Cep telefonu kapalıyken alarm çalıyor mu?

Buranın en kıdemlisi, geçmiş yıllardaki cep telefonlarının sahip olduğu, ancak akıllı telefonların gelmesiyle kaybettiğimiz çok kullanışlı bir özelliği hatırlayacaktır. Ve bu, akıllı telefonların gelmesinden önce, telefonlar, terminal kapatılsa bile alarmı çalabiliyordu. Ancak, bu özellik android’de çalışıyor mu?

Evet ve hayır. Cevap her cihaza bağlıdır, çünkü doğru olmasına rağmen akıllı telefon kapatıldığında alarm çalamaz İşletim sistemi, kullanıcı etkileşimi olmadan cihazı tek başına “uyandıramadığından”, bazı üreticiler aşağıdakilere izin veren bir seçenek içerir: birkaç dakika önce cihazı açın alarmın ayarlandığı saat.

Cep telefonu kapalıyken alarm sesi yapmak mümkün müdür?

OnePlus'ta programlanmış güç açma ve kapatma

Aslında, bu işlevin bir terminale dahil olup olmaması üreticiye değil, akıllı telefona entegre işlemciye bağlıdır. Örneğin, MediaTek çipli çoğu terminal, planlanmış bir telefon başlatmayı entegre ederalarmı kurarken etkinleştirilebilir, böylece terminal kapalı olsa bile kaçırmayız.

Diğer taraftan, Qualcomm işlemcili bazı cihazlar OnePlus’ınkiler veya İspanyol firması BQ’nunkiler gibi, aynı zamanda bu tip bir seçeneği de içerir; terminalin otomatik açılıp kapanmasını programlayın kullanıcı tarafından önceden tanımlanmış bir zamanda.

Sonuç olarak olmadığını teyit edebiliriz: cep telefonu kapatıldığında alarm çalmıyorancak – cihaz üreticisi tarafından uygulanmış olması koşuluyla – cihazı çalmadan birkaç dakika önce bir otomatik açma ve kapama aracı kullanarak açmak mümkündür.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Cep telefonu kapalıyken alarm çalar mı? ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…