CentOS’un en iyi konumlandırılmış halefi olan AlmaLinux’un ilk kararlı sürümünü indirmeye hazır

RedHat’ın CentOS dağıtımını kapatma konusundaki tartışmalı kararından sonratamamen farklı bir yaklaşımla donatılmış bir ‘CentOS Akışı’ ile değiştirmek için, sadece değiştirmeye değil, doğrudan geçişi kolaylaştırmak için CentOS’u klonlayın ikincisinden.

Bu projelerden biri, CloudLinux’un (aynı adı taşıyan dağıtım geliştiricileri) sponsorluğunda gelen ve hızla AlmaLinux olarak yeniden adlandırılan Lenix idi. Bu yeni dağıtım, beta sürümünü iki ay önce sundu… ve şimdi ilk kararlı sürümünü yayınladı.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Beta sürümünün yayınlanmasının ardından AlmaLinux geliştiricilerine, güvenilirliğini sağlamak için yeni dağıtımı kapsamlı bir şekilde test eden beta test uzmanları yardımcı oldu. istikrar, en çok takdir edilen yönlerden biri eski CentOS’un (uzun süreli resmi desteğiyle birliktehala korunmaktadır).

Sonuçta, çalışmaların çoğu şunlardan oluşuyordu: algılanan hataları düzeltin ve yeni paketler ekleyinVMWare, Errata, SecureBoot ve AWS gibi.

En çok ihtiyacınız olanı seçmek için 31 Linux dağıtımı

Bu ilk AlmaLinux, RHEL (Red Hat Enterprise Edition) 8.3’ün ikili çatalıdır; Şimdiye kadar bildiğimiz kadarıyla, AlmaLinx’in gelecekteki sürümleri daha yeni RHEL sürümlerine ayak uydurmaya çalışacak.

AlmaLinux GitHub hesabı, Docker ve bulut için belirli kurulum görüntülerini bize ulaştırmak için belirli depoları gösterir ve resmi açıklaması şu konulardan bahseder: ARM işlemcileri için AlmaLinux sürümünün yakında piyasaya çıkması.

Her şey CloudLinux’un elinde kalmıyor: bir AlmaLinux Açık Kaynak Vakfı olacak

Lansmanın duyurusuna paralel olarak, CloudLinux, adı şu şekilde olacak, kar amacı gütmeyen bir organizasyonun yakında kurulacağını duyurdu. AlmaLinux Açık Kaynak Vakfı.

Bu temel amaçlanan gelecekte AlmaLinux projesini devralmakyeterli ‘giriş süresi’ olduğunda ve CloudLinux’tan yıllık 1 milyon dolarlık bağışla desteklenecektir.

Eski Red Hat ve Fedora mühendisi Jack Aboutboul, Jesse Asklung (eski cPanel direktörü) yönetim kurulunun yardımına güvenerek vakfı yönetmekten sorumlu olacak, Simon Phipps (Open’ın eski başkanı) Source Initiative) ve CloudLInux yöneticileri, daha sonra topluluk tarafından seçilmesi gereken diğer iki kişiye ek olarak.

{«videoId»:»x807amk»,»autoplay»:true,»title»:»GNOME 40 ile Tanışın″}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler CentOS’un en iyi konumlandırılmış halefi olan AlmaLinux’un ilk kararlı sürümünü indirmeye hazır aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…