Çentiksiz yeni iPhone 14'ün tasarımı bu mu?

Çentiksiz yeni iPhone 14’ün tasarımı bu mu?

iPhone 14’teki çentiğin yerini alacak çift deliği gösteren olası bir fotoğraf sızdırıldı.

Yeni bilgiler, iPhone 14’ün çentiği ortadan kaldırmak için ekranda çift delik içermesini sağlıyor. Az önce açıklandığı gibi, iPhone 14, kamera için yuvarlak bir deliğe ve hap şeklinde ikinci bir uzun deliğe sahip olacak Face ID sensörlerinin dahil edileceği yer.

Bu yazıya yön veren görüntü, Eylül ayında isimsiz bir Twitter hesabı tarafından sızdırıldı ve kimse gerçeği söylemedi. Ama yine de, ross gençDisplay Supply Chain Consultants’ta analist olan , Apple’ın benzer bir tasarım planladığını söylüyor iPhone 14 Pro’nuz için çift delikli.

Artık Apple’ın iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde delik + hap tasarımı kullanacağına inanıyoruz. Küçük delik görünmez olmayacak… İki delikli konsept, çentik gibi Apple’a özel olacak ve Huawei’nin delik modellerine benzemeyecek.

Apple’ın çentiğin yerini alan bu tasarımla hedefi, benzersiz ve tanınabilir Marketin içinde. Hemen hemen tüm üst düzey Android modelleri, büyük bir ekran ve ön kamera için yuvarlak bir delik ile önden neredeyse aynı görünüyor. Apple’ın iPhone 14 tasarımı, onaylanırsa benzersiz olurdu.

iPhone 14 Konsepti

Çift delikli iPhone 14 konsepti. MacRumors aracılığıyla

Mevcut iPhone 13 çentiğinde kızılötesi kamera, sel aydınlatıcı, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü, ön kamera ve spot projektör bulunduğunu unutmayın. Bu tasarımda kamera yuvarlak deliğe, geri kalanı uzun olana yerleştirilmiş gibi görünüyor.

net değiliz ki tüm bu teknoloji o deliğe sığar hap şeklinde olduğundan, bu sensörlerin bazılarının ekranın altına yerleştirilebilmesi beklenebilir.

iPhone’un uzun zamandır en büyük yeniden tasarımı tekrar onaylandı

iPhone 14 hakkında olası fiyatı veya arka kamerasının iyileştirilmesi gibi pek çok şeyi zaten biliyoruz, ancak görünen o ki çentik değişiminin nasıl olacağı konusunda hala net değiliz. Şahsen, iki delik yerine uzun bir delik tercih ederim, daha simetrik görüneceğini düşünüyorum. Yine de, nihai tasarımı görmek için daha aylar var.

İlgili konular: iPhone

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!


Leave a Reply