CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 geliştiricileri büyük bir saldırıya uğradı

CD Projekt Red, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi harika oyunlar yapmakla ünlü bir şirkettir. Ancak bu şirketin ikinci oyunla yaşadığı tüm sorunlar sayesinde, birçok kişi bu geliştirici evini hak ettiğinden daha fazla yıkmaya çalıştı.

doğrudan saldırı

Genel olarak, şirkete saldıran kişiler bunu en güvenli şekilde yaparlar: sosyal ağlar aracılığıyla, yalnızca internetin anonimliğinden, inceleme bombalama ve kamuoyu eleştirileriyle saldırırlar. Ancak doğrudan şirkete saldırmak söz konusu olduğunda, zaten çok ileri gittiğimizi biliyoruz..

Birkaç saat önce, CD Projekt Red sosyal ağları bir hacker saldırısının kurbanı olduklarını duyurdular. bu projede yer alan herkesin işine saygısı yokmuş gibi görünen.

Metin içeren bir resim aracılığıyla, geliştirici evi, aşağıdaki mesajı içeren bir saldırının kurbanı olduklarını onaylar:

“Merhaba CD PROJESİ!

Destansı bir şekilde mağlup oldunuz!!

Kaynak kodlarınızın TAM kopyalarını kaldırdık Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent ve Witcher 3’ün yayınlanmamış sürümü için Performance sunucunuzdan!!

Ayrıca muhasebe, yönetim, hukuk ile ilgili tüm belgelerinizi de ortadan kaldırıyoruz.insan kaynakları, yatırımcı ilişkileri ve daha fazlası!

Ayrıca tüm sunucularınızı şifreliyoruz, ancak yedeklerle kurtarılmalarının çok mümkün olduğunu anlıyoruz..

Bir anlaşmaya varamazsak, kodlarınız çevrimiçi olarak satılacak veya sızdırılacak ve belgeleriniz oyun basınındaki bağlantılarımıza gönderilecektir. Kamusal imajınız daha çok çöpe gidecek ve insanlar boktan şirketinizin nasıl çalıştığını görecekler.. Yatırımcılar şirketinize olan güvenlerini kaybedecek ve hisse senetleriniz çok daha fazla düşecek!

48 saatleri var Bizimle iletişime geçmek için.”

Neyse ki, şirket kesinlikle her şeyin yedeğine sahip görünüyor ve önemli şeyleri sağlıyorlar, örneğin kaybolan bilgileri zaten kurtarıyorlar ve personel ve personel bilgilerinin saklanması gibi. Etkilenen sistemlerde depolanmadığından oyuncuların gizliliği ihlal edilmemiştir..

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…