Castellón Belediye Meclisi bir siber saldırıya uğradı ve bilgisayar sistemine, belediye web sitesine ve vergi portalına erişimi yok

A Yeni siber saldırı kamu yönetimini vurdu. Castellón Belediye Meclisi (Castelló de la Plana), hem belediye web sitesinin, hem de elektronik merkezin, vergi portalının ve dahili bilgisayar sisteminin engellendiğini bildirdi. Saldırı Pazartesi öğleden sonra bildirildi ve şu anda hala çalışmıyor.

Kent Konseyi tarafından açıklandığı gibi, Kent Konseyi Modernizasyon Departmanı ve siber güvenlik konusunda uzmanlaşmış şirketler olayı analiz ediyor ve normale döndürmek için çalışıyor.

Bu, SEPE'yi çökerten (ve daha önce diğerlerini de çökerten) fidye yazılımı Ryuk.

Bir siber saldırı Castellón Belediye Meclisini felç etti

Şu anda, « olarak tanımladıkları siber saldırının kaynağı bilinmiyor.bilgilerin şifrelenmesinden oluşan otomatik bir saldırı gerçekten erişmeden veya veri indirmeden.” Siber saldırganların Ryuk fidye yazılımını veya 2019’da Jerez Kent Konseyi’ni kullandığı birkaç hafta önce SEPE’de meydana gelen saldırı gibi diğer benzer saldırılara uyan bir açıklama.

Belediye web sitesi çalışmıyor ve Belediye Meclisi, bugün randevusu olanlar tekrar çağrılmalı sistem sıfırlandığında. Evet, veriler manuel olarak alınacaktır; Bilgisayar sisteminde merkezileştirilmiş görevleri elle yapmak zorunda kalarak pratikte büyük gecikmelere neden olan bu tür siber saldırılarda yaygın bir uygulamadır.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Castellón yönetimiyle iletişime geçmek için Vatandaş Hizmeti telefon numarası hala etkindir. Öngörülebilir gecikmeler göz önüne alındığında, Belediye Meclisinden kayıt, belge kaydı veya diğer eşdeğer görevler olsun, olayın süresi boyunca idari süreleri uzatacaklarını bildirirler. Henüz fidye bildirilmedi.

{«videoId»:»x7zrujg»,»autoplay»:true,»title»:»Yedekleme 3 – 2 – 1, verilerinizi güvende tutmanın kesin yöntemi»}

üzerinden | Castellon Meydanı

– Haberler Castellón Belediye Meclisi bir siber saldırıya uğradı ve bilgisayar sistemine, belediye web sitesine ve vergi portalına erişimi yok aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…