Çalışma, enerji içeceklerinde “ciddi kalp sorunlarına” neden olan üç bileşeni detaylandırıyor

Düzenli tüketici olmak Enerji içecekleri İyi bir fikir değil. Daha önce yapılan diğer çalışmalar, bunun “kalp sorunlarına neden olur” Sonuçta. Ancak aşağıda ayrıntıları verilen araştırmanın iki ilginç yeniliği var.

Birincisi, kalp sorunlarına neden olmaları için düzenli bir enerji içeceği tüketicisi olmanıza gerek yok. Az ya da çok, kalp sağlığı üzerinde bir etkisi olduğunu detaylandırıyorlar.

Slash Gear portalı, çalışmanın bu içecekleri tüketerek ortaya çıkan belirli sorunları belirlediğini inceliyor. Spesifik olarak, kişi kardiyomiyopati, düzensiz kalp atışı, hipertansiyon ve daha fazlası için risk altındadır. Popüler markalar olmalarına rağmen, kardiyolojik işleyişe entegre edilen bir hasardır.

Enerji içeceklerindeki bileşenler

Çalışma, ABD’den araştırmacılar tarafından yapıldı. Teksas A&M Üniversitesi. Uzmanlar, kalbi etkileyen üç özel bileşen bulmayı başardılar. Öğeleri doğrulamak için toplam 17 kolay erişilebilir ticari marka üzerinde çalıştılar.

Kalp

bu , teofilin ve adeninKalp üzerinde olumsuz etkileri vardır. Ayrıca kafein ile birleştiğinde tehlikelerini arttırırlar. Benzer şekilde, soruşturmanın sonuçları da ön hazırlık niteliğindeydi. Yani, kesin bir açıklama yapmak için daha fazla çalışmaya ihtiyaçları var.

Sağlık uzmanlarının diğer önerilerinin zaten ortaya koyduğu gibi. Enerjiye sahip olmanın en iyi yolu iyi bir gece uykusudur.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…