Büyük Veri ve Makine Öğrenimi: yazılım geliştirmenin geleceği

Herhangi bir şirket sürekli olmalıdır evrim. Pazar sürekli değişiyor ve şu anda tüm sektörlerde var olan büyük rekabet bizi hareket halinde olmaya zorluyor, çünkü durgunlaşırsak ortadan kaybolabiliriz. Ve herhangi bir şirketin evriminin en önemli parçalarından biri de teknolojik bölümdür, çünkü başarılı olmak için internette var olmak, müşterilere çevrimiçi hizmetler (örneğin bir mağaza veya müşteri hizmetleri) sunmak esastır. müşteri) ve maliyetleri düşürmemize ve mümkün olduğunca verimli çalışmamıza izin veren mükemmel bir bilgisayar ağına sahip olmak.

Mevcut ekonomik model gibi yakın zamana kadar kırılmaz görünen şeyler bir anda bocalayabilir. Bitcoin’in beklenmedik başarısı ve büyümesi, tüm endüstriyi ve tüm ekonomik sektörü harekete geçirdi. Ve herhangi bir zamanda bu başka herhangi bir alanda tekrarlanabilir, bu yüzden hazırlıklı olmalı ve gelişmemize ve doğru yolu almamıza yardımcı olacak iyi bir müttefike sahip olmalıyız, örneğin Horizon (Orienta United Agency OU).

ufuk ajansı

Horizon Agency, şirketin pazar kaymasına uyum sağlamasına nasıl yardımcı olur?

Horizon (Orienta united Agency OÜ) bir bilişim şirketi, temel amacı müşterilerinin piyasada devrim yaratabilecek herhangi bir teknolojik değişime uyum sağlamasına yardımcı olmak olan Estonya merkezli. Bu şirket, en son teknolojiyi kullanarak her türlü yenilikçi çözümü sunmaktadır.

Bu şirket, büyümeye devam etmemizi engelleyebilecek eskimiş unsurları veya yükleri bulmak için şirketleri analiz etmekten sorumludur. Ekibi, farklı alanlarda uzmanlardan oluşur ve her birinin müşterinin iş modelinin farklı bir bölümünü analiz etmesine olanak tanır.

Böylece şirket sadece 5 adımda şirketin herhangi bir yönünü analiz edin ve iyileştirin:

  1. Problemi analiz edin ve tanımlayın.
  2. Önceki soruna olası tüm çözümleri analiz edin.
  3. Sorunu çözmek için her şirket için kişiselleştirilmiş yeni bir iş modeli tasarlayın.
  4. Projeyi geliştirin, değerlendirin ve ihtiyaçlara veya pazardaki olası değişikliklere göre ayarlamak için izleyin.
  5. Çözümün bakımını ve sürekli teşhisini sağlayın.

Horizon’un üretmemize yardımcı olduğu iş modelleri sayesinde pazarda yeni olanaklar bulacağız ve tüm altyapımızı geleceğe hazırlanacak en son teknoloji ile geliştirebileceğiz. Hatta hem şirket içi kullanım için hem de yakalamak istediğimiz müşteriler için, Büyük Veri sayesinde daha spesifik ve son müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi hazırlanamayan yazılımlar bile oluşturabiliriz.

Bu nedenle, bir şirketiniz veya işletmeniz olsun ve büyümeye devam etmek istiyorsanız veya yeni bir şirket kuracaksanız, stratejinizi planlarken Horizon-Ajans gibi büyük bir şirkete güvenmelisiniz.

Makine Öğrenimi ve Büyük Veri: iki temel müttefik

Bilgi kaynakları sürekli değişiyor ve onlara nasıl uyum sağlayacağımızı bilirsek işimiz için bize çok değerli bilgiler sağlayabilirler. Bu bilgiler sayesinde şirketler gelecekteki potansiyel müşteriler hakkında bilgi toplayabilir ve ürün veya hizmetlerini ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir.

Bu bilgileri toplamanın yollarından biri, Büyük veri. Bu, çok büyük hacimli verileri mümkün olan en hızlı ve en kolay şekilde toplama, analiz etme ve işleme, bu verilerdeki tüm değerli bilgileri daha iyi bulma ve bunlardan yararlanma yeteneğidir. Onun sayesinde mümkün büyük miktarda veriye erişim, ancak işledikten sonra, yalnızca bizi ilgilendiren bilgilerle kalırız. Büyük Veri, mevcut (veya gelecekteki) müşterilerimizin ihtiyaçları ve çok uzak olmayan bir gelecekte gelişmek için girebileceğimiz iş fırsatları hakkında önemli bilgiler içerebilir.

Büyük Veriyi analiz etmek ve işlemek çok karmaşık bir iştir, elle yapılması mümkün değildir ve herkesin ulaşabileceği bir yerde değildir. Bu nedenle, bu görevde bize yardımcı olmak için Yapay zekadaha doğrusu makine öğrenme. Makine Öğrenimi kavramı, makinelerin gerekli talimatlarla öğrenebileceği fikrinden gelir. Büyük Veride bulduğumuz gibi büyük miktarda veriyi analiz ederken, iyi bir sistem şunları yapabilir: veri analizini ve filtrelemeyi otomatikleştirin bize yalnızca bizim için yararlı olan sonuçları göstermek için. Örneğin, bir araba fabrikası, tıpkı bir çiftçinin tarım yaparken ve araziyi hasat ederken daha verimli olmanın yollarını bulabilmesi gibi, moda veya gıda değil, yalnızca faaliyetleriyle ilgili verileri görecektir. Ancak, örneğin araçlar (ilgili tarım makinelerinin ötesinde) hakkında bilgi görmezsiniz.

Makine Öğrenimi ile birleştirilen Büyük Veri, işimiz için en iyi fırsatları bulma yeteneğine sahiptir. Bu iki teknoloji sayesinde, teklif etmemize yardımcı olan gibi iyi bir stratejik plan ile el ele. Ufukbugüne uyum sağlayabilecek, geleceğe hazırlıklı olabilecek ve her alanda gelişebileceğiz.

Şirketin teknolojik bölümünde devrim yaratacak diğer teknolojiler

Büyük Veri ve Makine Öğrenimi, pazar olanaklarını analiz etmek ve gelişmek söz konusu olduğunda en önemli unsurlardan ikisi olabilir. Ancak bulabileceğimiz tek fırsat bunlar değil. Örneğin, olasılıkları göz ardı edemeyiz. 5G, her zaman her şeye bağlanabileceğimiz yeni kablosuz teknoloji sayesinde. Birçokları için 5G’nin gelişi « olarak kabul ediliyor.dördüncü sanayi devrimi« ve bu, alanımız ne olursa olsun, kaçıramayacağımız bir fırsattır.

ufuk ajansı 5G

5G’nin tüm kullanıcılar için tipik avantajlarına (daha fazla hız, daha iyi kapsama alanı vb.) ek olarak, birçok şirket müşterilerine sundukları hizmetleri iyileştirmek için daha iyi coğrafi konum veya gecikme olmadan bağlantı gibi diğer özelliklerden de yararlanabilir.

Ve unutamayız blok zinciri. Çok genel olarak Bitcoin ile ilişkilendirilen (ancak birçok kişinin düşündüğünden çok daha derin) Blockchain kavramı, dağıtılmış, merkezi olmayan, senkronize ve oldukça güvenli bilgi kayıtlarına izin veren bir dizi teknolojiye verilir. Bu bilgiler hesaplamalı, kişisel ve hatta her türlü dijital işlemi kaydetmek için olabilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…