You.com-portada

Burası you.com, son yıllarda Google’ın en özgün alternatiflerinden biri

Neredeyse %90’lık bir pazar payı ile Google arama motoru, dünyadaki kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından en çok kullanılan araçtır. internette bilgi aramak, en doğrudan rakibi olan Microsoft’un arama motoru Bing’i kullananların yüzdesi, %5’e bile ulaşmıyor.

Şimdiye kadar, mevcut diğer seçeneklerin hiçbiri Google’ın bu sektördeki liderliğini tehdit etmiyor gibiydi çünkü yeni bir şey teklif etmediler, ancak bu eğilimi değiştirebilecek yeni bir aktör ortaya çıktı. hakkında sen.com, Google’a alternatiflerden biri olan yeni bir arama motoru son yılların en orijinali.

you.com-kapak

you.com, Google’ın liderliğini sona erdirmeyi başaran arama motoru olacak mı?

you.com: Google’ın hegemonyasını tehdit eden arama motoru

Şimdiye kadar, tüm alternatif arama motorları, hatta DuckDuck Go veya Brave Search gibi gizlilik odaklı olanlar bile, Google’ın sistemini taklit etti. Kullanıcıların neye ihtiyacı olduğunu tahmin eden web sitelerini ve algoritmaları dizine eklemekten sorumlu tarayıcılar, ancak you.com bu şemadan tamamen uzak, çünkü kendi CEO’suna göre web aramaları, reklamcılık ve SEO yönergelerine güvenmeyi bırakır kullanıcıya İnternet aramaları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için.

You.com bir arama motorudur. Kasım 2021’de ilk beta sürümünü yayınladı ve bu sahip olmak için öne çıkıyor bir arayüz ve işlevler başka hiçbir arama motorunda bulamayacağınız

Arayüz düzeyinde, you.com, sizi arama motorlarının geri kalanının klasik tasarımından uzaklaşır. aramanızla ilgili tüm bağlantıları içeren bir liste, size tüm sonuçları kaynaklara göre düzenlenmiş ve aşağıdakiler gibi bir dizi belirli kategoride gruplandırılmış kartlar biçiminde gösterir. web sonuçları, resimler, videolar, haberler ve sosyal ağlar. Bu son bölümde Wikipedia, Reddit, Twitter, Instagram veya Linkedin gibi platformlardan sonuçları göreceksiniz.

Bu yeni arayüzün ana avantajı, her kartın bize aramada elde edilen sonucun bir özetini gösterir, böylece içeriğini görmek için artık birkaç sekme açmamız gerekmeyecek, ancak sadece aradığınız bilgileri içerenler.

Andro4all’daki galeriye göz atın

You.com ayrıca tarayıcınızın varsayılan haber kaynaklarını özelleştirmemize, bazılarına diğerlerine göre öncelik vermemize ve sonuçlarınız önce görünür.

you.com’un ana özelliklerinden bir diğeri de, bu yeni arama motoru ekarte etmese de, arama sonuçlarında reklam göstermemesidir. gelecekte gizliliğe saygı duyan reklamlar göster.

Kesinlikle gizlilik, you.com’un temel direklerinden biridir, çünkü sorumlulara göre bu yeni arama motoru Google’dan daha güvenlidir. ve hatta o DuckDuck Go. Bu anlamda you.com’da özel modu aktif ettiğimizde bu arama motoru tercihlerinizi, sorgularınızı ve konumlarınızı asla saklamaz, neden, yaratıcılarına göre, yalnızca sunucuların kötüye kullanılmasını önlemek için veri depolar.

DuckDuckGo vs Google

DuckDuckGo, Google arama motorunun en popüler alternatiflerinden biridir.

you.com’un gizliliğine bir örnek, hava durumu bilgilerini aradığımızda bu sorguların you.com’un IP’sinden başlamasıdır. bu sorguyu kimin yaptığını kimse bilmiyor.

Ayrıca, bu arama motoru ayrıca Google Analytics gibi izleyicileri kullanmaz ve çerezleri yalnızca arama profilinizi kişiselleştirmek için kullanın ve internet etkinliğinizi takip etmemek için. Açıkça, özel mod etkinleştirildiğinde hiçbir şekilde çerez kullanmaz.

Andro4all’daki galeriye göz atın

you.com’u kullanmaya başlamak için web sitesine erişmemiz yeterlidir, düğmesine tıklayın Chrome’a ​​​​ekleyin-Ücretsizdir ve uzantınızı Google Chrome’a ​​veya Brave, Microsoft Edge, Opera veya Vivaldi gibi uzantılarınızı destekleyen başka bir tarayıcıya yükleyin.

Bu yapıldıktan sonra, yeni bir sekme açarsanız, arama çubuğunda size zaten söylendiğini göreceksiniz. varsayılan arama motoru you.com’dur.

Google

Google Chrome Püf NoktalarıChrome bayraklarıGoogle Fotoğraflar Püf NoktalarıGoogle Haritalar Püf NoktalarıGoogle Chromecast KılavuzuChromecast’i kurun

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • Xiaomi Mi Band 6, analiz: Akıllı bilekliğin en yeni nesline geçmeye değer mi?
  • Samsung Galaxy S21 FE, analiz: zamanında varmanın önemi
  • Google Pixel 6 Pro, analiz: hak ettiğimiz Pixel
  • Xiaomi Mi Watch, analiz: 2022’de satın almaya değer mi?
  • Google Nest Cam iç mekan, analiz: evinizin güvenliği için harika bir müttefik
  • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite incelemesi: Redmi’nin en ucuz akıllı saati buna değer mi?
  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası

Son yıllarda Google’ın en orijinal alternatiflerinden biri olan This is you.com girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Leave a Reply