Bunlar, Windows 10’da ekran kaydetmek için en iyi programlar

İçerik yaratıcısıysak, yayıncıysak veya bilgisayarımızda yaptığımız bir şeyi başkalarıyla paylaşmak istiyorsak, ekranı kaydetme seçeneği çok yararlı olabilir. videolar oluşturmak, favori oyunlarımızı kaydetmek veya bir video eğitimi oluşturmak için bazı uygulamaların. Ekran kaydetmeyi veya bu görevler için hangi araçların en iyi olduğunu öğrenmeniz gerekiyorsa, okumaya devam edin çünkü o zaman Windows 10’unuzun ekranını kaydedebileceğiniz en popüler uygulamalar veya programlar hakkında konuşacağız. bilgisayar.

Ekran kaydedici ne işe yarar?

Genel anlamda ekran kaydedici, monitörümüzde olup bitenleri kaydetmemizi sağlayan bir uygulama veya programdır. Ek olarak, bu tür bir araç daha sonra kaydettiklerimizi video formatında dışa aktarmamızı sağlar. Bu tür uygulamalar genellikle açıklayıcı videolar, eğitim videoları kaydedebilmek veya en sevdiğimiz video oyunlarından birini oynarken kendimizi kaydetmek için çok kullanışlıdır.

Ekranımızı kaydetmek için normalde bu amaca yönelik bir uygulama kullanacağız, ancak herhangi bir nedenle bilgisayarımıza herhangi bir ekstra uygulama yüklemek istemiyorsak, bunu iki şekilde yapabiliriz.

oyun çubuğu

Windows 10, ekranımızda olanları kaydetmemize ve daha sonra diğer oyuncularda görebilmek için geçerli bir video biçiminde kaydetmemize olanak tanıyan oyun çubuğu işlevini içerir. Oyun çubuğunu başlatmak için klavye kısayolunu kullanmalıyız. Windows tuşu + G. O anda uygulama açılacak ve oluşturmak istediğimiz içeriğe en uygun parametreleri yapılandırabiliriz.

güçlü yumuşak

Powersoft web sitesinden, bilgisayarımıza herhangi bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan ekranımızın içeriğini de kaydedebiliriz. İşlem oldukça basittir. İlk yaptığımızda “Kaydı başlat” düğmesine tıklıyoruz, yürütülebilir bir dosya indirmemizi isteyecek. Kurulduktan sonra, farklı parametreleri yapılandırabileceğimiz kayıt konsolunu açacaktır.

Kaydı bitirdiğimizde, videoyu yerel olarak veya bulutta kaydetmemize izin veriyor. Ayrıca Powersoft, videoları MP4, WMV, AVI, FLV, MPEG, VOB, ASF, GIF formatında dışa aktarmamıza olanak tanır.

Ekran kayıt yazılımı

Öte yandan, sürekli olarak kullanacağınız için bilgisayarınızın ekranını kaydedebilmek için bir uygulama yüklemek istiyorsanız, size en popüler programlardan bazılarını içeren bir liste bırakıyoruz.

Dondurma Ekran kaydedici

Dondurma Ekran Kaydedici uygulaması ekranımızı ücretsiz olarak kaydetmemizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Ana özellikleri arasında ekranımızın tamamını veya bir kısmını kaydetme imkanı buluyoruz, ses kaydı yapıyor ve videomuzun bir bölümünü geliştirmek için notlar eklememize izin veriyor, bir logo ekleyebiliriz, küçük bir düzenleme kısmı var. kayıtları kes, fare işaretçisini gizleyebilir, kaydı hızlandırabilir veya yavaşlatabiliriz. Kendimizi video eğitimleri yapmaya adarsak, çok kullanışlı bir başka özellik de, fare tıklamasıyla bir animasyon ekleyebilmemizdir.

haydut kamera

Ekran kaydetmek için bir başka popüler program, ekran görüntüleri, oyunlar ve web kameraları için en iyi kayıt yazılımı olduğunu iddia eden Bandicam.

Uygulama, ekranımızda olan her şeyi kaydetmemizi sağlar ve 2D/3D oyunları 4K çözünürlükte ve 480 fps’ye kadar yenileme hızında video ile kaydetme yeteneğine sahiptir. Ana işlevleri arasında, video üzerine gerçek zamanlı olarak çizim veya yazı yazabilme imkanı öne çıkıyor. Üst üste web kamerası ekleyebilir, programlı bir şekilde kayıt yapabilir, kaydettiğimiz videoda vox’umuzu karıştırabilir, fare ile tıkladığımızda efektler ve animasyonlar ekleyebilir veya sanal bir arka planı simüle etmek için chroma efekti kullanabiliriz.

Tam sürümün iki sürümü vardır. Bir bilgisayar için lisans istiyorsak maliyeti 36,95 Euro, iki PC için lisans istiyorsak maliyeti 54,96 Euro. Ayrıca Bandicam + Bandicut paketini 55,95 Euro’ya satın alabiliyoruz.

OBS-Stüdyo

Popüler OBS Studio uygulaması, YouTube veya Twitch gibi platformlarda video akışı yapmak için yaygın olarak kullanılmasıyla bilinir. OBS Studio, canlı yayın için kullanılabildiği gibi ekran kaydı da yapabilmektedir. Yüksek kaliteli gerçek zamanlı ses ve videoyu yakalama ve karıştırma, video kaynakları için filtreler veya sesi eşitlemek için ses mikseri gibi en iyi bilinen özellikler, ekranı kaydettiğimizde de mevcuttur.

Aksiyon!

Action, ekran kaydetmenize izin veren başka bir programdır, bu durumda, içerik oluşturmaya kendini adamış herkese uyarlanabilecek çok güçlü ve eksiksiz bir uygulama ile karşı karşıyayız.

Aksiyon! Ekranımızı gerçek zamanlı olarak kaydetmemizi ve yayınlamamızı sağlar. Kayıt ayarlarını basit ve hızlı bir şekilde yapabilmek için elinizin altında konfigürasyon ile sezgisel bir arayüze sahiptir. Bir chroma key efekti yapabilmek ve göstermek istediğimiz görüntünün üzerine bindirilmiş web kamerasından görüntüümüzü ekleyebilmek için yeşil ekran moduna sahiptir.

Yalnızca ekranımızı kaydetmemize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir USB veya HDMI arayüzü ile web kameramızın veya yakalama cihazlarımızın görüntüsünü kaydetme yeteneğine de sahiptir. Gizliliğimizi korumak için Eylem! Kaydetmek istediğimiz uygulamayı işaretlediğimiz, masaüstünün geri kalanını göstermemek için kararttığımız bir işlevi var. Bilgisayarımızın donanımına uyum sağlar, bu nedenle yeterli güce sahipsek 4K çözünürlükte ve olağanüstü yüksek yenileme hızıyla kayıt yapmamızı sağlar.

Videoyu doğrudan Twitch veya YouTube gibi en popüler akış hizmetlerinde yayınlamanıza olanak tanır. Telefonumuzu uzaktan kumandaya dönüştüren, kayıtları başlatarak veya duraklatarak kontrol etmemizi sağlayan ve her an kayıt yaptığımız yenileme hızını izlememizi sağlayan bir uygulaması var, Eylemin Bedeli! açık! Resmi web sitesini 19,93 Euro’ya işaretleyen ekran ve oyun kaydedici.

Bunlar, Windows 10’da ekran kaydetmek için en iyi programlar yazısıdır, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…