Bunlar, tarihte tamamen Afrika’da yaratılan ve üretilen ilk cep telefonlarıdır.

Akıllı telefon pazarı oldukça çeşitli ve karmaşıktır, ancak tüm bu karmaşıklık arasında, üreticiler arasında ortak notlar bulmak zor değil, örneğin, cihazların büyük çoğunluğunun üretiminin iki Asya ülkesi olan Çin ve Hindistan’da yoğunlaşması. Pazar payının çoğu Asyalı üreticilere aittir.

Afrika bu konuda unutulmuş en büyüklerden biri ama bugün Tamamen o kıtada oluşturulmuş iki terminali size göstereceğiz: Mara Z ve Mara X, onları görelim!

Mara Z ve Mara X de öyle

Doğru, Afrika’da yaratılan ve üretilen ilk terminaller, çeşitli faaliyetlere adanmış bir şirket olan Mara markası altında doğdu, Hem teknolojik hem de tarımsal olarak. Şimdi ise “Made in Africa” ​​teknolojik ürünlerin ticaretini güçlendirme fikriyle ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürdüler.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Mara X, HD çözünürlüklü 4.4 inç ekrana sahip, plastikten yapılmış ve işlemcisi 1 GB RAM’in eşlik ettiği MediaTek MT6739 ve 16 GB dahili hafıza. Tam teşekküllü bir alt uç. Öte yandan Mara Z, HD çözünürlüğe sahip 5,7 inçlik bir ekran monte ederken, bir Qualcomm Snapdragon 435 ve 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı.

Meryem X

Her iki terminal de plastikten yapılmıştır, 4G bağlantısı ve 13 megapiksel arka kamerası var, yanı sıra Android One –8.1 Oreo ile birlikte, evet – cesareti ile çalışıyor, yazılımı büyük G’nin ellerine bırakmaya karar vermiş olan üreticinin akıllıca bir kararı.

Her iki terminal de Android çalıştırıyor ve fiyatları yaklaşık 115 euro Mara X ve yaklaşık olarak değiştirmek için 165 euro Şirketin şu anda piyasaya sürdüğü en iyi cihazlar olacak olan Mara Z’deki değişikliğe.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Post Bunlar, tarihte tamamen Afrika’da yaratılan ve üretilen ilk cep telefonlarıdır, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…