Bunlar, Microsoft’un en son Windows 10 derlemesiyle birlikte yayınladığı kamera ve ekrandaki iyileştirmelerdir.

Windows 10’un bahar güncellemesinin gelmesini beklerken, 21H2 şubesi ya da aynısı Sun Valley, beklentileri en çok yükselten. Görünüşe göre bu yenileme için iyileştirmelerin büyük kısmı, örneğin kamera ve ekrana göre zaten test edilebilir.

Bu, build 21354’ün sunduğu şeydir ve geliştirmeleri arasında şu anda test edilebilecek olanlar şunlardır: görüntü ayarları için yeni kontroller ve web kamerası ayarlarındaki yeni seçenekler.

Kamera ve ekran iyileştirmeleri

Fotoğraf 2021 04 09 12 08 00

Windows 10’un 21H2 Sürümü, ekranla ilgili iyileştirmelerle birlikte gelir ve şimdi, ekranı devre dışı bırakmanıza izin veren yeni bir seçeneğimiz var. “İçerik Uyarlanabilir Parlaklık Kontrolü” (İçerik Uyarlanabilir Parlaklık Kontrolü), görüntülediğimiz içeriğe bağlı olarak enerji tasarrufu sağlayan ve arka ışığı azaltan bir önlemdir.

Ekran

Bu işlevi devre dışı bırakmak için menüye girmeliyiz “Ayar” ve bölümde “Sistem” tıklamak “Ekran” seçiciyi alanda hareket ettirmek için “İçerik Uyarlanabilir Parlaklık Kontrolü”.

{“videoId”:”x80baha”,”autoplay”:true,”title”:”PENCERELERİ HERHANGİ BİR DOSYA kaybetmeden FORMATLA”}

Yapılandırma sırasında Windows 10’da kamerada da değişiklikler var. Sisteme birden fazla kameranın bağlı olması durumunda, Yapı 21354’ten itibaren mevcut tüm kameraları içeren bir liste bulabileceğiz ve parlaklığı ve kontrastı ayarla.

Fotoğraf 2021 04 09 12 08 04

Bu iyileştirmeye erişmek için girmeniz gerekir “Ayar”bölümü ara “Cihazlar” ve girin “Kamera”. Yapılandırmak istediğimiz kamerayı seçerken butonunu göreceğiz. “Kurmak” parlaklık ve kontrastı değiştirmek için ek işlevlere erişim ile.

kamera 2

Ayrıca, Windows kamera ayarları söz konusu olduğunda, kamera döndürmeye de izin verilir, “HDR”yi etkinleştirerek görüntülü aramaların kalitesini iyileştirin ve Göz Teması özelliğini açın veya kapatın.

Windows 10 sanal masaüstleri Sun Valley'de daha iyi hale geliyor: böylece içerik menüsünden ayrılmadan özelleştirilebilirler

Ve şimdilik mevcut olmasa da, gelecekteki derlemelerde sistemin bizi bilgilendirmesi imkanı sağlanacaktır. kameraya üçüncü taraf bir uygulamadan erişiliyorsa veya e-posta ile alınan bir mesajın sonucu. Bu, web kamerasının gizlilik kontrolünü iyileştirmenin bir yoludur, çünkü kullanımdaysa Windows 10 görev çubuğu bir uyarı simgesi ve kameraya erişimi olan uygulamanın adını gösterecektir.

üzerinden | Windows En Son

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bunlar, Microsoft’un en son Windows 10 derlemesiyle birlikte yayınladığı kamera ve ekrandaki iyileştirmelerdir. aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…