Bulutlara ses dalgaları göndermek kuraklığa çözüm olabilir mi? Bilim adamları sonuçları açıklıyor

İnsanlık tarihi boyunca, bir dans aracılığıyla tüm dünyayı çağırabileceğinize inanan farklı kültürler vardır. yağmur. Son zamanlarda bu, yerli halklara atfedilebilir. Amerika. Ama gerçek şu ki, antik çağlara kadar uzanan bir efsanedir. Mısır. Ancak bugün bizleri bir araya getiren şey, çözülebilecek bilimsel bir gerçektir. kuraklıklarile birlikte ses dalgaları.

bilim adamlarının yaptığı bir deneydir. Tsinghua Üniversitesi üzerinde pekin. İçinde gökyüzüne az miktarda ses dalgası fırlattılar. Bu, bulutu “heyecanlandırır” ve titreşmesini sağlar. Sonuç, parçacıkların birbirine yapışması ve böylece daha büyük damlacıklar oluşturması için daha büyük bir şanstır. Yani araştırmacılar, Daily Mail’e göre yağmur ihtimalinde bir artış olduğunu söylüyor.

öğretmen açıklar Wang Guangqian, yukarıda bahsedilen enstitünün, ses dalgalarının 50 hert’lik bir frekansa sahip olduğunu söyledi. Bu rakam, insan kulağının neredeyse hiç fark etmediği bir seviye olan 160 desibel eşdeğeridir. Bu planı uyguladıktan sonra bulutlarda düşündüklerinden daha fazla damlacık olduğunu fark ettiler. Sadece yağışın uyarılması gerekiyordu.

Çözüm olarak ses dalgaları

Wang’ın araştırma ekibi, bunun yoğun kuraklıktan muzdarip bölgelere yağmur getirmek için potansiyel bir çözüm olduğunu söylüyor. Bulutlarda biriken su buharı, gökten su düşmesinin anahtarıdır.

Çin’de bulutlarda 20 milyar ton su buharı olduğunu belirtiyorlar. Ama bu sadece yüzde 20 düşüyor.

Aynı şekilde üzerinde çalışılan alanlarda herhangi bir kimyasal bulaşma olmadığını detaylandırıyorlar. Ancak, bu bölgelerdeki vahşi yaşamın etkilenebileceği konusunda uyaran bir çevre grubu var.

Ayrıca, bu uyarıya ihtiyaç duymayan bölgelerdeki sellerin sonuçları olup olmayacağı bilinmediğinden daha derinlemesine araştırmaları gerektirecektir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…