Bugünün kataloğu, yarın için açlık: Nintendo, kesintisiz yeniden yapımları ve devam filmlerini piyasaya sürüyor ve bunun iyi bir plan olup olmadığı belli değil

Nintendo, her yeni sürümde ve her yeni duyuruda ağlarda ayrım gözetmeksizin nefret almaya alışmış bir şirkettir. Bunu görmezden geliyor ve başarılı oluyor çünkü konsolunu arayan (çok bol) olağan izleyicisine sahip olduğunu biliyor. neredeyse NES günlerinden beri mevcut olan sabitler: erişilebilir ve tanınabilir görsel tasarım, fark edilir ancak radikal oynanabilir olmayan yenilik ne deneysel ne de mekanikte tam erişilebilirlik. Ve onlarca yıldır, tanıdık yüzler ve tekrar eden bayilikler. Zaman geçtikçe vurgulanan bir sabit.

Son Nintendo Direct’te çok açık hale geldi ki, Sunulan yaklaşık otuz oyun ve yenilikten çok azı tamamen orijinal malzemedir. veya özel. Etkinliğin yayınlarını gözden geçirelim (‘Super Smash Bros. Ultimate’a yeni dövüşçülerin gelmesi gibi çok küçük haberler kaldırıldı):

Nintendo'nun 2021'in ilk yarısı için yeni Direct'te sunduğu 30 yeni oyun

 • Fall Guys – Nihai Nakavt: Switch’e aylar sonra gelen çoklu platform.
 • Dış Vahşiler: Bir yıl önce diğer konsollarda çıkan çapraz platform.
 • Mana Efsanesi: Çapraz platform yeniden çevrimi.
 • Zombi Stubbs: Remake, muhtemelen özel değil, ancak orijinalliği kabul etmeniz gerekiyor: ilk Xbox’tan bir kült klasikten geliyor.
 • Yıldız Savaşları Avcıları: Yarı özel. Switch, sahip olduğu tek konsol olacak, ancak Android ve iOS’ta da görünecek.
 • Dedektif Cliu – Kayıp Varis ve Arkasında Duran Kız: Famicom klasiklerinin yeniden yapımları.
 • Borderlands’den Masallar: Kayda değer bir gecikmeyle gelen çok platformlu devam oyunu.
 • Capcom Arcade Stadyumu: Klasik koleksiyonu.
 • Neon Beyaz: Konsolda özel, ancak PC’ye de gelecek.
 • Bitkiler zombilere karşı. Neighborville için Savaş: Çapraz platform devamı.
 • SaGa Sınırı Yeniden Düzenlendi: Çapraz platform yeniden çevrimi.
 • Apex Efsaneleri: Çoklu platform.
 • Cesurca Varsayılan II: Özel devam filmi.
 • Artık Kahraman Yok 3: Özel devam filmi.
 • Mario Golf Süper Rush: Özel devam filmi.
 • Ghosts ‘n Goblins Dirilişi: Devam filmi / yeniden yapım. Şu anda özel, gelecekte muhtemelen çapraz platform.
 • Zelda Skyward Kılıcı Efsanesi: Özel Remaster.
 • Müfreze 3: Özel devam filmi.
 • Canavar Avcısı Yükselişi: Özel devam filmi.
 • DC Süper Kahraman Kızlar: Gençlerin Gücü: Görünüşe göre ayrıcalıklı ama ‘Yıldız Savaşları Avcıları’ gibi aşırı sömürülmüş bir franchise’a ait.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/61/3d/44/602f9f563bef071141/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/15/0b/25/602f9f534bd22f022c/original/the-legend-of-zelda-skyward-sword-trailer.jpeg»}

Yani ‘Apex Legends’ veya ‘Tales from the Borderlands’ gibi oyunların bu noktada Switch’e ulaşması hala şaşırtıcı olan münhasırlık konusunu bir kenara bırakırsak, Yerleşik franchise’lara ait olmayan veya yeniden yapım veya devam filmi olmayan birkaç oyun görülüyor. (hatta bir derleme var).

Bu, bizi önceki serilere ait olmayan veya yeniden yapılanma olmayan iki katı yenilikle baş başa bırakıyor: bir yandan Nintendo hayranları için tamamen niş bir oyun olan ‘Miitopia’. Ve diğer yandan, Direct’in özgün yeni duyurusu, ‘Project Triangle Strategy’ (çalışma başlığı), Square Enix’ten oyun alanındaki yeniliklerini vurgulayan bir taktik RPG saldırı stratejileri ve sıra tabanlı dövüş gibi konularda.

Nintendo sorunu mu yoksa zamanın işareti mi?

Bu özgünlük eksikliğinin, endüstriye özgü bir sorun olduğu açıkken, Nintendo’nun kataloğuyla ilgili bir sorun olduğunu söylemek saflık olur. Yeni IP’ler, nadir olmaları nedeniyle coşkuyla kutlanır ve zaferleri (birbirine çok zıt tarzlardan birkaç örnek, ‘Fall Guys – Ultimate Knockout’ ve ‘Ghost of Tsushima’) norm değil, istisnadır. Listelere ‘The Last of Us’, ‘Doom’, ‘Call of Duty’, ‘Spider-Man’ veya ‘Assassin’s Creed’in yeni bölümleri hakim. Oyunlar birçok durumda olağanüstü, ancak aynı zamanda önemli bir nitelikte: franchise’ların devamı, yeniden yapımları veya bölünmeleri.

mario

Ancak gerçek şu ki, Nintendo’nun kemeri altında o kadar çok başarılı franchise var ki Onları maksimum düzeyde sıktığından değil, mutlak mitlerin yeni teslimatlarını üretmek için dünyadaki tüm sakinliği kullanmasıdır. Belki de tarihinin en prestijli oyunlarından biri olan ‘Metroid Prime’ gibi. Muhtemelen Nintendo’nun sorunu, başarılı formülleri yeniden şekillendirme eğilimidir. ‘Mario Golf’ çalışırsa, mekaniğine zar zor dokunulur.

Bu, diğerleri arasında ‘Mario Kart’ veya ‘Super Smash Bros.’ gibi sembolik destanlarda olur: yine bu, ortaya çıkan oyunların harika, hatta olağanüstü olması için bir engel teşkil etmeksizin, duygu genellikle “yukarıdakilerin tümü artı birkaç küçük değişiklikten” biridir. En son örnek, ‘Bowser’s Fury’. Bir Wii U oyununun gerçek versiyonuyla birlikte, başka bir harika oyun, ancak tadı zaten oynanmış gibi.

mario

Bu mutlak bir kural değildir. Aslında, Switch’in arkasında kalitesi ve yenilikçiliği şüphesiz olan büyük franchise’lara ait birkaç oyun var. Daha ileri gitmeden, Nintendo’nun en güçlü destanlarının son iki ana bölümü olan ‘Super Mario Odyssey’ ve ‘The Legend of Zelda: The Breath of the Wild’, bulmayı umduğumuz şey ile çok sayıda yenilik arasındaki doğru dengeyi koruyorlar. Mükemmel bir devam filmi ne olmalı, hadi.

Nintendo imajı her zamanki gibi

O zaman bu bir sorun mu? Bu özgünlük eksikliği, Nintendo’nun imajını etkileyebilir mi? Ekstra Yaşam arkadaşlarımızın 2020’deki en iyi 27 Switch oyunu seçiminde 18’inin devam oyunu veya yeniden yapım olduğunu hatırlayalım. Ve bunlardan bazıları ’51 Worldwide Games’ veya ‘Two Point Hospital’ gibi kesinlikle küçük oyunlardı ve diğerleri ‘Hades’ veya ‘The Outer Worlds’ gibi çoklu platformlardı, yani orijinallikleri Nintendo’ya bağlı değildi. .

'Bowser's Fury', Nintendo'nun son sürümünde fazladan bir şey: Super Mario'nun gelişmeye devam edebileceğinin kanıtı

Nintendo’nun yayınlarında neredeyse kurumsallaşmış bir özgünlük eksikliği var ve son Nintendo Direct, aktif ve pasif olarak doğrulamaktan sorumluydu (‘Zelda’nın devam oyununun duyurusunu, bir ‘Zelda’ oyununun gerçek bir versiyonuyla değiştirdiler). Wii’de ve yeni bir ‘Metroid’i tanıtmamaktan hayal kırıklığına uğradılar, ki bu açıkçası… bir devam oyunu). Ancak Bunun bir sorun olup olmadığı sorulduğunda, cevap hayır.çünkü Nintendo, münhasırlık manşetinde ve Nintendo markasının kendisinde asa sahiptir.

Bir avuç çapraz platform oyunu (çoğu durumda esas olarak diğer konsollarda oynanan) ve altın madenini bir kenara bırakarak bağımsızNintendo’nun biraz şans eseri bulduğu (ama güzel bir şekilde yararlanan), Başarılı Switch oyunları, devam oyunları ve yeniden yapımlardır, evet…. ‘Splatoon 3’ün bir şekilde türevsel bir devam oyunu olup olmaması, geçmişteki bir başarının uzantısı olup olmaması önemli değil. Önemli olan sadece Switch’te oynanacak ve Nintendo mührünü taşıyacak: Minimum kalite, eğlence ve orta düzeyde özgünlük üzerine bahse girebilirsiniz.

Splatoon 3 2021218921697 2

Nintendo’nun şu anki politikası budur: küçük adımlarla yenilik yapın ve denemeler yapın (‘Süper Mario Bros. 35’ten, neredeyse bir milyoner franchise’ında bağımsız felsefe altında bir tamircilik) ve ticari çekimi az çok tahmin edilebilir yeniden yapımlar ve devamlarla garanti altına alın. Ve diğer yandan, Super Mario, Zelda, Animal Crossing ana teslimatları için dev adımları saklıyor ya da ne dokunursa.

İdeal bir dünyada mükemmel bir plan mı? Numara: Bu ideal dünyada, Wii oyunlarını tekrar kontrol etmeden oynamamıza izin verecek geriye dönük uyumluluk olurdu.‘The Legend Of Zelda – Skyward Sword’da olduğu gibi. Ancak bir işletme olarak, Nintendo’nun kataloğu büyütmesine ve hepsinden önemlisi, franchise’larını yıllar önce geldikleri gibi pekiştirmesine yardımcı olur: popüler kültürün yanmaz mitleri (ve dolayısıyla sonsuza kadar yeniden şekillendirilebilir).

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bugünün kataloğu, yarın için açlık: Nintendo, kesintisiz yeniden yapımları ve devam filmlerini piyasaya sürüyor ve bunun iyi bir plan olup olmadığı belli değil aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…