Bu yunus robotları akvaryumlardaki tutsaklığa son verecek

Bu yunus robotları akvaryumlardaki tutsaklığa son verecek

Bugün esaret altındaki hayvanlar, yani doğal ortamlarının dışındaki hayvanlar hakkında çok fazla farkındalık var. Hayvanat bahçesinden, akvaryumdan veya sirkte iyi muamele görmelerine ve halkı eğlendirmelerine rağmen, orası onların yeri değil. Bu anlamda, birkaç şirket insanların bu hayvanlardan zevk almaya devam etmesi için çalışıyor, ancak başka bir şekilde, örneğin San Francisco’dan bir hayvan geliştiren biri gibi. yunus robotu.

Okuduğunuz gibi: Şirket Edge Innovation’dır, özel efektler yaratmaktan ve şimdi akrobasi yapabilen ve halkı gerçek bir şekilde eğlendiren yunus robotları geliştirmekten sorumludur.

“Bu girişimin amacı, deniz hayvanları endüstrisinin eğlence, eğitim ve iş potansiyelini yeniden tasavvur etmektir”, bu robottan sorumlu şirketin web sitesinde yayınladığı öncüldür.

Bu yunus robotu

İlk bakışta, akrobasi yapan ve halkı eğlendiren, diğerleri gibi bir yunus gibi görünüyor, ama öyle değil. Gerçekleştirdiği aktiviteye bağlı olarak yaklaşık on saat pil ömrüne sahip yaklaşık 595 pound ağırlığında bir robottur. Gizmodo’ya göre, tuzlu suda yaklaşık on yıl hayatta kalma yeteneğine de sahip.

Çok gerçekçi bir iskelete ve derisinin altında bir operatör tarafından kontrol edilen kaslara sahiptir, bu da halka komutlara gerçek zamanlı olarak yanıt veriyor veya izleyicilerle etkileşime giriyor izlenimi veriyor.

Coronavirüsün neden olduğu pandemi geçtikten sonra etkinliğini belirlemek ve halkın hizmetine sunmak için şimdilik çeşitli parklarda test ediliyor. Öte yandan, bu robot türünün, yakın gelecekte, özellikle suda yaşayan hayvanların menşe yerlerinden alınmasını önlemek için geliştirilecek diğer robotlarla birlikte büyük bir fark yaratacağı ve bu sayede, türlerini korumak.

Leave a Reply