Bu yeniden düzenlenmiş Windows XP, Windows 10’un olması gereken her şeydir

Windows 10 değişmek üzere. Microsoft, işletim sistemi için bugüne kadarki en büyük güncellemenin ne olacağı üzerinde çalışıyor. Bu yılın sonbahar güncellemesi olan 21H2, Sun Valley olarak bilinecek ve işletim sisteminin yeni, çok daha olgun bir aşamasını başlatacak. Ancak, çoğu kullanıcı kendini özel hisseder. Windows XP için nostaljik, efsanevi ve zaten kullanılmayan Microsoft işletim sistemi. 2014’ten beri bu işletim sistemi destek ve güncelleme almayı durdurdu ve pazar payı çok az. Ama XP bugün gelseydi ne olurdu? Nasıl olurdu?

Ana işletim sistemlerinin yeniden düzenlenmiş sürümlerinin nasıl olabileceğini birkaç kez gördük. Bunlar genellikle Windows 10’un birçok işlevini ve özelliğini getirirken, rakibi macOS’un özelliklerini ve estetik ayrıntılarını kopyalamanın yanı sıra XP ve 7 gibi sistemin önceki sürümlerinin en iyisini korur.

Bu vesileyle, tasarımcı AbdelRahman Sobhy bize 2021’de yeniden düzenlenmiş bir Windows XP’nin nasıl görüneceğine dair ilginç bir konsept getiriyor. Gerçek olmasa da, birden fazla kişiyi nostaljiyle dolduracak ve onlara daha iyi ve daha basit zamanları hatırlatacak bir konsept.

Yeni XP konsepti, akımı klasiğe getiriyor

Bu yeni işletim sistemini başlattıktan sonra bulacağımız ilk şey yeni bir işletim sistemi olacak. kilit ekranı Klasik XP versiyonunun özünü hala koruyor olsa da, açıkça çok daha modernize edilmiş ve özen gösterilmiş. Bu kilit ekranı Cortana tarafından desteklenir ve giriş sırasında hoş geçişlere sahiptir. Bu XP’de Windows Hello’yu görebilir miyiz? Tasarımcı bunu düşünmemiş olsa da, muhtemeldir.

Windows XP 2021 Sürümü - oturum açma

bu başlangıç ​​menüsü kökenlerine dönmüştür. XP’yi daha önce kullandıysak, bu yeniden düzenlenmiş baskıda (biraz değiştirilmiş ve geliştirilmiş olsa da) geri dönen bir menü olan klasik başlat menüsünü kesinlikle özleyeceğiz.

Windows XP 2021 Sürümü - başlangıç

Değişen ve iyileştirilen bir diğer husus ise, Dosya tarayıcısı. Bu, sekmelerle çok daha modern bir görünüme sahip ve bulut ve ağ sürücülerini çok daha rahat kullanmak için tasarlandı. Gerçek şu ki, XP’nin dosya gezginini değiştirmek bir hata olur. Sekmelerle görmek güzel olurdu, ancak böylesine radikal bir değişiklik, o işletim sisteminin özünden kopacaktı.

Windows XP 2021 Sürümü - gezgin

bu kişiselleştirme Microsoft işletim sisteminde çok önemlidir ve kesinlikle birden fazla kişi bu işletim sisteminin temalarını kaçırır. Tasarımcı bunları düşündü ve dahil etmeye karar verdi. Orijinal tema arasında seçim yapabiliriz, zeytin yeşiligümüş ve tabii ki karanlık bir mod.

Windows XP 2021 Sürümü - temalar

Bu sistem olurdu yeni eylem merkezi İki parçaya bölünmüştür. Birincisi programlar için bildirim alanı, ikincisi ise işletim sisteminin fonksiyonlarını açıp kapatabileceğiniz bölümdür.

Windows XP 2021 Sürümü - eylem merkezi

Sistemin özüne saygı duyarak hayata geçirilen birçok modern unsur. Her şey mükemmel bir şekilde entegre edilmiş ve orijinal XP’de olduğu gibi sorunsuz çalışıyor.

Windows XP 2021 Remastered’ı indirin

Bu konsepti ne kadar sevsek de hemen şimdi PC’mize kurmak istiyoruz, bu yeni Windows XP 2021 gerçek değil. Bu, işletim sisteminin yeniden başlatılan bir sürümünün nasıl görünebileceğine dair bir tasarımcı tarafından yaratılan bir konseptten başka bir şey değildir.

İndirme bağlantısı yok. Orijinal XP’ye bu estetiği veren ne bir tema ne de bir dizi ayar. Ve elbette, Microsoft’tan resmi bir şey değil. Acı gerçek şu ki, Windows XP zaten durduruldu ve Microsoft bununla hiçbir şey yapmak istemiyor, yalnızca gözleri Windows 10’un geleceğinde.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…