Bu yeni tehdit WhatsApp’ınızı kontrol edebilir

Bilgisayar korsanları genellikle en çok kullanıcıya sahip olana odaklanır. Buraya kesinlikle WhatsApp’ı koyabiliriz. Dünya çapında en çok kullanıcıya sahip olan anlık mesajlaşma platformlarından biridir. Şimdi kurbanların oturumunu kontrol etmek için yeni bir tehdit, yeni bir kötü amaçlı yazılım kullanıyorlar. Bu özellikle bir Netflix gibi görünen kötü amaçlı yazılım ve aslında uygulamayı ele geçirmek için kullanıyorlar Naber.

WhatsApp’ı kontrol etmek için sahte bir Netflix programı kullanıyorlar

Siber suçluların saldırılarını gerçekleştirmek ve bilgi çalmak için kullanabilecekleri birçok strateji vardır. Bununla birlikte, en yaygın ve en çok kullanılanlardan biri, meşruymuş gibi davranan ve böylece kurbanın sistemine bulaşan kötü amaçlı yazılımları kullanmaktır.

Bu durumda strateji bir varsayım kullanmaktır. android için netflix şovu Streaming’de dizi ve film izlemek için popüler platform için ücretsiz abonelik vaat ediyor. Mantıken bu bir dolandırıcılıktır ve cihaza gizlice girmenin bir yolunu arar.

Kurban, adı verilen bu kötü amaçlı yazılımı indirip yükledikten sonra FlixÇevrimiçi, kötü amaçlı yazılımın yaptığı şey WhatsApp uygulamasını hedeflemektir. Saldırganlar, kurbanların dikkatini çekmek ve programı kurmak için Netflix gibi platformların yükselişinden yararlanıyor.

Bu programın temelde yaptığı şey whatsapp’ı kontrol et. Tüm konuşmaları okuyabilir ve hatta otomatik olarak cevap verebilirsiniz. Bu mesajlarda, saldırılarını yeni kurbanlara genişletmek için kötü niyetli içerik gönderecek.

Kurban uygulamayı yüklediğinde, izin iste kontrolü ele geçirmek için gereklidir. Ayrıca enerji tasarrufu için otomatik kapanmayı engeller ve sürekli aktif kalır. Mantıksal olarak, mesajları otomatik olarak göndermesi büyük bir sorundur. Ek olarak, bir sonraki kurban bu mesajı ajandalarında bulunan birinden, muhtemelen bir arkadaştan veya aile üyelerinden alacaktır, bu nedenle güvenip kötü amaçlı yazılımı indirmeleri için daha büyük bir şansları vardır.

Doğu kötü amaçlı program iki aylık ücretsiz Netflix Premium vaat ediyor. Tüm bunların en ciddisi Google Play’de bulunmuş olmasıdır. Bu yemi, kurbanların onu kurmasını ve böylece amacına ulaşmasını sağlamak için kullanır.

whatsapp mesajlarını hackle

Bu tür bir tehdidin kurbanı olmaktan nasıl kaçınılır?

Ana şey kesinlikle olacak sağduyu. Bu tür şüpheli kazançlar vaat eden her türlü programdan kaçınmalıyız. Bu durumda resmi Android mağazasında olduğu doğrudur, ancak önemli bir tavsiye, üçüncü taraf sitelerden program indirmemek ve bunu resmi sitelerden yapmamız durumunda, verdiğimiz izinlerden emin olmalıyız, puan, olası puanlar, diğer kullanıcılardan, görünüm… İnternetteki dolandırıcılığı tespit etmek önemlidir.

Ayrıca, bir diğer önemli tavsiye, her zaman güvenlik araçları. İyi bir antivirüs, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarımıza girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Hem ücretsiz hem de ücretli birçok seçeneğimiz var. Her zaman bizi koruyacak bir yazılıma sahip olmalıyız.

Öte yandan, bir diğer önemli konu da güncellemek için sürekli cihazlarımız. Bu şekilde bilgisayar korsanları tarafından istismar edilebilecek olası güvenlik açıklarını düzeltebiliriz. En son yamalara sahip olmalıyız.

Bu yeni tehdit WhatsApp’ınızı kontrol edebilir makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…