Bu yapay zeka, Minecraft’ta binaları, ağaçları ve hatta hareket eden tırtılları yenileyebilir.

Teknolojinin en büyüleyici yönlerinden biri, ne sıklıkla onları taklit etmek için doğanın süreçlerini ve öğelerini kullanırız. Minecraft’ta bir AI eğiterek hücre büyümesini taklit etmeyi başaran bir grup araştırmacının yaptığı şey budur. Ve sonuç olarak, binalar, ağaçlar ve yürüyen tırtıllar inşa edin.

Araştırmacılar tarafından yayınlanan bir videoda nasıl olduğunu görebiliriz. Minecraft’ta gerçek nesneleri taklit eden bir dizi nesne inşa edilmiştir.. Ancak gördüğünüz binalar, kaleler veya ağaçlar bir insan tarafından değil, bir yapay zeka tarafından yaratılmıştır.

https://platform.twitter.com/widgets.js

morfogenez

Aşağı yukarı ve gerçekte inşa edildiğini gördüğümüz unsurlar, AI tarafından sıfırdan inşa edilmemiştir. Araştırmacıların aradığı şey, yapay zekanın yaratıcılığını test etmek değil, hücrelerin davranışını simüle ederek nasıl davrandığını görün. Buradaki fikir, hücrelerin tek bir hücreden ve bir dizi kuralla insan vücudunu geliştirmesi ve yaratmasıdır. Morfogenez olarak bilinen bir süreçtir.

ekran görüntüsü 1

Hücresel otomasyon sayesinde, prensip olarak hücreler bir dizi kurala göre yaşar, çoğalır ve ölür. Prensipte, Minecraft blokları için belirli faktörler verildiğinde ne yapacağını bilmesi için yapay zekaya da uygulanabilecek bir şey. Bunu yapmak için araştırmacılar, her tür Minecraft bloğuna kurallar uygulayan bir sinir ağı oluşturdular. Oradan, bir meseleydi Her blok komşularıyla etkileşime girerken yapay zekanın nasıl davrandığını görün.

Sinir ağından sorulan şudur: bir nesnenin bloklar halinde büyümesi için. Tam olarak nasıl olduğu söylenmedi, bu yüzden sinir ağı, mevcut olanları taklit etmek için ne tür blokların yerleştirileceğini öğrendi. Başka bir deyişle, insan vücudunun ve içindeki hücrelerin dokuları, organları ve nihayetinde tüm vücudu oluşturmak için yaptıklarına benzer bir şey.

GPT-3 konusunda üç yapay zeka uzmanı: "her zamankinden daha fazla ilerleme kaydediyor"

Sonuç en ilginç olanıydı. Araştırmacılar, Minecraft’ta kaleler, binalar, ağaçlar veya hareket edebilen bir tırtıl gibi farklı nesneler yarattılar. Daha sonra bu nesneleri ikiye böldüler, AI onları yeniden inşa etmekten sorumluydu. Mesela vücutta bir yara oluşup, hücrelerin yaptığı rekonstrüksiyon sayesinde kendi kendine iyileşir.

{«videoId»:»x7zxisu»,»autoplay»:true,»title»:»ES Bu algoritma yazınızı klonlayabilecek»}

Çalışma şimdiye kadar arXiv’de yayınlandı ve araştırmacıları çok daha ileri gidebileceğine inanıyor. Şimdilik AI parçalanmış eşyaları yeniden inşa et, ancak gelecekte de çevreye göre nesneleri kendi başına geliştirebileceğine inanıyorlar. Yani, çevredeki koşullara daha iyi direnmek ve hayatta kalmak için canlıların doğasındaki evrimi simüle edin.

ancak minecraft gerçek dünyaya kıyasla son derece basit bir dünya. Temel simülasyonlar için bir test alanı olarak hizmet edebilmesine rağmen, bunu dikkate alınması gereken daha birçok faktörün olduğu gerçek hayata uyarlamak çok karmaşıktır. Gelecekte göreceğiz.

üzerinden | Bilim

– Haberler Bu yapay zeka, Minecraft’ta binaları, ağaçları ve hatta hareket eden tırtılları yenileyebilir. aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…