Bu Windows 10 uygulamasına sahipseniz silmeyin: artık indiremeyeceksiniz

Windows 10’un temellerinden biri, uygulamaları veya uygulamalarıdır. Microsoft’un işletim sistemi, piyasaya sunulduğundan beri, evrensel uygulama platformu UWP’yi ve Windows mağazası Microsoft Mağazasını doğuran mobil cihazlara biraz daha benzemek istedi. Ancak bu uygulamalar şirketin umduğu kadar başarılı olmadı ve bu, Microsoft’un hem mağazasını yönetme biçiminde hem de onun aracılığıyla sunduğu uygulamalarda birçok şeyi yeniden düşünmesine yol açtı. Ve bu yeni yaklaşımın kurbanlarından biri, Çevirmen.

Windows 10’da varsayılan olarak bulunan temel ve temel uygulamalara ek olarak Microsoft, birçok hizmetini, kullanıcıların bunları Mağaza’dan indirebilmesi için uygulamalara dönüştürdü. Bu uygulamalardan biri de Çevirmen’dir. Bu uygulama, uygulamaya dönüştürülen Bing tercümanından başkası değildir. Bununla kullanıcılar, tarayıcıdan geçmek zorunda kalmadan Microsoft motorunu kullanarak işletim sistemindeki her türlü metni çevirebilir.

Bu uygulama 2015’ten beri kullanıcılar arasında. Hatta Microsoft’un yeni Fluent Design’a güncellediği ilk uygulamalardan biriydi. Ancak kullanıcılara sundukları arasında tam olarak popüler ve en çok kullanılan uygulama olmadığı da doğrudur. Ve birkaç yıl önce Windows Phone’lardan kaldırdıktan sonra şimdi sıra Windows 10’da.

Çevirmen Windows 10’dan kayboluyor

Bugünden itibaren, uygulamayı yüklememiş olan tüm kullanıcılar Artık Microsoft Store’dan indiremeyecekler. Yüklemek için alternatif mağazalarda aramamız ve appx’i işletim sistemine elle yüklememiz gerekecek. Bu arada, tavsiye edilmeyen bir şey.

Uygulamayı daha önce indirmiş olan kullanıcılar, çalışmayı kesin olarak durdurana kadar kullanmaya devam edebilecekler. Çevirmen uygulamasının ne kadar süreyle çalışmaya devam edeceğini bilmiyoruz, ancak büyük olasılıkla Microsoft, artık desteklenmemesine neden olan bir API değişikliği yapana kadar devam edecek.

Microsoft Çevirmen

Bu hamleyle Microsoft Translator, 2015’ten beri Windows 10’da bulunan ve bu yılın başlarında Mağaza’dan kaldırılan başka bir uygulama olan Office Lens’e katılıyor. Bu, önümüzdeki aylarda muhtemelen yeni uygulamaların mağazadan kaybolduğunu göreceğimizi düşündürüyor.

Çevirmen uygulamanızı saniyeler içinde oluşturun

Çevirmen, ilgili uygulama mağazalarında Android ve iOS için mevcut olmaya devam edecek. Bu karar yalnızca Windows 10 sürümünü etkiler.

Bu nedenle, çevirmeni sık kullananlardan biriysek, şu anda iki seçeneğimiz var: ilki, metinleri çevirmek için Bing web sitesini kullanmak ve ikincisi, kendi Bing çevirmen uygulamamızı oluşturmak. Bunu Edge’den, seçenekler menüsünü açarak, “uygulamalar” bölümünü seçerek ve siteyi uygulama olarak yükleyerek çok kolay bir şekilde yapabiliriz.

Microsoft Bing Çevirmen PWA Uygulaması

Bu şekilde, yerel Microsoft çevirmen uygulaması gibi çalıştırabileceğimiz kendi PWA’mızı oluşturacağız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…