Bu web sitesi İspanya’da genel, bölgesel ve belediye seçimleri için yapılan tüm anketleri bir araya getiriyor.

Aynı zamanda bir mühendis olan anket, seçim ve nüfus analisti Endika Nuñez, blogunda siyasi ve güncel veriler hakkında şunları oluşturdu: Seçim Raporubulunduğu bir bölüm Gelecekteki genel, bölgesel ve belediye seçimleri için İspanya’daki en son seçim anketlerini bir araya getiriyor. Söz veren, her saat güncellenen bilgiler.

Yayınının temel amacı, anket ve demografik analiz, seçimler ve seçim tahminleri sunmaktır ve bu toplayıcı ile sunmayı planladığı en son seçim anketleri İspanyol seçmenleri üzerinde yürütülen siyasi anketlerin takibi ve zaman içindeki evrimini karşılaştırmanın bir yolu. Seçim demoskopisini en çok sevenler için dipsiz bir bilgi kuyusu.

Seçim demoskopisini en çok sevenler için dipsiz bir bilgi kuyusu

Aynı tabloda gruplandırılmış anketler

İspanya'da yapılan son seçim anketlerinin yer aldığı tablonun görüntüsü

Nuñez, onları içine atmak için anketleri izliyor hepsinin olduğu ortak bir tablo. Bu araç aracılığıyla, kullanıcılar anketleri türüne göre (yani eyalet, bölge veya belediye) ve bölgeye göre – hem özerk topluluk, il veya belediye düzeyinde – hem de belirli terimlerle aramaya ek olarak filtreleyebilirler. .

Aranan, örneğin, bölgesel kapsamı nedeniyle yalnızca belirli bir bölgeyle sınırlı bir anket türünde görünecek olan bir siyasi oluşumun adını aramak için kullanışlı olabilir. Oy verme niyetinizi bulmanın hızlı bir yolu.

Kullanıcılar anketleri türe (eyalet, bölge veya belediye) ve bölgeye (her ikisi de özerk topluluk, il veya belediye düzeyinde) göre filtreleyebilir; ve ayrıca bir arama motoru kullanabilirsiniz

Demokrasinin yenilgisi: dünya nüfusunun %68

Tabloda, görselleştirmeyi kolaylaştırmak için, satırların her biri bir ankettir ve eyalet, bölge, il veya belediye düzeyinde olup olmadığını, şirket veya anket ortamı olduğunu ve anketin türünü belirtir. tüm siyasi partileri ve sonuçlarını göstermek karmaşık olurdu, adlı bir sütunda görüntülenir Avantaj kazanan taraf ve sahip olduğu mesafe nedir en çok oyu alan ikinciye göre.

Bu bilgiyi genişletmek için, sadece düğmeye tıklayın + ve siyasi oluşumların geri kalanı tarafından elde edilen yüzdeyi görebiliriz.. Ve kaynağa gitmek istersek, söz konusu anket, mecranın veya anket şirketinin adı ile bağlantılıdır. Mobil cihazlardan gelen görüntü, her satırda yalnızca anketör ve sütunu gösterecek şekilde değişiklik gösterir. Avantajbilgiyi genişletmekle birlikte, yine düğmeye tıklamak kadar basittir +.

Son olarak belirtmek gerekir ki Seçim Raporu Ayrıca anketleri indirmenize, genel seçim anketlerinin ortalama sayısını almanıza ve anketörlerin sıralamasını keşfetmenize olanak tanır. Endika Nuñez, çalışmalarının çoğunu GitHub’da da paylaşıyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu web sitesi İspanya’da genel, bölgesel ve belediye seçimleri için yapılan tüm anketleri bir araya getiriyor. aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…