Bu tarayıcılarla İnternetteki gizliliğinize azami özeni gösterin

İster masaüstü ister mobil işletim sistemlerinden bahsetsek, günümüzün yazılım endüstrisi her zamankinden daha önemli. Bu, geliştiricilerin projelerini iyileştirme çalışmalarından kaynaklanmaktadır. İnternet tarayıcılarının devreye girdiği yer burasıdır. Gizlilik ve güvenlik temel bir rol oynarlar.

Bu programların internette her gün bize yardımcı olan işlevlerle dolu olduğu doğrudur, ancak bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımızı da bilmeliyiz. Bunun için bizde çok özelleştirilebilir parametreler ki bu çok yardımcı olacaktır. Ve bu yaratıcıların internet tarayıcıları Bahsettiğimiz kişiler, gizlilik ve güvenliğin yanı sıra burada hem işlevsellik hem de görünümün hakim olduğunun tamamen farkındadır.

Özellikle bu programların son yıllarda kazandığı önem nedeniyle, farklı geliştiriciler arasındaki savaş büyüktür. Bunlar, web tarama ile ilgili projeleri için kullanıcı kazanmak istiyorlar. Mevcut programlara ek olarak, bu son derece rekabetçi pazarda bir yer edinmeye çalışan bu tür yeni programların gün ışığına çıkmayı bırakmadığı unutulmamalıdır. Ancak elbette günümüzde çoğu PC veya mobil kullanıcı neredeyse sürekli bir tarayıcı kullanıyor.

Gezinirken gizliliğe özen göstermek çok önemlidir

Şu anda bu türden yoğun bir şekilde kullanıyoruz. yazılım, cihazlarımız ve İnternet arasında bir aracı görevi gördüğü için. Piyasada yerleşik olandan daha fazla belirli bir üne sahip birkaç teklif var. Burada Chrome gibi programlardan bahsediyoruz. GoogleMozilla Firefox, Edge, Safari veya Opera.

Onlardan yaptığımız kullanım türüne bağlı olarak, bir bölüme veya diğerine öncelik verebiliriz. İçerik yüklemede daha fazla akışkanlık arayanlar veya sadeliği tercih edenler var. Güzel bir arayüzü tercih eden, ancak çoğu gizliliğe ve güvenliğe öncelik veren birçok kişi var. yanı sıra geliştiriciler Bu programların çoğu bunu biliyor, gizlilik temelli tarayıcılara sahip olmaları için müşterilerine bu anlamda iyi miktarda özelleştirilebilir işlevler sunmaya çalışıyorlar.

krom gizliliği

Bu nedenle, giderek daha fazla kullanıcı, herhangi biriyle çalışmaya başladıklarında güvenlik ve gizlilikle ilgili bu işlevlerden yararlanmaktadır. tarayıcı. Ama her şeyle ve onunla birlikte, işleri sizin için biraz daha kolaylaştırmak istiyoruz. Bu yüzden bu satırlarda kullanabileceğimiz en özel tarayıcılardan bahsedeceğiz. Bunlar, gezinirken kişisel verilerimizi gizli ve güvende tutmamıza büyük ölçüde yardımcı olur.

Gizliliğe özen gösteren internet tarayıcıları

Şu anda internette dolaşırken tercih edebileceğimiz birçok seçenek arasından birçoğu, daha özel seçenekler. Ve bilmeliyiz ki, gizliliğimizi ve çevrimiçi güvenliğimizi sağlamak için tasarlanmış belirli web tarayıcıları. Tüm bu nedenlerden dolayı, PC’de günlük kullanımımızda gizliliğimize özen gösterme konusunda bir şekilde bize yardımcı olan bu programlardan bazılarını size göstereceğiz.

Firefox, en çok kullanılan tarayıcılardan biri

İlk etapta Chrome ile birlikte dünyanın en popüler üç teklifi arasında yer alan bir teklife odaklanacağız ve Köşe. Aslında, geliştiricileri her zaman kullanıcıları için gizliliğe öncelik vermiştir, bu yüzden burada bırakılamaz. Kökeni kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve dediğimiz gibi, kullanıcılarının gizliliği programın temel direklerinden biridir. Ek olarak, tüm bunları artırmak için özelleştirebileceğimiz bir dizi ayar var, bu arada buradan indirebileceğimiz bir program.

firefox

Burada web izleme izinleri için farklı seviyeleri vurgulayabilir veya aynı uygulamanın telemetrisini devre dışı bırakabiliriz. Bu, Firefox’un kendi verilerini toplamasını engeller. Ancak burada, motora dayalı olarak diğer tarayıcılara göre daha sınırlı sayıda uzantıya sahip olacağız. krom.

Tor Browser, mükemmel özel tarayıcı

Öte yandan gizlilik bölümü açısından bu türün en popüler alternatifini buluyoruz. Bütün bunlar için, programın kendisi bize tüm bunlarla ilgili çok sayıda işlev sunuyor. Temel olarak, bunların çoğu, ağda hareket ederken verilerimizi istenmeyen bakışlardan korumaktan sorumludur. Aynı zamanda bu, içeriğe erişmek için mükemmel bir seçenektir ve web siteleri konum kısıtlamaları ile.

thor

Dolayısıyla bu konularda en talepkar olanlar bu programa ücretsiz sahip olabilecekler. Her türlü hatadan kaçınmak için en küçük ayrıntıyı bile yapılandırmamızı sağlar. izler ve izler. Elbette tüm bunlar programın genel performansını ve web sitelerinin yüklenmesini büyük ölçüde olumsuz etkiler. Tüm bunları test etmek için bu bağlantıdan yapabiliriz.

Gizliliğe en çok önem veren tarayıcılardan biri olan Brave

Buradan seçim yapabileceğiniz geniş ürün yelpazesi hakkında zaten yorum yaptık ve en çok kullanılanlardan biri olmasa da Brave’in buradan kaçmasına izin veremeyiz. Bunu size söylüyoruz çünkü bu, başından beri kullanıcılarının verileriyle ilgilenmek üzere tasarlanmış bu türdeki tekliflerden bir diğeri. Tabii ki, önceki durumlardan farklı olarak, burada Google’ın Chromium tabanlı açık kaynaklı bir web tarayıcısı buluyoruz.

cesur tarayıcılar gizliliği

Ayrıca, bu projenin arkasındaki şirket, Mozilla Projesi’nin kurucu ortağı ve yaratıcısı tarafından oluşturuldu. javascript. Chromium’u temel alan program, Google’ın yazılımıyla birçok işlevsel yönü paylaşıyor, ancak her şeyi değil. Ve güçlü noktalarından biri de bu programın felsefesidir, çünkü Brave’i karakterize eden bir şey varsa, o da mahremiyettir. Tüm bunlar, geliştiricilerinin ana hedeflerinden birine ulaşmak için güvenli gezinme. Size anlattıklarımızı test etmek için buradan Brave’e ulaşmanız yeterli.

Waterfox, web izlemeyi önlemek için

Aradığımız şey, kendimize bakan başka bir alternatif ise Mahremiyet Ana hedef olarak Waterfox harika bir seçenektir. Bu, Tor gibi Firefox tabanlı alternatif açık kaynaklı tarayıcılardan biri olarak düşünülebilir. Ana özelliklerinden biri, programın varsayılan olarak izleme, telemetri ve veri toplama seçeneklerini bastırmasıdır. Bu nedenle, etrafta dolaşırken gizliliğini korumak isteyen birçok kullanıcı buradan indirilebilen bu teklifi tercih edin.

su tilkisi

Elbette yukarıda bahsedilen Mozilla Firefox ile karşılaştırıldığında, güncellemelerinin burada daha yavaş olduğunu olumsuz bir nokta olarak belirtebiliriz. Bununla demek istediğimiz, zaman içinde daha boşluklu oldukları ve en yenilerinin daha sonra geleceğidir. Haberler.

Epic Browser, kendi VPN’si olan bir tarayıcı

Belki bazılarınız internette dolaşmak için bu diğer alternatifi zaten duymuşsunuzdur. Burada, entegre ettiği belirli işlevler aracılığıyla bu gizlilik ayrıntılarını maksimum düzeyde koruyan bir İnternet tarayıcısı buluyoruz. Bize neden bahsettiğimiz hakkında bir fikir vermek için, programın kendi VPN’si olduğunu söylemek, bir indirme yöneticisi izleyicilere, parmak izlerine ve kripto madenciliğine karşı gelişmiş veya aşırı düzeyde koruma. bununla yapabilirsin programı ve buradan ilk elden deneyin.

Epic Tarayıcı tarayıcı gizliliği

Bunun Google’ın Chromium projesine dayalı, ancak gizliliğe dayalı bir teklif olduğunu da unutmamalıyız. Aynı zamanda verilerimizi şifreleyebilir ve ekipmanın yerini gizleyebilir.

Standart olarak Yandex Tarayıcı, güvenlik ve gizlilik

Bunu okuyorsanız, gizlilik ve güvenlik konusunda ciddi endişeleriniz var demektir. güvenlik internette dolaşırken. Bu nedenle, bu satırlar Yandex Browser adlı bu ilginç teklifi kaçıramadı. Aslında, kendi güvenlik ve gizlilik işlevlerine sahip olmasıyla karakterize edilen Chromium tabanlı bir tarayıcıdan bahsediyoruz. Tüm bunlar için ünlü firmanın teknolojilerini kullanır. Kaspersky indirdiğimiz dosyaları ve diğer birçok şeyi kontrol etmek için.

Yandex tarayıcı gizliliği

Son derece özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için kendi entegre hizmetlerine sahiptir. Bütün bunlar bu bağlantı aracılığıyla parmaklarımızın ucunda.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…