Bu tarayıcılar sayesinde internette tam bir gizlilik içinde hareket edin

Hem profesyonellerin hem de sıradan kullanıcıların büyük bir kısmı için İnternet, az çok önemli bir unsur haline geldi. Aynı zamanda ve başka türlü nasıl olabilirdi ki, ona erişmek için kullandığımız tarayıcılar, bugün hem PC’de hem de PC’de en çok kullandığımız programlardır. mobil.

Üstelik bu noktada çoğumuzun cihazı açar açmaz çalıştırdığı ilk yazılım çözümlerinden birinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi, sonsuz sanal web dünyasında dolaşmak söz konusu olduğunda çok yardımcı olan bir programdan bahsediyoruz. Bu uygulamalar, SoftZone gibi haber sitelerini ziyaret etmemize, oyun oynamamıza, bulutta çalışmamıza, ziyaret etmemize yardımcı olur. sosyal medyavideo konferans yapın ve çok daha fazlasını yapın.

Elbette, İnternet evreninin bize sunabileceği her şeye rağmen, bunların hepsi burada bulacağımız avantajlar değil. Bunu size söylüyoruz çünkü kullanabileceğimiz çok sayıda çalışma moduna ek olarak çok sayıda tehlikeyle de karşılaşabiliriz. Bunlar bize her türlü saldırı ve gizlilik ihlali şeklinde gelebilir. Buna zaman içinde daha fazla veriyle çalıştığımızı da ekleyebiliriz. internet üzerindenböylece riskleri büyük ölçüde artırır.

İnternette bulduğumuz güvenlik ve gizlilik tehlikeleri

Buna karşılık, bunların çoğu özel, kişisel ve hassas niteliktedir, bu nedenle bunların sızdırılması çoğu için ciddi bir sorun olabilir. Burada banka ve tıbbi verileri, kişisel fotoğrafları ve videoları, iş dosyalarını, güvenliği ihlal edilmiş veritabanlarını vb. buluruz. Ek olarak, birçoğu web siteleri ziyaret ettiğimiz şeyin mahremiyetimiz için pek bir şey yaptığı söylenemez.

Ve elbette, bunların birçoğunun arkasında bir yerden kâr etmesi gereken şirketler var. Bu nedenle, navigasyondaki neredeyse sürekli izleme görevleri veya gerçek zamanlı olarak yaptıkları veri toplama.

web izleme

Tabii ki, birçokları için bu, web’de gezinmedeki gizliliğimizin açık bir ihlalidir, bunun için bir şey tarayıcılar Bize bazı ölçümler sunuyorlar. Bahsettiğimiz bu programların bize güvenlik ve gizlilikle ilgili her şeyi geliştirmemize izin veren entegre işlevler sunduğu doğrudur. Ama tabi ki aynı zamanda sektördeki en popülerler arasında Chrome ve Edge olduğunu da bilmeliyiz.

Bu iki ismi veriyoruz çünkü dünyada en çok kullanılan iki alternatif olmanın yanı sıra şu şirketlere de aitler. Google ve Microsoft sırasıyla. Bunu öğrendikten sonra, bu iki yazılım devinin tam olarak kullanıcılarının gizliliğini korumakla karakterize edilen şirketler olmadığı sonucuna varabiliriz.

Gizliliği artırmak için VN’li tarayıcılar dahildir

Bu nedenle, giderek daha fazla kullanıcı, bu türde daha az popüler olan, ancak daha fazla olan diğer yazılım çözümlerini kullanmayı tercih ediyor. güvenli ve özel. Bununla, özellikle birçok özelliği arasında entegre bir VPN içeren tarayıcılara atıfta bulunuyoruz. Bilmeyenler için, bir VPN veya sanal özel ağ Aslında gezinirken gizliliğimizi korumak için bir geliştirici yazılımıdır. Tüm bunlarla elde edilen şey, neredeyse görünmez olmak için web siteleri arasında geçiş yaparken trafiğimizi ve konumumuzu anonimleştirir. Aynı zamanda, belirli coğrafi bloklardan kaçınmamıza ve örneğin dünya çapındaki akış hizmetlerine ve mağazalara erişmemize yardımcı oluyorlar.

Öte yandan, çevrimiçi gizliliğimizi ve güvenliğimizi sağlamak için özel olarak tasarlanmış belirli tarayıcılardan da yararlanabiliriz. Tüm bunları öğrendikten sonra, size günlük kullanımımızda bu yönlerle ilgilenirken şu ya da bu şekilde çok yardımcı olacak bazı web tarayıcılarını göstereceğimizi söyleyin.

Tor tarayıcısı

olarak kabul edilebilecek şeylerle başlıyoruz. özel tarayıcı mükemmellik tarafından. Bu, başlangıçta bize gizlilikle ilgili çok sayıda araç sunan çok platformlu bir tekliftir. Bu şekilde verilerimizi istenmeyen gözlerden, bilgisayar korsanlarından ve saldırganlardan korumak çok faydalı olacaktır. Aynı şekilde, konum kısıtlaması olan içeriklere ve web sitelerine erişmek için mükemmel bir seçenek ve güvenli Tor ağı için bir numaralı tarayıcıdır.

Thor

Aslında bu, her türlü takipten kaçınmak için en ince ayrıntısına kadar yapılandırılabilen bir programdır. kilitler ve takipler. Bu nedenle, herhangi bir nedenle kısıtlanmış web sitelerine erişmek, her türlü çevrimiçi gözetimden vb. kaçınmak için mükemmel bir öneridir. Bahsettiğimiz bu önerinin faydalarını denemek isterseniz bu linkten yapabilirsiniz.

cesur

Ayrıca birçok kişi tarafından güvenli tarayıcı olarak kabul edilen bu, bu teklifin yıllar içinde kazandığı bir tanımdır. Bize bir fikir vermek için Brave, aşağıdakilere dayalı açık kaynaklı bir tarayıcıdır: krom ve gelişiminin arkasında Mozilla Projesi’nin kurucu ortağıdır. Başlangıçta, bu tür yazılım, Google Chrome ile bazı çalışma modlarını paylaşır.

cesur

Ama tabii ki gizlilik ve güvenlik bölümlerine ulaşana kadar her şey. Bu tarayıcının, Google alternatifinin paylaştığı tüm kullanıcı verilerini hiç paylaşmadığını söylemek. Dahası, bu programın varlık nedenidir, bu nedenle geliştiricilerinin temel amacı, kullanıcılarının güvenli bir şekilde gezinmesiyle bağlantılıdır. Mevcut tarayıcınızı bir kenara bırakıp denemek isterseniz cesurburadan yapabilirsiniz.

Opera

Bu, aynı anlamda yine Chromium’a dayanan başka bir ilginç teklif. Bu nedenle, tahmin edebileceğiniz gibi, bu tarayıcıda geliştirilen diğer tarayıcılarla da bazı işlev ve özellikleri paylaşır. taslak. Tabii ki, aynı zamanda yaratıcıları, bazı yönlerden diğerlerine göre öne çıkması için bu özel teklife farklı bir dokunuş vermek istiyor.

opera vpn'si

Kendimizi farklı bir kullanıcı arayüzü ile bulduğumuz için bu, programı başlattığımız anda ilk elden görebildiğimiz bir şey. Ek olarak, son derece özelleştirilebilir olması ile karakterize edilir ve bu da kullanımını büyük ölçüde kolaylaştırır. Ama bu durumda bizi en çok ilgilendiren şey, bunun bir İnternet gezgini kendi yerleşik VPN’sine sahip. Aslında, bunu 2016’da kullanıcılarına sunan ilk şirketti. Bu nedenle, birçok işlevi arasında, diğer şeylerin yanı sıra, çevrimiçi izleme ve büyük ölçüde programla günlük gezinmemizi korur. Tüm bu anlattıklarımızı bu linkten deneme şansınız var.

UR Tarayıcı

Şu an bahsettiğimiz bu önerinin sektördeki en popülerler arasında olduğu söylenemez doğrudur. Ama belki de bu, interneti kullanırken mahremiyetlerine dikkat etmek isteyenler için iyi bir şeydir. Bunu söylüyoruz çünkü programın tüm bunlarla doğrudan ilgili çok ilginç işlevleri var. Aslında, bu satırlarda, en başından itibaren onun kendine ait olduğunu vurgulamak istiyoruz. kendi VPN’i yerleşik, artı diğer gizlilik seçenekleri.

senin tarayıcın

Tüm bunlar çevrimiçi gizliliğimizi korumamıza yardımcı olacak, ancak hepsi bu kadar değil, aynı zamanda web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Aynı zamanda, reklam engelleyiciye sahip olduğunu ve yüklenmesini engellediğini görüyoruz. Kodlar gerekli değil. Aynı zamanda kendi yerleşik virüs tarayıcısına sahip olduğunu ve böylece indirdiğimiz ve kötü amaçlı dosyalardan kaçındığını söyleyin. Bütün bunları bu linkten deneyebiliriz.

Epik Tarayıcı

Ayrıca, konu çevrimiçi gizliliğimizle ilgilenmeye geldiğinde fazlasıyla yeterli olan bu diğer İnternet tarayıcısından da bahsedeceğiz. Aslında, tüm bunlar için kendi entegre VPN’si ve gelişmiş bir indirme yöneticisi gibi ilginç işlevlere sahiptir. Aynı zamanda bize reklamları engelleyerek aşırı düzeyde gizlilik koruması sunan bir özellik sunuyor, izcilerparmak izleri, kripto madenciliği vb.

https://www.epicbrowser.com/

Bütün bunlar, bu sektördeki diğer vakalarda olduğu gibi, Chromium projesine dayanmaktadır, ancak onu daha güvenli hale getiren bu eklemelerle. Ek olarak vekil entegre tüm verilerimizi şifreler ve konumu gizler. Bunu ele alabiliriz yazılım özellikle buradan.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…