Bu sizin kulaklarınız değil, Bluetooth kullanıyorsanız veya kabloyla bağlarsanız aynı kulaklık tamamen farklı ses çıkarabilir.

yükselişine rağmen kulak içi kulaklıklar Her zaman yanımızda taşıyabilmeleri için çok yönlülükleri ve şarj işleminin rahatlığı göz önüne alındığında, tamamen kablosuz olan modeller, büyük kanopiler ve diadem kulaklarına hiçbir şey sokmadan müziğin keyfini çıkarabilecekleri bir cihaz arayan kullanıcılar için pazarda hala önemli bir boşluk var.

Bu tür kulaklıklar, ister dairesel ister kulak üstü olsun, son yıllarda aşağıdakileri içeren modellere doğru göç etmektedir: Kablosuz bağlantı Bluetooth’un bazı sürümlerinden yararlanır, ancak bunlar genellikle kullanıcıya bir analog klasik kablo kablosuz yetenekleri olmayan harici bir oynatıcıya bağlamak istediğimizde.

Bu durumlarda çift bağlantı seçeneği ile karşı karşıyayız. aynı kulaklık ve a priori ses kalitesi ve cihazın nihai tepkisinin aynı olacağını düşünebiliriz. bağlantı türünden bağımsız olarakama yine de olağan olan şey, bir dizi süreci etkileyecekleri için durumun böyle olmamasıdır. dış ve iç faktörler Bluetooth bağlantısı kullanırsak veya kablo kullanırsak, kullanıcının algıladığı duyumları farklı kılacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5a/44/63/5ff88a483bef07f074/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/68/46/b2/5ffd55d84bd22fbb4e/original/headphones-compare-qualities.jpeg»}

DAC, DSP, empedans ve amplifikatörün önemi

Kablosuz kulaklıkların kendi dahili dijitalden analoga dönüştürücü o DAC, Bluetooth arayüzünden gelen dijital ses sinyalini analog dalgaya dönüştüren bir donanımdır. entegre amplifikasyon aşaması sonunda sesi oluşturan elektroakustik dönüştürücüleri daha sonra uyarmak için.

DAC'ler

arasında bu DAC’nin kalitesi ve performansı Bu büyük ölçüde Bluetooth ile bağlandığımızda duyduğumuz sesin kalitesine bağlı olacaktır, kabloyu tercih edersek böyle bir şey olmaz, çünkü bu durumda yaptığımız şey DAC’yi harici oynatıcıya (cep telefonu) yerleştirmek. , MP3 çalar , bilgisayarın ses kartı vb.) ve zaten güçlendirilmiş analog sinyali doğrudan kulaklığa gönderin.

Amplifikatörün bu noktasında da farklılıklar vardır, çünkü kablosuz bağlantıyı kullandığımızdan beri kullanılan amplifikatör, kulaklığın kendisininki olacaktırkablo kullanırsak, yine harici oynatıcıdan ve kulaklık sürücülerine güç sağlama yeteneğinden yararlanacağız; bu, 32 ohm’dan daha düşük empedanslara sahip kulaklıklarla nispeten basit olan ancak bazı açılardan karmaşık olabilen bir şeydir. özellikle düşük güçlü mobil cihazlarda veya anakartlara entegre edilmiş seri ses kartlarına sahip bilgisayar ekipmanlarında üstündür.

Benim için en iyi Bluetooth kulaklık ve paranın karşılığını en iyi veren kulaklık...

Bu nedenle, algılayacağımız toplam sesin hacmi her bağlantı türünde çok farklı olabilir ve her durumda olacaktır. empedans ve hassasiyetle orantılı kulaklığı hem kablosuz hem de kablolu arabirimlere göstermek için. Bu nedenle, bazı modellerde, bir veya başka bir bağlantı sistemi seçerken sesin tamamen nasıl değiştiğini fark ederiz.

Kablolu veya kablosuz bir bağlantı kullanırsak, kulaklığın yaydığı sesin düzeyi çok farklı olabilir.

Sony kulaklıklar

Algılanan ses kalitesindeki bu değişimi en çok etkileyen noktalardan bir diğeri de ses kalitesidir. dijital ses işlemcileri veya DSP’ler, entegre kulaklıkları kasasının altına taşıyabilen. Genellikle sorumlu olan dijital sistemlerdir. belirli efektleri uygulafrekans yanıtını iyileştirin, sesin uzamsallığını artırın, vb., ancak bunlar genellikle yalnızca kablosuz bağlantıyı kullandığımızda etkindir, dolayısıyla kabloya geçtiğimizde önemli bir değişiklik fark edebiliriz.

Aktif gürültü önleyici kulaklıklar: nasıl çalışırlar, avantajları ve dezavantajları

Gelişmiş özellikler: eşitleme ve ANC

Doğrudan yukarıda belirtilen DSP’lerle ilgili olarak, örneğin, aşağıdakiler gibi gelişmiş dijital işleme işlevlerine sahibiz: aktif eşitleme ve aktif gürültü iptali veya ANC. Bunlar, her iki bağlantı türüyle etkinleştirilebilen veya etkinleştirilemeyen ve kuşkusuz algılanan ses kalitesini önemli ölçüde değiştiren iki işlevdir.

ahize

Dengeleme, sürücülerin temel performansını iyileştirmek için yaygın olarak kullanılır, örneğin, düşük frekans aralığı artırıldı veya üreticilerin cihazlarına vermek istedikleri yöne bağlı olarak, belirli filtreler uygulayarak elde edilen sesin daha parlak veya daha “müzikal” olması.

bu aktif gürültü iptaliÖte yandan, dalgaların yıkıcı girişimi sayesinde, dinleyicinin dinleme ortamına göre daha iyi bir izolasyon elde etmesini sağlar, ancak maliyetine rağmen. orijinal sinyali değiştir ve bazı durumlarda, ses tepkisinde artefaktlar veya değişiklikler meydana getirir.

Kulaklıkla müzik dinlemek neden beyninize hoparlörlerden daha az gerçekçi geliyor?

izin veren kulaklıklar bulabiliriz. her iki bağlantı türüyle de bu işlevlerden birini veya birkaçını etkinleştirinkablolu bağlantılar için her zaman mevcut olmasalar veya eşit olarak uygulansalar da, bu da takımın son zilindeki farklılıklar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu sizin kulaklarınız değil, Bluetooth kullanıyorsanız veya kabloyla bağlarsanız aynı kulaklık tamamen farklı ses çıkarabilir. aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev Paco Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…