Bu şekilde Android cihazınızda Apple Haritalar’ı kullanabilirsiniz

Yer bulmak söz konusu olduğunda, Google Haritalar ile rekabet edebilecek hiçbir şey yoktur. Benzer alternatifler var ve bunlardan biri de Apple Haritalar.

Bu uygulamanın Google’ın aracıyla rekabet etmekten hala çok uzak olduğunu anlamak zor değil. Apple Haritalar, bazı konumlarla ilgili sorunları olduğu için zaman içinde bazı şeyleri düzeltiyor, ancak gerçek şu ki, Google Haritalar ile rekabet etmekten hala çok uzak.

Her iki haritanın işlevleri arasındaki büyük farka rağmen, Apple’ın büyük bir avantajı var ve bu da kullanıcılarına biraz daha güven kazandırmaya yardımcı olabilir.

Bu durumda veri toplamaya atıfta bulunuyoruz. Google Haritalar, kullanıcıları hakkında bilgi depolarken, Apple Haritalar herhangi bir bilgi toplamaz.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Apple Haritalar bir Android’de kullanılabilir mi?

Bu araçla ilgili sorunlardan biri, iOS ile olan münhasırlığıdır, ancak onu Android cihazlardan kullanmanıza izin veren bir hile var ve burada nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

DuckDuckGo tarayıcısını kullanarak Apple Haritalar’a erişmek mümkündür. Olan şey, bilgi toplamama veya kişisel bilgileri paylaşmama gizlilik politikalarının bu haritalara entegre edilmesidir. Bu durumda yapmanız gereken tarayıcıyı Android cihazınıza kurmaktır.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

DuckDuckGo’ya sahip olduğunuzda, varsayılan motoru aracılığıyla bir arama yapacaksınız. Orada içerik türüne göre bölümlere ayırabileceğiniz bir sonuç sayfası göreceğiz. Bu durumda üstte görünen harita işlevine dokunacaksınız.

Konum bilgilerini içeren bölünmüş bir ekran görünecektir. Aramak istediğiniz yeri yazın ve ihtiyacınız olan bilgiyi göreceksiniz, haritayı tam ekran olarak görebilirsiniz.

Bu şekilde, kişisel veri sağlamak zorunda kalmadan haritalara daha gizli ve özel bir şekilde göz atmak mümkündür.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…