Bu sayaçlarla soluduğunuz havanın kalitesini kontrol edin

Dünyanın son aylarda çok değiştiği açıktır, çünkü daha önce çok az insan bu konuyla ilgilenirdi. hava kalitesi ölçerler. Şimdi ne soluduğumuzla ilgileniyoruz ve bu anlamda bu tür cihazlar çok yardımcı olabilir, çünkü sağlığımıza zararlı olan her şeyi tespit etme yeteneğine sahiptirler.

COVID-19 nedeniyle yaşadığımız sağlık kriziyle birlikte, en azından evimiz gibi bu kontrolün etkili olabileceği alanlarda, soluduğumuz şeyin kontrolünü elimizde tutmak önemlidir.

Yetkililer tarafından uygulanan tüm hijyen ve sosyal mesafe önlemlerine ek olarak, birçok uzman, ciğerlerimize ulaşan havayı kendi evimizde kontrol etmenin, kendimizi virüsten korumanın önemli bir parçası olduğunu düşünüyor.

Hava kalitesi ölçer nedir?

Bu tür cihazların yaptığı şey, onları yerleştirdiğimiz alandaki havayı kontrol etmeleri ve konsantrasyonu arttığında bir alarmı tetiklemeleridir. karbonmonoksit normalin üzerinde bir orana ulaşmak.

Binaen çeşitli çalışmalar COVID-19 ile ilgili havanın kalitesi ile ilgili yapılan araştırmada, bu cihazların 50-70 ppm ölçtüğü anda herhangi bir sorun yaşamadığımız sürece bir tür risk oluşturabileceği sonucuna varıldı. solunum veya kardiyak, çünkü durum buysa, bu eşik önemli ölçüde düşer.

Aynı çalışmalara göre, ortam 700 ppm ile 1.000 ppm arasındaysa, yaklaşık 4 saat maruz kalan bir kişi şiddetli baş ağrısı ve hatta kusma yaşayabilir. Oradan, her şey daha da kötüye gidebilir.

Bu sistemlerin koronavirüsü tespit etmesi değil, kalitenin yeterince iyi olup olmadığını ölçmek için çok yardımcı oluyorlar. havanın sağlıklı olduğunu yorumlayın ve biz buna maruz kalmıyoruz. Bu yanılmaz değil, ancak COVID-19 havamızda yer kaplıyor ve bu cihazlar havanın kalitesini göstererek bize ne soluduğumuz hakkında çok doğru bir fikir verebilir.

Önerdiğimiz modeller

Size, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı ve kendinizi daha güvende hissedebileceğinizi düşündüğünüzü seçebilmeniz için şiddetle tavsiye edilen birkaç model göstereceğiz.

X-Sense SC07

X-Sense SC07

Bugün sunduğumuz sayaçlardan ilki, dumanı algılayabilen ve karbon monoksit belirtmek. Tehlikeli duman veya yüksek konsantrasyonda CO tespit ettiklerinde bizi uyarmak için bağımsız çalışan fotoelektrik ve elektrokimyasal sensörlerle donatılmıştır. yüzüğün 360º algılama analiz edilmemiş nokta kalmayacağını garanti eder. LCD ekran her 10 saniyede bir ölçüm gösterir ve ne olduğunu bildirir. 3 renk. Yeşil LED normal çalışmayı, kırmızı LED alarm durumunu ve sarı LED bir hata olduğunu gösterir.

aşıklar

aşıklar

Size hava kalitesi ölçüm cihazlarını göstermeye devam ediyoruz ve şimdi sıra bu InLoveArts modelinde. elektrokimyasal sensörler Karbondioksit, formaldehit (HCHO), uçucu organik bileşik (TVOC) ve partikül maddeyi (PM2.5 / PM10) çok güvenilir bir şekilde tespit etmek için DART. Bu önlemler sayesinde bu cihaz, yüksek düzeyde toluenin yanı sıra havadaki CO2, karbon monoksit, duman, sis, toz, alkol, yapıştırıcı, boya, mürekkep ve diğerleri gibi zararlı kimyasal maddeleri ve kirleticileri de tespit edebilmektedir.

bu renkli LCD ekran bize getirmesi, bize her gaz ve her şey hakkında gerçek zamanlı olarak birçok bilgi gösterir. Pil şarj edilebilir ve 1.000 mAh’ye sahiptir, bu da 4 ila 6 saatlik bir bekleme süresi anlamına gelir.

Netatmo NHC-EC

Netatmo NHC-EC

bu durumda ölçümler birkaç alanda yoğunlaşmıştır hava kalitesi, nem, sıcaklık gibi ve hatta odadaki gürültüyü bile ölçebilmektedir. Bu cihaz cep telefonumuza bağlanın (iOS veya Android), Netatmo’nun operasyonunun merkez üssü olacak. İçinde seçim yapabiliriz 3 işletim profili Uygulamanın geneli olacağı gibi, bebek (yeni doğan bir çocuğumuz olması durumunda) veya astımlı kişi. Neye karar verdiğimize bağlı olarak, hava kalitesi ile talepkar olacaktır. Ayrıca bu türden birkaç cihazı bir akıllı telefona bağlama ve bunları farklı odalara yerleştirme olanağına sahip olacağız.

INTEY

INTEY

Size gösterdiğimiz sayaçlardan bir diğeri de bu INTEY. Her 20 saniyede bir yanıp sönen ve her şeyin doğru çalıştığını gösteren yeşil bir ışığı vardır. Bu değişirse, bir alarm çalar ve gerçek zamanlı olarak ekranda karbon seviyesi gösterilir. bu pilin yalnızca yılda bir kez değiştirilmesi gerekir ve gerektiğinde her yarım yılda bir yeniden şarj edilebilir. senin sayesinde elektrokimyasal sensör gerçekten iyi algılama seviyeleri elde edilir.

RM370 Akıllı Yazılımlar

RM370 Akıllı Yazılımlar

Bu cihaz, karbon monoksit ile ilgili bir anormallik tespit ederse, bir yüksek 85dB alarm böylece hiçbir şüphe kalmaz ve mükemmel bir şekilde duyulur. 20 ile 40 metrekare arası boşluklara yerleştirilmelidir. sensör var 7 yıl süre ve 1 yıllık pil ömrüne dahildir. Ekran, havanın yoğunluğunu ve sıcaklığını bilmemize yardımcı olacaktır.

faraone4w

faraone4w

Size sunduğumuz dedektörlerin sonuncusu bir çok işlevli cihaz çünkü karbondioksit algılama, sıcaklık ve nem ölçme, akıllı alarm sistemi ve risk değerlendirmesi, gaz algılama algoritması, çoklu bastırma sistemi, hava konveksiyon teknolojisi ve sera kompanzasyon kalibrasyonu vardır. bu ekran LCD tipidir nem ve sıcaklığa ek olarak CO2 hakkında çok net ve özlü bilgiler içeren renkli, her saniye güncelleniyor gerçek zamanda.

Listelenen makaleler, ADSLZone’a her satın alma için küçük bir komisyon bildiren bir bağlı kuruluş bağlantısı içerir. Burada görünen ürünler editörler tarafından indirimli olarak seçilmiştir ve burada bulunmalarının markalarla herhangi bir anlaşma ile ilgisi yoktur.

Bu sayaçlarla soluduğunuz havanın kalitesini kontrol edin yazısı ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…