Bu, retro-fütüristik bir bilim kurgu tasarımına sahip yeni Virgin Galactic uzay gemisi VSS Imagine.

Havacılık ve uzay şirketi Virgin Galactic, en yeni ve en yeni uzay aracını ortaya çıkardı. VSS Hayal Etaldığı isim olan , öne çıkıyor gerçekten tuhaf bir tasarımr bir bilim kurgu havasıyla, aynı zamanda ortaya koyduğu performans için.

Virgin Galactic’in göz alıcı uzay gemisi SpaceShipp III platformuna dayanmaktadır Şirketin. Şimdilik her şeyden çok bir prototip olsa da, yer testinin bu yıl başlaması ve daha sonra başlaması bekleniyor.

s

Bütün bunlar şu amaçla yılda ve havaalanı başına 400’den fazla ticari uçuş gerçekleştirin. Bu rakama ulaşmak için iyi bir uçak ve gemi filosuna ihtiyacınız olacak. Şu anda SpaceShipTwo platformuna dayalı The VSS Unity’ye sahiptir. VSS Imagine’den sonra yine SpaceShip III’ü temel alacak olan VSS Inspire da gelecek.

Abartılı tasarım ve modülerlik

Gelecek planlarını biraz bir kenara bırakıp bugüne dönen VSS Imagine prototipi umut verici görünüyor. Öne çıkan bir uzay gemisidir. parlak ve ayna kaplama. Virgin Galactic, bunun hem kullanışlı hem de estetik bir amaca hizmet ettiğini söylüyor. Gemiye verdiği retro-fütüristik hava için estetik, Güneş ışınlarını yansıtarak sıcaklıkları düşürebildiği için kullanışlıdır.

{«videoId»:»x80apn»,»autoplay»:true,»title»:»Virgin Galactic – Filomuzun Geleceği»}

SpaceShip III platformunun yönüne giren Virgin Galactic, modülerliğe odaklandıklarını söylüyor. Bununla bekliyorlar bakımı iyileştirin ve darboğazları azaltın yerde daha fazla zaman gerektiren mevcut tasarımların. Daha modüler bir tasarım, parçaların daha kolay değiştirilmesine izin verecek ve gemiye daha fazla tamir edilebilirlik sunacaktır.

Bu modülerlik prensipte aynı zamanda gemi üretimini hızlandırmak. Örneğin, seri halinde farklı parçalar ve bileşenler oluşturmaya ve ardından her şeyi tek bir gemide birleştirmeye izin vermek.

Rde5sczsfahjwwjmeasl5d

uzay turizmi

bu uzay turizmi Virgin Galactic’in büyük hedefidirHer ne kadar kesinlikle kolay bir iş olmasa da. Şimdiye kadar fütüristik tasarımlar ve ara sıra yapılan uçuş testleri ile bizi memnun etti. Ayrıca uyduları yörüngeye yerleştirmekle de oynuyorlar, ancak belki de bugüne kadarki en etkileyici olanı bir sonraki süpersonikleri.

Uzay turisti olma seçenekleri: ücretsiz gezilerden 9 milyon doların üzerindeki rezervasyonlara

Bir iş olarak uzay turizmini hedefleyenler sadece onlar değil. SpaceX bu pazardaki diğer büyük rakip. Elon Musk’ın şirketi zaten Ay’a bir gezi hazırlıyor aslında. Gerçi Dragon Crew sayesinde yörünge gezileri de yapacaklar. Bugün yeni gözlem kubbesini açıklayan bir Dragon Crew.

üzerinden | Uzay

– Haberler Bu, retro-fütüristik bir bilim kurgu tasarımına sahip yeni Virgin Galactic uzay gemisi VSS Imagine. aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…