Bu programların yardımıyla ücretsiz ses CD’lerinizi PC’ye kopyalayın

İyi müzik tutkunları, geniş CD koleksiyonlarını mutlaka yaşatmaya ve güncellemeye devam ediyor. Spotify gibi geçici akımların ötesinde, CD’lerimizin kalitesi gibisi yoktur. Ancak müzik koleksiyonumuzu kaliteden ödün vermemek ve bilgisayarımızda keyifle dinleyebilmek için FLAC formatında bilgisayara aktarmak istememiz de mümkündür. Bu yüzden bugün disklerimizin içeriğini PC’ye aktarmamızı sağlayacak programlardan bahsedeceğiz.

Günümüzde yüksek çözünürlüklü müzik artık birkaç kişinin ulaşabileceği bir lüks değil, çünkü İnternet ve FLAC formatı sayesinde en sevdiğimiz şarkıları bir CD’den bilgisayardan kaliteden ödün vermeden dinleme olanağına sahibiz. Bu şekilde, sanatçının dinlenmesi gerektiğine karar verdiği şarkıları dinleyebileceğiz.

FLAC formatı: CD’lerinizi kalite kaybı olmadan PC’ye aktarın

FLAC (Free Lossless Audio Codec), %50’ye kadar sıkıştırılabilen bir ses dosyası formatıdır. bilgi kaybetmeden, böylece orijinal dosyaya sadık ses kalitesini korur. Bu nedenle, aradığımız şey, bulabileceğimiz en iyi seçenek olan müzik dosyalarımızı dijital bir biçimde saklamak ve korumaksa, ideal bir biçimdir. Ayrıca, herhangi bir donanım veya yazılım üzerinde uygulanabilmesi için ücretsiz ve açık kaynak bir formattır.

Bu biçim uyumlu diğerleri arasında VLC, AIMP, Foobar2000 gibi piyasadaki en popüler oyuncularla. Bu sayede CD koleksiyonumuzu bilgisayara aktarmayı planlıyorsak en iyi seçeneğin FLAC formatını kullanmak olduğunu zaten biliyoruz. Ancak bunun için daha sonra konuşacağımız uygun bir programa ihtiyacımız olacak.

CD’den PC’ye müzik aktarmak için uygulamalar

CD şarkılarımızı bilgisayara kaydedebilmek söz konusu olduğunda, basit bir kopyala yapıştır ile yapabileceğimiz bir şey değil. Dosyaları verimli bir şekilde çıkarabilen bir programa ihtiyacınız var. Bunun için en iyileri şunlardır:

EZ CD Audio Converter, en popüler

Kullanımı kolaylaştıracak sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip bir müzik dönüştürme yazılımıdır. En çok ses dosyası dönüşümleri sunmak için tasarlanmıştır. yüksek kaliteen eksiksiz ses dönüştürücülerinden biri haline geliyor.

Bu yazılım ile mükemmel ses kalitesi elde etmek için gelişmiş hata algılama ve iki geçişli CRC doğrulaması olduğundan ses CD’lerimizi güvenli bir şekilde geçebileceğiz. Bununla beraber onları FLAC formatına dönüştürebiliriz. kalite kaybı yok, MP3, WAV, ACC gibi diğer yaygın formatların yanı sıra diğerleri arasında. Ayrıca, ses CD’lerinin daha önce vurgulanmış olması durumunda vurgusunu ortadan kaldırmamıza ve ayrıca çıkarma sırasında diskin tüm bilgilerini kaydetmemize olanak tanır.

Bu programın ana avantajı, ses disklerimizden dosyaların çıkarılması söz konusu olduğunda elde ettiğimiz mükemmel kalite ve güvenilirliktir. Ana dezavantajı, onu yalnızca sınırlı bir süre için ücretsiz olarak kullanabilmemizdir, çünkü kalıcı olarak kullanmak için lisansını ödemek zorunda kalacağız, bu bizim için karlı olabilecek bir şeydir.

Web sitesinden ücretsiz deneme sürümünü indirebiliriz.

EZ CD Ses Dönüştürücü

Freac, ödeme yapmadan kaliteli dönüşümler

Ses dönüştürücülerden biri ve ücretsiz cd ripper En popüleri, çok çeşitli bilinen ve kullanılan formatları ve kodlayıcıları destekleme yeteneği sayesinde Freac’tır (Ücretsiz Ses Dönüştürücü). Bu program, CD’lerimizden sesi çıkarmamıza ve MP3, AAC, WMA, OGG, WAV gibi diğer formatlarla birlikte kayıpsız FLAC formatına dönüştürmemize izin verir. Ayrıca bilgileri içe aktarma desteğine sahiptir. CDDBbu da şarkının bilgilerine otomatik olarak bakmamıza ve onu yazmamıza izin verecek. ID3v2 veya diğer bilgi etiketleri. Ayrıca dönüştürmede işini büyük bir hızla yürütmesi ile öne çıkıyor ve hatta entegre bir oynatıcı içeriyor.

Olumlu bir nokta olarak, uygulamanın İspanyolca olduğunu ve taşınabilir bir sürümü olduğunu, bu nedenle herhangi bir kurulum yapmanız gerekmeyeceğini belirtmek gerekir. Açık kaynak kodlu bir program olduğu için geliştiricileri ve kullanıcı topluluğu tarafından sağlanan iyi destekle de öne çıkıyor. Ayrıca Windows, macOS ve Linux ile uyumlu, çoklu sistemdir. Windows’ta geliştirilebilir bir entegrasyonun ötesinde buna karşı birkaç nokta bulduk ve MP3’ten CD’ye dönüştürmeye izin vermiyor.

Bu linkten indirebiliriz.

Çılgın MP3 dönüştürücü

Exact Audio Copy, Freac’e alternatif

Bu yazılım, standart ses birimlerini kullanan ses diskleri için bir ses çıkarıcıdır. CD’ler ve DVD’ler. Tamamen ücretsiz bir programdır ve diski mükemmel bir şekilde okumamızı sağlar, düzeltilebilecek herhangi bir hatayı bize bildirir.Bu program, doğrulama ile çoklu okuma ve AccurateRip gibi farklı teknolojileri kullanmamızı sağlar. doğru dalgalanmalar ve bozulmalar CD-ROM sürücüleri tarafından üretilir. Üç çıkarma modu vardır: maksimum kalite ve senkronizasyonu garanti eden güvenli mod, titreşim düzeltmesi içermeyen hızlı mod ve herhangi bir senkronizasyon olmadan sesi yakalayabilen seri çekim modu. Sesin kayıpsız FLAC formatında veya MP3, WMA ve OggVorbis gibi diğer formatlarda dönüştürülmesine izin verir.

Bu programın bir özelliği varsa, orijinal CD’nin bozulmamış kalitesini koruyan her türlü ses çıkarma işlemini gerçekleştirirken kalitedir ve büyük ölçüde öne çıktığı yer burasıdır. Zayıf bir nokta olarak, ilk başta yapılandırmanın biraz zor olabileceğini ve bu durumda daha hızlı programlar olduğu için MP3’te çıkarmak için en uygun olmayabileceğini belirtin.

Resmi web sitesinden indirebiliriz.

Tam Ses Kopyası

CDex, orijinaline sadık sonuçlar

MP3, AAC, WMA, OGG, FLAC formatı gibi farklı formatlarda bir ses CD’sinden veri ayıklayabilen ve orijinaline çok sadık nihai sonuçlar elde etmeyi mümkün kılan bir programdır. kaliteyi kaybetmez. Özellikleri, ses sinyalini normalleştirerek veya düzelterek ses kalitesini iyileştirme olasılığını içerir. titreme. Veritabanı desteği içerir CDDB araba, şarkının adı, müzik türü, yıl vb. tüm CD verilerimize erişebileceğimiz bir yer.

Başlıca avantajları arasında, ses parçalarının kolayca çıkarılmasını, CDDB’den veri okuma becerisini ve İspanyolca bir arabirimin kullanılabilirliğini buluyoruz. Ana rahatsızlık, diğer benzer programlara göre biraz faz dışı olan görünümüdür.

CDex buradan ücretsiz olarak indirilebilir.

CDex

Dijital Ses Dönüştürücü, hepsi bir arada dönüştürücü

Güçlü bir hepsi bir arada ses dönüştürücüdür. Sesi dönüştürmek ve CD’lerimizden çıkarmak için kullanabiliriz. Orijinaline sadık bir ses elde etmek için FLAC gibi farklı formatlara veya MP3, WMA, OGG gibi diğer formatlara dönüştürme imkanı sunar.

Sesi bu programla ayıklayarak sanatçı, albüm, tür, parça adı vb. FreeDB, İnternetteki bir müzik diskleri veritabanı. Ayrıca dönüştürme yapılırken her bir parçanın tüm meta veri içeriği de dönüştürülür.

Digital Audio Converter’ı kullanmayı vurgulamanın bir avantajı, İspanyolca’ya çevrildiği için kullanım kolaylığıdır. Ne karşı puan Son güncellemesinin 2014 yılına kadar uzandığını belirtmekte fayda var. Ayrıca, kalıcı olarak kullanmak istiyorsak, 24,95 dolar olan lisansını ödememiz gerekiyor, bu da onu diğer ücretsiz seçeneklerin bile gerisine yerleştiriyor.

Deneme sürümünü web sitesinden indirerek ücretsiz olarak kullanabiliriz.

Dijital Ses Dönüştürücü

Format Factory, ses, video ve görüntüleri dönüştürür

Bu durumda, ses, video veya görüntü olsun, her tür dosyayı dönüştürebilen multimedya dönüştürücü yazılımından bahsediyoruz. İşlevleri arasında, cd’yi kopyala MP3, WMA, AMR, OGG, AAC ve WAV gibi farklı formatlardaki müzik ses dosyaları. Özellikleri arasında formatlar arasında toplu dosya dönüştürmeye izin verdiği söylenebilir. Disk görüntüleri oluşturmanın yanı sıra ses CD’lerimizi ve video DVD’lerimizi bilgisayarımıza kopyalamamızı sağlar.

Ses disklerimizi kopyalamaya ek olarak, video ve görüntüleri dönüştürme ve böylece her şeyi aynı programda bir araya getirme olasılığıyla da ilgileniyorsak, bu programın kullanımı ilginç olabilir. Ana olumsuz noktası, uyumlu formatları arasında FLAC bulunamadı bu yüzden kayıpsız bir dönüşüm istiyorsak en uygun program değil.

Kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebiliriz.

Format Fabrikası ana menüsü

XRECODE3, aynı anda birkaç ses formatını dönüştürün

Sonunda bir hakkında konuşuyoruz audi dönüştürücüveya XRECODE3 olarak MP3, WAV, DSD gibi çoğu ses biçimiyle ve ayrıca CD’lerimizdeki FLAC gibi kayıpsız biçimlerle uyumludur.

Vurgulanacak bir özellik olarak, sesi aynı anda birkaç formata dönüştürmemize izin veren Çoklu çıkış modudur. Bir başka ilginç seçenek, şarkıların meta verilerini harici bir dosyadan ve harici bir dosyaya aktarma ve içe aktarma imkanının yanı sıra, dışarıdan gelen ses desteğidir. 24 ve 32 bitçok çekirdekli CPU kullanarak paralel dönüştürmeye izin verir.

Bu programı kullanırken olumlu yönleri, kullanımının çok basit olması, bu nedenle çok sayıda ses formatı ile uyumlu olması nedeniyle her tür kullanıcı için uygundur. Aksine kalıcı olarak kullanabilmek için lisansı için 10 Euro ödemeniz gerekiyor olması, diğer seçeneklerin gerisinde kalmasına neden oluyor.

Bu linkten indirerek ücretsiz deneyebiliriz.

XRECODE3 ana menüsü

En çok önerilen CD’leri çıkarmak için hangi program?

Doğrulayabildiğimiz gibi, ses CD’lerini farklı formatlara dönüştürmek için seçebileceğimiz ilginç programlarımız var. Bunların arasında diğerlerinden öne çıkabilecek iki program var. Biri Freak, bir euro harcamak istemeyen, ancak kaliteli sonuçlara ihtiyaç duyanlar için idealdir. Öte yandan, küçük bir yatırım yapmaya istekliysek EZ CD Ses Dönüştürücü ücretsiz olarak denemenin ve ihtiyaçlarımıza uygun olup olmadığını keşfetmenin mümkün olduğunu bilerek buna değecektir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…