Bu numarayla kişisel Google Keep notlarınızı asla kaybetmeyin

Günümüzde PC, hem iş hem de boş zaman ile ilgili birçok görevde bize yardımcı olabilir. Word ile belge oluşturabilir, oyun oynayabilir, Photoshop ile fotoğrafları düzenleyebilir, Skype ile video konferans yapabilir veya notlar oluşturabiliriz. Google Keep.

Taktıkları güçlü donanımlar ve parmaklarımızın ucunda bulunan tüm yazılımlar nedeniyle, olasılıklar neredeyse sonsuzdur. Aynı doğrultuda, bize her gün yardımcı olan bir uygulamaya odaklanmak istiyoruz. Özellikle, popüler Google’a atıfta bulunuyoruz. Tut tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Yani, bu zamanlarda her zamanki gibi, oldukça yoğun bir hayat sürüyoruz.

İster ders çalışmak, ister birlikte her şey için, yapacak çok şeyimiz var ve bazen daha organize olmayı unutuyoruz. Tabii ki, bu konuda bize yardımcı olabilecek çok sayıda çözümümüz var, örneğin Uygulamalar görevler ve notlar. İşte tam da burada bahsettiğimiz durum bu, Google Keep. Bu, bir daha hiçbir şeyi kaçırmamamız için bize çok yardımcı olacak kullanışlı ve ücretsiz bir araçtır. Burada önemli tarihleri, web sitelerini, alışveriş listesini veya aklımıza gelen her şeyi rahatlıkla kaydedebiliriz.

Google Keep nedir ve nasıl faydalıdır?

Bu nedenle anlattıklarımızdan sonra tahmin edebileceğiniz gibi aslında burada not alabileceğiniz bir uygulamadan bahsediyoruz. Arama devine aittir ve bu konuda kendimizi daha iyi organize etmek için ihtiyacımız olan her şeyi bize sunar. Buna ek olarak, Google Keep’in günlük olarak bizim için ve bizim için çok yararlı olabilecek bazı ek işlevleri vardır. organizasyon.

tutma arayüzü

Ve bu zamanlarda, hem PC’de hem de mobil cihazlarda not almak, kendimizi organize etmemiz gereken en pratik işlevlerden biridir. Böylece, birkaç yıldır artık bir tükenmez kalem ve bazı notlar almak için eldeki bir kağıt. Size söylediğimiz bu konuda bize yardımcı olan birkaç şirket var, buna Google da dahil. Keep ile bulut sayesinde çeşitli cihazlarla da senkronize olan çok pratik bir not uygulamamız var.

Bunun için sadece dünyanın devinin bir hesabının olması gerekiyor. aramalar, ve bir web tarayıcısı. Uzun zamandır bu türden en iyi bilinen tekliflerden biri Evernote. Ancak aynı zamanda Keep, ücretsiz olması nedeniyle diğer şeylerin yanı sıra zamanla milyonlarca takipçi kazandı.

Kişisel notlar nasıl dışa aktarılır Windows’ta Google Keep

Bahsettiğimiz gibi, bahsettiğimiz bu hizmetle ilgili aklımızda tutmamız gereken bir şey bulutta çalışıyor olmasıdır. Bu, her şeyi buradan çalışabileceğimiz anlamına gelir, ancak bir internet üzerinden. Çoğu durumda, bu çalışma modu bize çok sayıda avantaj sunar. Aslında bulutta çalışmak her türlü sektörde giderek yaygınlaşıyor.

Ancak bazı durumlarda Google Keep notlarımızdan herhangi biri hakkında bir şekilde sorgulama yapmamız da gerekebilir. çevrimdışı. Bununla size söylemek istediğimiz şey, zaman içinde biriktirdiğimiz notlara bakmamız gerekebilir, ancak İnternet bağlantısı olmadan. Ayrıca, depoda sakladığımız tüm kişisel notların yalnızca yerel bir yedeğini almak istediğimiz de olabilir. google platformu hangisinden bahsediyoruz. Bu, bir kaza veya yanlışlıkla silinme durumunda, ek açıklamalar şeklinde yıllarca çalışmamızı kaybedersek, bizim için son derece yararlı olacak bir şeydir.

Bu noktada, bunu başarmanın iki yolu olduğunu ve bunun hakkında yorumda bulunduğumuzu, aşağıda gözden geçireceğimiz bir şey olduğunu söyleyeceğiz.

Google Paket Servisi ile Yedekleme

Bu şekilde, tüm bu notları ve notları sabit diskimize nasıl indireceğinizi burada göstereceğiz. Bu bize, tüm bunlara çevrimdışı olarak bakma veya bir destek olmak güvenli bir yerde. Bu tür bir görevi gerçekleştirmek için yapacağımız ilk şey sayfaya erişmek Çıkarmak Google’ın kendisinden. Bu, aynı bağlantıdan elde ettiğimiz bir şeydir, burada bulduğumuz tüm seçeneklerin Tümünün işaretini kaldır bağlantısından işaretini kaldırırız.

Paket Servisi'nin işaretini kaldırın

Daha sonra yapmamız gereken, burada gördüğümüz tüm içerikler arasında Keep bölümünü aramaktır. Bulduğumuzda, burada depolanan ve kişisel Google hesabımızla ilişkili verileri indirmek için etkinleştiririz. Ardından, kullandıklarını görmek için Çeşitli formatlara tıklıyoruz. Google burada aradığımız kopyayı yapmak için.

formatları koru

Google Dokümanlar aracılığıyla Keep notlarını kaydedin

Ancak burada bahsettiğimiz yedeklemeyi gerçekleştirmenin tek yolu bu değil. Bunu yapmanın daha az bilinen bir başka yolu ve Google Keep notlarını dışa aktarmamıza izin veren, onları metin belgeleri. Yarattığımız yeni belgeyi herhangi bir yerde veya herhangi bir cihazda alabileceğimiz için bu da bize iyi hizmet edecek bir şey.

Bunu başarmak için, Google Keep penceresini açtıktan sonra ekran, tüm notaları Ctrl + A klavye kısayolu ile seçebiliriz. Ardından, üç dikey nokta ile temsil edilen uygulama menüsüne gidiyoruz. Burada bulduğumuz seçenekler arasında Google belgelerinde Kopyala’yı seçmeliyiz.

google dokümanlar

Bu diğer alternatifi kullanırken bilmemiz gereken şey, bölümün yalnızca ekrandaki notlarımız için geçerli olmasıdır. Dolayısıyla Keep’te bu tür içeriğe sahip başka yerlerimiz varsa, hepsini gözden geçirmemiz ve aynısını yapmamız gerekecek. Oluşturulan belgelerin şurada görüneceğini söyleyin: Google sürücü veya hesabımızdaki Google Dokümanlar.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…