Bu numara ile Premiere’de muhteşem video kompozisyonları elde edin

Fotoğraflar veya ses dosyaları gibi diğer pek çok multimedya içeriği türünde olduğu gibi, video kullanımı da ülkemizde büyümeyi durdurmadı. bilgisayarlar. Bu, yıllar içinde çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelen ve her türlü ekipmanda meydana gelen bir büyümedir.

Burada da bahsettiğimiz gibi şu an kullanabileceğimiz donanımlar, yazılım çözümleri gibi faktörler devreye giriyor. Her iki unsur birlikte, birkaç yıl önce pratik olarak düşünülemez olan video ile ilgili projeleri gerçekleştirmemize izin veriyor. Bahsettiğimiz gibi, bu büyük ölçüde mevcut ekipmanın gücü sayesinde mümkün olan bir şey ve yazılım günlük olarak kullanabileceğimiz

Elbette, örneğin sadece birkaç yıl önce, video düzenleme ile ilgili her şey birkaç profesyonelin elindeyken, işler çok değişti. Ve şu anda bu zorlu görevler mevcut bilgisayarların büyük çoğunluğu tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Tüm bunlara, bu görevlerde bize yardımcı olacak çok sayıda yazılım çözümünün parmaklarımızın ucunda olduğunu ekleyebiliriz. Elbette burada yapabileceğimiz tek çalışmanın edisyon olmadığını unutmamalıyız.

Aynı zamanda bu tür dosyaların dönüştürülmesi, sıkıştırma, koruma vb. Ayrıca tüm bunlar için hem ücretli hem de ücretsiz çok çeşitli yazılım ürünlerimiz var.

En iyi video düzenleyicilerden biri olan Adobe Premiere’den yararlanın

Her şeyiyle ve onunla birlikte, aynı satırlarda bulacağınız bu türden en güçlü tekliflerden birine odaklanacağız. Ücretsiz bir çözüm değil, ondan uzak, boşuna dev Adobe’ye ait değil. Aslında efsanevi dizinin video versiyonundan bahsettiğimiz söylenebilir. Photoshop aynı firmadan. Tahmin edebileceğiniz gibi, özellikle bahsettiğimiz Adobe premiere.

yeni prömiyer

Size söylediğimiz gibi, bu Adobe çözümü birçokları için en iyisidir. video düzenleyici doğrusal olmayan, profesyonel pazara odaklanan ve son kullanıcılar için eşit derecede geçerli. Aksi nasıl olabilirdi, bunun için bize çok sayıda seçenek ve mevcut işlevler sunuyor. Bu, başlangıçta çok iyi tasarlanmış eksiksiz bir kullanıcı arayüzünde bulduğumuz bir şeydir. Böylece kullanıcılar kendi video projeleri ile en verimli şekilde çalışabilecekler. Ayrıca program, bu tür video çözümlerini daha önce hiç kullanmamış olanlar için bile geçerli olacak şekilde geliştirilmiştir.

önde gelen arayüz

Adobe program arayüzünün önemi

Aynı zamanda bize çok basit bir kullanıcı arayüzü sunmasına rağmen, onu daha iyi çalışacak şekilde uyarlamamızı sağladığını belirtmekte fayda var. Bu şekilde, aslında elde ettiğimiz şey, kendimizi geliştirmektir. verimlilik bazen çok karmaşık olan bu tür projelerde. Ancak hepsi bu kadar değil, aynı zamanda düzenleme işini olabildiğince kolaylaştırmaya çalışan bazı kullanışlı işlevlere de sahip. Bu, örneğin menü seçeneğinden gerçekleştirebileceğimiz bir şeydir. pencere. Burada çalışma masasında görselleştirmek istediğimiz ve istemediğimiz bölümleri programa belirtme imkanımız var.

prömiyer penceresi menüsü

Premiere’de Rastgele Görüntüler Nasıl Eklenir

Bahsettiğimiz gibi, bu programın kullanıcı arayüzünün ve içerdiği fonksiyonların sunduğu faydaların yanı sıra, işimizi kolaylaştırmaya çalışıyor. Aslında, aşağıda size göstereceğimiz gibi, aynı satırlarda ele alacağımız şey budur.

Aslında size bazı şeyleri başarmanın bir yolunu göstereceğiz. Sonuçlar ekleyerek gerçekten göz alıcı video projemizde Görüntüler ona rastgele. Şu anda üzerinde çalıştığımız projenin zaman çizelgesine tamamen rastgele ekleneceğini belirtmekte fayda var. Örneğin, bir montaj yapıyorsak bu bizim için çok yararlı olabilir. Bayram arkadaşlarınızla veya ailenizle. Böylece elimizdeki durağan fotoğrafların da entegre edildiği birkaç adımda çarpıcı bir video elde edebileceğiz.

Düzenlemek için video projesini açın

Elbette tüm bu anlattıklarımız için yapmamız gereken ilk şey, video projesi haddi zatında. Bu nedenle, programı açar açmaz, mevcut bir projeyi açabileceğimiz, yeni bir proje başlatabileceğimiz veya son kullanılanlardan birini seçebileceğimiz bir karşılama ekranı buluyoruz.

açık prömiyer projesi

Bu, tahmin edebileceğiniz gibi, Ana arayüz Daha önce bahsettiğimiz programdan, ancak proje zaten devam ediyor. Peki, görüntülerle bahsettiğimizi elde etmek için, varsayılan olarak arayüzün altında bulduğumuz Medya Tarayıcı adlı bölüme bir göz atmamız gerekiyor.

Bir videoya rastgele fotoğraflar ekleyin

Burada, çalışacağımız görüntüleri seçmek için PC’nin disk sürücülerinde gezinme olanağına sahip olacağız. Yapacağımız şeyi söylemek, görüntüleri video sekansının kendisine yerleştirmemiz gereken, ancak sırayı önemsemediğimiz durumlar için faydalı olacaktır.

medya tarayıcısı

Böylece kendimize eklemek istediğimiz fotoğrafları seçtikten sonra video akışı, aşağıdaki işlemi yapmamız gerekecek. İlk şey, aynı pencerede, üzerinde çalıştığımız projenin adını bize söyleyen bölümde kendimizi bulmaktır. Ardından, daha önce seçilen resimler pencerede görünecektir. Bu nedenle, bu noktada, tüm bunları seçiyoruz. fotoğraflar ve sağ tuş ile farePremiere’in içerik menüsünü görüntülüyoruz.

prömiyer bağlam menüsü

Bahsedilen menüde artık klipten yeni sekans seçeneğini işaretlememiz gerekmiyor, böylece bu elemanlar klip sekansına otomatik olarak ekleniyor. video aktif.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…