Bu METL, NASA teknolojisine sahip bisiklet tekerlekleridir: şişirilmeleri veya (teorik olarak) delinmeleri gerekmez

Bisikletteki olağan delikler geçmişte kaldı yakın zamanda. En azından, METL (Martensite Elasticized Tubular Loading) olarak adlandırdıkları bisikletler için benzersiz bir tekerleğin geliştirildiğini açıklayan The Smart Tire Company adlı bir girişim tarafından önerilen şey budur.

Bu tekerlek özel çünkü NASA’nın Ay ve Mars’ın yüzeylerini keşfeden gezicilerin tekerleklerini korumak için geliştirdiği teknolojinin aynısını kullanıyor. Verilen söz kesinlikle dikkat çekicidir: asla şişirmenize gerek kalmayacak ve delinmeyecekler.

Tekerleği yeniden icat etmek

NASA’nın tekerleği yeniden icat etmesi gerekiyordu. misyonları ile onların Rover keşif araçları olası delinmelere maruz bırakılamadıve Glenn Araştırma Merkezi’nden araştırmacılar, yine bu merkez tarafından Goodyear ile işbirliği içinde oluşturulan “Spring Tire”ın bir evrimi olan “süper elastik tekerleklerini” oluşturmak için çalışmaya başladılar.

{«videoId»:»x805qw7″,»autoplay»:true,»title»:»Michelin ve General Motors’dan DELİK RİSKSİZ HAVASIZ LASTİK UPTIS»}

Bu süper elastik tekerlek Nikel ve titanyum alaşımı olan NiTinol adlı bir malzemeye dayanmaktadır. bu, atomik yapısı sayesinde tekerleğin “hafızaya sahip olmasını” sağlar ve her türlü arazi ve engel üzerinden yuvarlanırken deforme olduğunda kalıcı bir hasar olmadan tekrar tekrar şeklini alır.

Peloton kullanmadan 54 km/s hızla bisiklet sürmek: pelotonun aerodinamik özelliklerini açıklayan bilim

Uzay görevleri için tasarlanan bu teknolojinin gezegenimizde pratik uygulamaları da var ve The Smart Tire Company ve The Smart Tire Company’nin çalışmaları sayesinde artık keyfini çıkarabileceğimiz bisikletlerde iyi bir örneğimiz var. 2022’de varabilecek METL tekerleği.

Dır-dir bu jantlar pahalı olabilir ve şu an için, bisikletçilerin bisikletlerine çok para harcadıkları bir niş pazara gidiyorlar – giderek daha sık bir şey – ancak bu tekerleklerin vaadi, halihazırda potansiyel çözümlere katılan hayranlar için harika. bir süre, delinme cezası.

Metl1

Tekerlekler, NASA tarafından oluşturulan materyalden yararlanacak, ancak yüzeyde tutuşu iyileştirmek için – tekerlek metalden daha fazlası olmadan özellikle iyi değil, her türlü kaldırımda dolaşmayı mümkün kılacak Poliüretan adı verilen bir tür ağ örgülü bir kaplama kullanılacaktır.

Bu ağın zaman zaman değiştirilmesi gerekecek, ancak bu maliyet çok daha düşük olacakŞimdiye kadar yapıldığı gibi tekerlek değiştirmenin garantisini veriyorlar.

İlerleme kesinlikle umut verici ve bu sözler yerine getirilirse potansiyel bir devrimle karşı karşıyayız Geleneksel lastik üreticilerinin yeni çabalarını görebilecek bir segment: Michelin ve General Motors, aynı fikirle bir otomobil lastiği olan Uptis’in geliştirildiğini zaten duyurdular, bu nedenle trend güç kazanıyor gibi görünüyor.

Daha fazla bilgi | Akıllı Lastik Şirketi

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu METL, NASA teknolojisine sahip bisiklet tekerlekleridir: şişirilmeleri veya (teorik olarak) delinmeleri gerekmez aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…