Bu kolay numaralarla WhatsApp görüntülü görüşmelerinizin kalitesini artırın

WhatsApp şüphesiz dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması. Milyonlarca aktif kullanıcıyla gerçek şu ki, en eksiksiz iletişim aracı olmasa da işlevini mükemmel bir şekilde yerine getiriyor.

Artık WhatsApp, diğer kullanıcılarla görüntülü görüşme yapmamızı sağladığı için, yazılı olarak iletişim kurabileceğimiz bir uygulamadan çok daha fazlası. bir Wi-Fi ağına veya veri hızımıza bağlı olduğumuz sürece.

WhatsApp görüntülü görüşmelerini kullanırken sorunlar

Giderek daha fazla görüntülü görüşme yapılıyor

Tabii ki bu hayatta her şey mükemmel değil ve dahası teknoloji hakkında konuşursak. WhatsApp görüntülü aramalarının gerçekten iyi çalışmasına ve kişilerimizle herhangi bir rahatsızlık duymadan konuşmamıza izin vermesine rağmen, herhangi bir zamanda bir sorun ortaya çıkabilir ve iyi bir görüntülü aramanın keyfini çıkarmamızı engelleyebilir.

WhatsApp’ta görüntülü arama yaparken en sık karşılaşılan sorunlar? Diğerleri arasında bağlantı sorunları, mikro kesintiler, görüntü veya ses kalitesi eksikliği ve hatta cihazımızın düşük performansı.

neyse ki tüm bu problemler oldukça basit bir şekilde çözülebilir ve aşağıda sunduğumuz bu püf noktaları veya ipuçları ile görüntülü görüşmeleriniz her zaman mümkün olan en yüksek kaliteye sahip olacaktır.

WhatsApp’ta görüntülü aramaların kalitesini artırmanın en iyi püf noktaları

kulaklık tak

Google'ın TWS kulaklıkları Pixel Buds

Kulaklık kullanmak görüntülü aramaların sesini daha iyi hale getirir

Bir kulaklık kullanmak kadar basit bir şey, bir video görüşmesinin kalitesini katlanarak artırabilir. İster kablolu ister kablosuz, soru onları kullanmak.

Niye ya? Kulaklıklarla muhataplarımızı sadece daha iyi duymakla kalmayacak, aynı zamanda bizi daha net duyacakları da kesin. Ayrıca gürültü önleyici kulaklık kullanırsak kalite daha da iyi olacaktır.

İnternet bağlantısının kalitesini kontrol edin

Cep telefonunu kullanan kız

Kafelerdeki Wi-Fi ağlarının kalitesi, genellikle görüntülü arama yapmak için en uygun değildir.

İster bir Wi-Fi ağı kullanalım, ister veri hızımızdan yararlanalım, WhatsApp’ta bir görüntülü aramanın iyi çalışması için şunları yapmalıyız: bağlantının kalitesinin gerçekten optimal olup olmadığını kontrol edin.

Wi-Fi kullanılması durumunda, diğer kullanıcılar onu kullanırken sorunlar ilk sırada gelir. Öyleyse bu nedenle genel ağları kullanmamanızı tavsiye ederiz. – ve ayrıca güvenlik nedenleriyle.

İkincisi, evimizin bağlantısıyla ilgili başka bir sorun ortaya çıkıyor, daha spesifik olarak, birisi bant genişliğini tüketiyorsa Netflix’te dizi veya film izlemek ve hatta PlayStation 4 ve çevrimiçi oyunları gibi bilgisayar veya konsolları oynamak.

Bu nedenle, ellerinizi başınızın üzerine atmadan ve cep telefonunu yere atmadan önce, internet bağlantısının kalitesini ve parazit olmadığını kontrol edin. 4G verilerinin kullanılması durumunda, arka planda hiçbir şey indirilmediğini ve kapsama alanının optimal olduğunu onaylayın.

Görüntülü arama yapmak için en iyi yeri seçin

görüntülü arama

Görüntülü arama yaparken daima sessiz yerler arayın

Dürüst olmak gerekirse, görüntülü görüşme yapmak için iyi bir yer seçmek çok yardımcı oluyor.. Bunu odanızın sessizliğinde yapmak, insanlarla ve koşuşturmayla dolu bir kafeteryada yapmakla aynı şey değildir. Doğrudan güneşi engelleyen perdelerle ışığa karşı yapmakla aynı şey değildir.

Öte yandan, iyi bir arka plan seçmek, düzenli ve temiz olmak da önemlidir. Bağlantılarımızın evimizi veya odamızı dağınık görmesini istemiyoruz. Ve sonunda arkasında duvar gibi beyaz bir arka plana sahip olmak her zaman tercih edilir Daha iyi görüntü kalitesi için.

Akıllı telefonunuzun ön kamerasını temiz tutun

Cep telefonunuzu etkili bir şekilde temizlemek için 4 faydalı ipucu

Kalitenin her zaman optimal olması için akıllı telefonunuzun ön kamerasını temizleyin

Görüntünün kötü görünmesinin ana nedenlerinden biri, çünkü akıllı telefonumuzun ön kamerasını temizlemedik yıllarca.

Bu sorunu çözmek oldukça basittir ve herhangi bir uygulamaya başlamadan önce tavsiye edeceğimiz şey yapılmalıdır. Sadece bir bez veya tek kullanımlık bir mendil almanız ve lensi çizmemek için dikkatlice temizleyin.

Son olarak, açık oturumları ve arka plan uygulamalarını kapatın

Naber

WhatsApp, yazmaya alışmanın yanı sıra görüntülü görüşme yapmanıza da olanak tanır.

Hiç kimse görüntülü arama yapmak ve iki dakikada bir bildirim almak istemez. Bu nedenle, uygulamalarda başlatılan oturumlarınız varsa, onları ve arka planda konuşmayı bozabilecek diğer uygulamaları kapatmanız daha iyidir, özellikle bu uzun sürecekse.

Öte yandan, bunu yaparak akıllı telefonun performansını biraz daha iyi hale getireceğiz ve başka bir şeyi çok daha önemli hale getireceğiz. Cep telefonu aynı anda daha az uygulama çalıştırdığından, daha az “stres”e neden olacağız ve bu nedenle pil çok daha uzun sürecek.

Bunlar, gerçekleştirilmesi gereken gerçekten basit ipuçlarıdır ve bu, WhatsApp görüntülü görüşmelerimiz asla başarısız olmaz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Bu kolay numaralarla WhatsApp görüntülü görüşmelerinizin kalitesini artırın girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…