Bu klavye hileleriyle Kodi'yi bir profesyonel gibi kullanın

Bu klavye hileleriyle Kodi’yi bir profesyonel gibi kullanın

Multimedya sektörü yazılım açısından büyümeyi ve gelişmeyi bırakmıyor ve büyük ölçüde şu anda kullanabildiğimiz çok sayıda cihaz sayesinde. Örneğin, dünyanın en değerli multimedya merkezlerinden birini yönetirken olduğu gibi, her iki unsur da iç içe geçer. kodi.

Elbette bazılarınız Kodi’den bahsederken tam olarak ne demek istediğimizi bilmiyor olabilir. Eh, bu bir multimedya merkezi görevi gören ve uzun yıllardır bizimle birlikte olan güçlü bir yazılımdır. Bu özel yazılımın bize sunduğu birçok avantajdan biri, kolayca görmemizi sağlamasıdır. filmler ve dizilermüzik dinlemek izlemek çevrimiçi televizyon kanallarıvb.

Bu nedenle multimedya sektöründe en güçlü çözümlerden biri olmasının yanı sıra en popüler çözümlerden biri olduğu söylenebilir. Ve zamanla milyonlarca kullanıcının saygısını kazandı, bu yüzden Kodi büyümeyi ve gelişmeyi bırakmıyor. Program, herhangi bir eklenti olmadan, kendi başına bu türdeki her türlü içeriği oynatmaya hazırdır. Aynı zamanda video, müzik ve fotoğraf kitaplıklarımızı yönetme işlevlerine sahiptir.

Ancak çoğu durumda bunların iyi bir kısmını ele almak isteyeceğiz. fonksiyonlar entegre, akıcı ve hızlı bir şekilde. Bunun için örneğin programı çok daha iyi kontrol etmemizi sağlayacak bazı klavye kısayollarını kullanabiliriz.

Kodi Arayüzünde gezinirken ESC tuşunun önemi

İlk başta, bu, günlük olarak kullandığımız çoğu Windows programında genellikle çok fazla önemi olmayan bir anahtardır. Ancak Kodi bize biraz tuhaf bir kullanıcı arayüzü ve kullanım modu sunuyor. Sonsuz menüler ve ek seçeneklerle dolu alt menülerle karşılaşacağız. İşte burada bahsettiğimiz anahtar devreye giriyor, ESC.

kodi video klipleri

Sadece bastığımızda hemen bir önceki ekrana geliyoruz ve bu önemli görünmese de bu konuda biraz ilerlediğimizde ArayüzVarlığınıza değer vereceğiz.

Ekran modunu hızlı bir şekilde değiştirin

Aynı zamanda, Kodi’nin bir Arayüz kendine özgü olmasının yanı sıra, işletim sisteminin geri kalanından bağımsız olmaya çalışır. Bu nedenle, Kodi’de içerik yönetmeye ve oynatmaya odaklanacaksak, yapabileceğimiz en iyi şey onu tam ekrana ayarlamaktır.

Öte yandan, geri kalanıyla çalışırken onu başka bir pencere olarak da kullanabiliriz. Uygulamalar işletim sisteminin Bir mod ile diğeri arasında hızlıca geçiş yapmak için, çubuğu içeren ESC’nin hemen altında bulunan tuş aracılığıyla yapabiliriz.

İçerik türlerine doğrudan Kodi’den erişin

Bundan daha önce de bahsetmiştik programıvideoları, fotoğrafları yönetme ve oynatma yeteneğine sahibiz, müzik veya televizyon kanalları. Her içerik türüyle ilgili her şeye doğrudan erişmek için, bize büyük miktarda yazma ve efor kazandıracak klavye kısayollarımız var. Bu nedenle, bu tuş kombinasyonları aşağıdaki gibidir:

  • Ctrl + E: bölümünü açın videolar.
  • Ctrl + M: müzik dosyalarını açın.
  • Ctrl + I: resimler bölümünü açın.
  • Ctrl + T: TV kanallarını açın.

Müzik ve video oynatmada sesi kontrol edin

Videoya ek olarak, Kodi’de kullandığımız temel bileşenlerden bir diğeri de ses. Bunu görmek için çok kullanıyoruz filmler, dizi, müzik dinleyin veya televizyon izleyin. Bu nedenle, Kodi’deki temel ses kontrollerini doğrudan yönetebilmek çok takdir edilecektir. Bu nedenle, üremenin ortasında fareyi tutmak zorunda kalmamanız için aşağıda size bunları gösteriyoruz:

  • F10: yükselt hacim videonun.
  • F9: videonun sesini azaltın.
  • F8: içerik oynatmanın sesini kapatın.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…