Bu işlevleri bilmemek için Excel’in potansiyelini boşa harcamayın.

hakkında konuştuğumuzda Microsoft Excel, aslında sektörde en çok temsil edilenlerden biri olduğu söylenebilecek güçlü bir ofis yazılımından bahsediyoruz. Ana odak noktası sayısal verilerle çalışmaktır ve her türlü ortamda ve çalışma biçiminde çok yardımcı olacaktır. Bu yüzden çoğunuzun bilmesi gereken bazı Excel fonksiyonlarını göreceğiz.

Çoğunluktan bahsettiğimizde, şu ya da bu nedenle bu yazılımın hizmetlerine ihtiyaç duyan veya ihtiyaç duyacak olan herkesi kastediyoruz. Akılda tutmamız gereken bir şey, bunun hem büyük bir şirketin muhasebesini hem de bizimkileri evde tutmamıza hizmet eden bir yazılım çözümü olduğudur. Bu, büyük ölçüde, bize sunduğu sayısız işlevden kaynaklanmaktadır. Arayüz ve menüler. Programdan en iyi şekilde yararlanmak, büyük ölçüde, onu ne kadar araştırmak istediğimize veya buna ne kadar ihtiyacımız olduğuna bağlı olacaktır. Gerçek şu ki, tamamen ustalaşmak oldukça karmaşıktır.

Ama iyi yanı, buna paralel olarak sadelikle birlikte sadelik arayanlar için de temel işlevlere sahip olmasıdır. Tüm bunlar için size yorum yaptığımız ve uygulamamızın bir parçası olan uygulamadan daha fazla performans alabilmeniz için Ofisbu önemli işlevleri göz ardı edemeyiz.

Her tür Excel’in formüllerinin kullanımı

Bu yazılım önerisini kişisel kullanımları için kullanan acemi kullanıcıların çoğu, bunun basit bir hesap uygulaması olduğunu düşünüyor. Ancak, burada kullanabileceğimiz formüllerin karmaşıklığının çok ileri gidersek çok büyük olduğu akılda tutulmalıdır. Ve Excel’in her şeyden en iyi şekilde yararlanmamızı sağlayacak bu türden çok sayıda öğeye sahip olmasıdır. iş türü.

excel formülleri

Bu nedenle, gerçekten ihtiyacımız olanı daha hızlı bulmak için onları çeşitli kategorilerde bulabiliriz. Böylece onları mantıklı buluyoruz, parasaltrigonometrik, istatistik, of Tarih ve saatvb.

Girilen verileri görüntülemek için grafikler

Excel, kendi içerik grafiklerimizi tasarlayabilmemiz için bize çok sayıda tasarım sunar. Bununla, nesneleri açığa çıkarmamıza izin veren çubuklar, çizgiler veya geometrik şekiller öğelerine atıfta bulunuyoruz. Sayısal veri çok daha görsel bir şekilde tanıtıldı.

Bu, örneğin, belirli ticari hesapları başkalarına ifşa etmemizde veya sadece kendi sayfamızın verilerini anlamamızda bize çok yardımcı olacak bir şeydir.

Excel’de hücreleri tek tek biçimlendirme

Tek bir Excel elektronik tablo projesinde kullanabileceğimiz binlerce hücre var. Her biri içeriğiyle birlikte, ancak bunlar bir türden diğerine önemli ölçüde değişebilir. sayı olabilirler tarihmetinler, madeni paralar, yüzdeler, kesirler vb. Bu nedenle, bu içeriklerin doğru kullanımını sağlamak için hücreleri karşılık gelen türleriyle yapılandırın.

Bunu, hücre veya grup üzerinde farenin sağ tuşu ile tıklayarak elde ederiz. hücreler ve her birinin türünü belirtmek için Hücreleri Biçimlendir’i seçin.

Yazdırmadan önce sayfayı ayarlayın

Sayfaların boyutu ve biçimi nedeniyle Excel’de çalışırken en sık kafa karıştıran eylemlerden biri yazdırmaktır. Ve Word’de çok basit olan bir şey, örneğin Excel’de bize birden fazla baş ağrısı verebilir. Ancak, belki de bazılarının bilmediği şey, Redmond Sayfasında bulduğumuz bir yapılandırma işlevine sahiptir. Yazdır.

Bu, baskıyı her birinin ihtiyaçlarına, yaprak tipine, uzantıya veya kağıt üzerinde görselleştirme moduna uyarlamamızı sağlar.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…