Bu güncellemeyi yükleyin ve Flash’ı Windows’tan kalıcı olarak kaldırın

2021 yılıdır. Sonunda, hangi yıl, flaş tarih oldu. Bu eklentinin İnternet tarihinde çok önemli olduğunu inkar edemeyiz ve web sayfaları kısmen onun sayesinde bugün bildiğimiz gibi. Ancak şu anda bu eklenti, web sayfalarına güvenlik açıkları ve performans sorunlarından başka bir şey getirmedi. Ve uzun bir ıstıraptan sonra Adobe sonunda onu terk etti. Flash artık desteklenmiyor, tarayıcılar onu kaldırdı ve şimdi sıra Windows 10’da. KB4577586.

Uzun bir süre Windows’ta Flash ile ilgili her şey Windows Update aracılığıyla alındı. Güncel olmanın ve dolayısıyla her türlü sorundan korunmanın en kolay yoluydu. Ocak 2021’de işletim sistemi, işletim sistemi eklentisini nihayet devre dışı bırakan bir yama aldı. Bir Flash öykünücüsü yüklemediğimiz sürece, bu eklenti artık işletim sisteminde çalışmaz. Ama o hala içinde.

KB4577586 sonunda Flash’ı Windows’tan kaldırıyor

Birkaç saat önce ve tamamen beklenmedik bir şekilde Microsoft, Windows Update aracılığıyla otomatik bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin amacı, Flash’ı Windows’tan kaldırmaktan daha fazla veya daha az değildir. Güncelleme, işletim sisteminin tüm kullanıcılarına otomatik olarak ve sessizce geliyor. Ve yakalarsak, adının her şeyi nasıl gösterdiğini görebiliriz.

KB4577586 - Flash'ı kaldır

Sadece birkaç saniye süren güncelleme yüklendikten sonra PC’yi hazır hale getireceğiz. Yeniden başlatmaya gerek yok Kurulumu tamamlamak için. Ve Windows 10 kontrol panelini açarak ve tipik Flash girişinin nasıl kaybolduğunu görerek işlevini gerçekten yerine getirdiğini doğrulayabiliriz.

Bu güncelleştirme, hem Windows 10 sürüm 20H2 (en son) hem de hala desteklenen önceki sürümler için tüm kullanıcılar için aynı KB kodu altında kullanılabilir.

Bu yama yüklendikten sonra Flash, Windows’tan sonsuza kadar silinecek. Resmi yollarla veya yamayı kaldırarak yeniden yüklemek mümkün olmayacaktır.

Dikkat: Flash yine de PC’ye yüklenebilir

Bu yamayı yükledikten sonra her şeyi unutabilir miyiz? Gerçek şu ki, hayır. Chrome, Firefox ve Edge, herhangi bir web sitesinin bu tür içeriği açmasını önlemek için tarayıcılarda Flash’ı zaten devre dışı bıraktı. Ve şimdi ile KB4577586 yaması, eklenti Windows 10’dan sonsuza kadar gitti. Ancak yine de PC’mizde gizlenebilir.

Bilgisayara bazı yüklemiş olabiliriz flaş bağımlı program ve bu nedenle, kütüphaneleri hala bilgisayardadır. Veya bir zamanlar eklentinin belirli bir sürümünü elle yüklemiş olabiliriz ve bu nedenle yama ile otomatik olarak kaldırılmamış olabilir.

Adobe Flash Player artık desteklenmediğinden, Flash ile ilgili her şeyi silmek çok önemlidir bizim bilgisayardan. Bu yazılımın yüklenmesi tehlikelidir, çünkü desteklenmemektedir ve bilgisayar korsanları bizi riske atacak güvenlik açıklarını bileceklerdir. Yalnızca Flash’ı ve onunla ilgili her şeyi silerek emin olabiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…