Bu, Google sohbet robotlarının yeni nesli Meena

Google yeni Chatbot'unu sunuyor

Google, yapabilecek yeni bir sohbet robotu üzerinde çalışıyordu. daha fazla insan sohbeti yap. Üzerinde çalıştığı Meena adlı model, eksiksiz bir sinirsel konuşma modeli oluşturmak için 2,6 trilyondan fazla parametreyle eğitiliyor.

Meena, Google’ın bir sohbete bir insan gibi yanıt verecek yeni sohbet robotu olacak.

Chatbot’lar, tüm sosyal ağlardaki Şirket Sayfaları için çok faydalı bir işlevdir, ancak Yapay Zeka kullanmadıkları sürece, çoğu durumda pazarlama süreçlerinde gerçek bir uygulama henüz sağlanamamıştır. Kullanıcılar makineler ve botlarla konuşmakta zorlanıyor genellikle gerçekten yararlı cevaplar sunmazlar henüz. Daha fazla geliştirmeleri gerekiyor.

Kullanıcı ile anlayış eksikliği, bu botların en büyük sınırlamalarından biridir. Chatbotlar bazen sorulan soruyla tutarsız cevaplar verirler, ayrıca genellikle sağduyudan yoksundurlar ve sohbet ettiğiniz bağlama özel olmayan cevaplar sunarlar. Google, yeni chatbot modeli Meena ile bu sınırlamaları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Google Chatbot, Meena

Google’ın geliştirdiği yeni bot sistemi, bağlamı ve hatta duyguları hesaba katarak daha fazla konuşma kalıbı tanıma ve daha fazla insan konuşması yapma yeteneğine sahip.

Google’a göre, Meena’nın performansı, “Hassasiyet ve Özgüllük Ortalaması (SSA)” adlı bir değerlendirme metriği kullandığı için insan konuşmasına çok yakın. Google, Meena’nın piyasadaki tüm botlardan daha iyi performans gösterdiğini ve bu duyarlılık grafiğinde gösterildiği gibi, dil bilgisini ve anlayışını artırdığını, insan düzeyine yaklaştığını iddia ediyor:

Meena Google'ın yapay zekası

Google, Yapay Zekasını geliştirmek için çalışmaya devam ettiği için Meena henüz mevcut değil, ancak gerçekleşirse, botların kullanımı için önemli bir evrimi temsil edebilir ve sektörde yeni bir standart haline gelebilir.

Botlar daha gerçek konuşmalar yapabilirse ve bu onları kullanıcılar için daha çekici hale getirir. Bu yeni teknolojilerin pratikliği, “Hal9000 from 2001: A Space Odyssey” gibi filmlerde gördüğümüz Yapay Zekalara benzer şekilde bizimle sohbet edecek diğer sistemlerde dahil olmak üzere, kullanımlarını sohbet robotlarının ötesine taşıyabilir. .