Bu fütüristik silahlar bir savaşın geleceğini değiştirebilir

Teknolojinin gelişmesi, birçok ülkenin silahlarını geliştirmesine ve hem daha iyi saldırı ve savunma sistemleri. Farklı ulusların orduları farklı gelişiyor fütüristik silahlar Bilim kurgu filminden fırlamış gibiler.

Ancak bu silahlar, bazıları halihazırda kullanılıyor olsa da, yakında farklı savaşlarda uygulanacaktır. şu günlerde.

En büyük avantajlardan biri bu silahlardan bazılarının sahip olduğu şey, dizüstü bilgisayarlar ve araçlara yerleştirilebilirler, bu yüzden ordunun kullanımını çok kolaylaştırır. Ayrıca, onlara izin verir zamandan tasarruf et silahın tüm yapısını ve kurulumunu bir araya getirerek, doğrudan kullanımına geçip düşmanlara ateş ederek kaybedeceklerini.

Dronlar, hipersonik füzeler, mikrodalga silahlar…

Örneğin, drone’lar giderek daha fazla kullanılmaktadır. sundukları olasılıkların miktarı. Küçük boyutu ve iş kontrol etmeye geldiğinde dinamizmi, onun bir çok kullanışlı hava aracı.

olarak kullanılabilir keşif veya casusluk sistemi drone üzerine yerleştirilmiş kameraları kullanarak bir araziyi incelemek, ancak birçok ülke onları bir silah olarak kullanıyor. farklı hedeflere saldırın. Aslında, düşmanları tespit etmek için kızılötesi kullanabilirler.

Ancak bu küçük uçakların zayıf bir noktası var. Spesifik olarak, başka bir silah türü, örneğin mikrodalga radyasyonu yayan silahlar. Bu cihazlar sayesinde elektronik sistemler aşırı ısınmadan dolayı çalışmayı durdurabilir hatta patlayabilir, aciz bırakan Böylece düşman silahları.

Kullanımı termal manzaralar veya gece görüş sistemleri Ayrıca, normalde onları bulmanın imkansız olacağı ortamlarda düşmanı net bir şekilde görebilmeleri nedeniyle kullanıcıya büyük bir avantaj sağlarlar.

Bir saldırı gerçekleştirirken anahtarlardan biri hızdır. Bu yüzden kullanımı hipersonik füzeler Diğer bir çok önemli silahtır. Bu mermiler, ses hızının beş katına kadar hızla hareket edebilmeleri nedeniyle çok kısa sürede binlerce kilometre yol kat edebiliyorlar.

Güney Kore kısa süre önce, sahip olduğu bir füze ürettiğini açıkladı. aynı yıkım gücü bir nükleer silahtan çok, bu tür bir mermi, hedefi vurduğunda savaşın kaderini değiştirebilir.

Robotlar, elektromanyetik silahlar ve lazerler…

Ancak bu tür bir tehdidi etkisiz hale getirmek için aşağıdaki gibi sistemlerin kullanılması uydular bu bir olasılık. Aslında, Amerika Birleşik Devletleri kısa süre önce bu sistemleri şu amaçlarla kullanacağını açıkladı. her türlü hipersonik silahı durdurun.

Teknolojinin ilerlemesi, kullanımı da mümkün kılmıştır. otonom silahlı araçlar. Ordunun silahı uzaktan güvenli ve emniyetli bir şekilde kontrol etmesine izin verdiği için bu iyi bir şey.

Bu araçlardan bazıları robotlar Yapay Zeka kullanımı sayesinde hareket eden ve her zaman nasıl davranacağını bilen. Bu araçlar genellikle büyük değildir ve genel eğilim, bir tankınkine çok benzemeleridir.

Ve geleceğin savaşlarına insan katılımı giderek daha sınırlı olacak. Bu otonom araçların birçoğu aynı zamanda elektromanyetik silahlarHedefe çarptığında, düşmanların elektronik sistemlerini tamamen veya kısmen ortadan kaldırabilen çok büyük miktarda enerji üreten bir cihazdan oluşan bir cihazdan oluşur.

Nasıl kullanıldıklarını görmek için farklı filmler tarafından kullanılırız. lazer silahları düşmanlara saldırmak için. Ancak gerçeklik genellikle kurgudan daha gariptir ve bazı ülkeler hava hedeflerini vurmak için kendi lazer silahlarını geliştirmektedir.

Son olarak, LRAD bir uzun menzilli silah akustik bir cihazdan oluşan ses çıkarır hitap ettiği insanlar için acı verici olabilir.

Bu fütüristik silahlar, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan bir savaşın geleceğini değiştirebilir.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…