Bu domates bitkisi, çiftçiyi tehlikede olduğu veya suya ihtiyacı olduğu konusunda uyarmak için floresan proteinler üretir.

Bitkiler de hayvanlardan farklı olarak suya, besine ihtiyaç duyduklarında veya tehlikede olduklarında kendilerini ifade etmezler. Ve çoğu zaman farkına vardığımızda, zaten çok geç olabilir. InnerPlant bunu çözmeye çalışıyor ve bunun için yarattılar bir şeye ihtiyacınız olması durumunda parlayacak genetiği değiştirilmiş bir bitki.

InnerPlant’ın geliştirdiği teknoloji ilk önce bir domates bitkisi ile uygulamaya koymuşlar (Evet). Domates çeşitlerine elbette InnerTomato denir. Bu çeşit genetiği değiştirilmiş ve şimdi bir floresan protein sayesinde parlıyor, ancak bunu yalnızca suya ihtiyaç duyduğunda, böceklerin saldırısına uğradığında veya yeterli besine sahip olmadığında yapıyor.

ekran görüntüsü 2

Bitkiye sadece ihtiyacı olduğunda yardım etmek

Çiftçiler normalde bitkileri sular veya ara sıra ve düzenli bir programa göre pestisitlerle kaplar. Bu, onlar için su veya böcek ilacı kıtlığını önler, ancak aynı zamanda suya veya böcek ilaçlarına aşırı maruz kalmaya da yol açabilir. InnerPlant’ın çözümü devam ediyor bitkinin bir şeye ihtiyacı olduğunda kendisini uyarması.

{“videoId”:”x8090tx”,”autoplay”:true,”title”:”InnerPlant”}

InnerPlant hesabına göre, Bitkileriniz stresin erken evrelerindeyken floresan proteinler üretirler. bundan haberdar etmek için. Bu proteinler çıplak gözle görülemez ancak özel bir kamera ile fotoğraflanarak farklı renk çeşitlerinde nasıl parıldadıklarını görmek mümkündür. Farklı renk çeşitlerinde, bitki su eksikliği, patojen varlığı veya besin eksikliği olduğu konusunda uyarmak için üç farklı renk ürettiği için.

Bitkilerin kulakları yoktur, ancak tozlaşan bir böcek yaklaştığında duyduklarına dair işaretler vardır.

Şu anda şirket Kaliforniya tarlalarındaki InnerTomato fabrikasını test ettiğini söylüyor. Ayrıca, yardıma ihtiyaç duyulduğunda aynı floresan parıltıyı üretebilen çeşitli soya fasulyeleri üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar. Ancak henüz toplu halde satılmamakta ve hatta pazarlanmamaktadır. Çünkü bunun için öncelikle karlı olup olmadığına bakmak gerekecektir. Ve kârlı olmak için, geleneksel tohumlara eşit veya daha düşük tohumlar için bir üretim maliyeti elde etmelidirler.

ekran görüntüsü 1

bu ilk değil genetiği değiştirilmiş bitkiler kullanılmaktadır. Geçmişte, araştırmacıların nasıl çalıştıklarını daha iyi anlamalarına ve hatta evi dekore etmelerine yardımcı olmak için genetik olarak değiştirildiler. Bazen pek de beklendiği gibi olmuyor.

üzerinden | Yeni AtlasDaha fazla bilgi edinin | İçBitki

– Haberler Bu domates bitkisi, çiftçiyi tehlikede olduğu veya suya ihtiyacı olduğu konusunda uyarmak için floresan proteinler üretir. aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…