Bu değişikliklerle Windows masaüstünü yeni yüklenmiş olarak bırakın

Her gün işletim sistemini kullanıyoruz microsoft işimize yarayacak her türlü uygulama ile çalışmak. Aynı zamanda, Windows 10’u her birinin ihtiyaçlarına uyum sağlayacak şekilde tamamen özelleştirme olanağına sahibiz.

Dahası, Redmond’dan gelenler, mümkün olduğunca kişiselleştirilmiş bir işletim sistemiyle çalışabilmemiz için yavaş yavaş aynı anlamda yeni işlevler sunuyor. Ve biz sadece ilgili konular hakkında konuşmuyoruz Arayüz veya yazılımın görünümü. Aynı zamanda, Microsoft sisteminin işlevsel bölümünü uyarlamak için bir dizi parametre buluyoruz.

Ayrıca aylar ya da yıllar geçtikçe yaptığımız bu değişimler de artıyor. Ancak, örneğin, bazı yazılımların veya Windows’un kendisinin bir güncellemesinin, bu değişikliklerin bir kısmını değiştirmesi söz konusu olabilir. Bu, yapılandırmaya atıfta bulunabilir ekran masaüstünün görünüşü Windows 10 Bilgisayarlar. Bu nedenle, bu değişiklikleri beğenmememiz durumunda, bunu çözmenin ilk adımı, orijinal konfigürasyonu geri yüklemek için bir düğme aramak olacaktır. Ancak böyle bir düğme yok, bu yüzden Windows 10’un orijinal ayarlarına geri dönemeyiz.

Dolayısıyla bu, gerekirse kendi ellerimizle kurma eğiliminde olduğumuz bir şeydir. Aslında, işletim sisteminin her estetik bileşeni için ayrı ayrı yapmamız gereken bir şey, size yardımcı olacağımız bir şey.

Windows 10’da varsayılan ayarlar nasıl sıfırlanır

Bazen bir güncellemeye ek olarak, bu değişiklikleri farkında olmadan kendimiz de yapabileceğimizi unutmayın. Veya bu şekilde ekipmana erişimi olan ve kendini işine adamış başka bir kullanıcı bile. parametreleri değiştir yapmaması gerektiğini. Bütün bunlar için, sistem başlatma parametrelerine geri dönmek için, burada çok sayıda geri yükleme hakkında konuşacağız. Bu bizim için işleri çok kolaylaştıracak Windows 10’un görünümünde istenmeyen değişikliklerin yapıldığını görüyoruz ve bu konuda sıfırdan başlamak istiyoruz.

Temayı ve Windows 10’un orijinal modunu geri yükleyin

Bazen sadece varsayılan temayı geri yüklemek Windows 10 tüm görünüm problemlerini çözer. Bunu yapmak için yapmamız gereken, PC’deki Ayarlar uygulamasını açmak, tuş kombinasyonunu kullanarak elde ettiğimiz bir şey. kazan + ben. Daha sonra Kişiselleştirme bölümündeyiz ve pencere görünüyorsa, onu Temalar bölümüne yerleştirmiyoruz. Burada Temalar’da biraz aşağı kaydırıyoruz ve uygulamak için Windows 10 adlı temaya tıklıyoruz.

Windows 10 Teması

Aynı anlamda yapabileceğimiz bir diğer değişiklik de PC’de temanın rengini değiştirmeye çalışmak. Sistem bize aydınlık ve karanlık mod arasında veya her ikisinin bir kombinasyonunu sunuyor. Bu nedenle, size anlattıklarımızı elde etmek için yine Yapılandırma / Kişiselleştirme’de şuraya gidiyoruz: Renkler. Burada sadece Renk Seç açılır listesine tıklamamız gerekiyor. Windows’un varsayılan olarak Claro modu ile yapılandırıldığını belirtmekte fayda var, bu yüzden bunu tercih edebiliriz. Farklı bir renk de kullanabiliriz. Uygulamalar ve görev çubuğuböylece Özel’i seçebiliriz.

ışık modu pencereleri

Öte yandan, Windows 10’un varsayılan rengini kullanmak için vurgu rengini seçin bölümünde mavi rengi de seçebiliriz.

Ekran çözünürlüğünü değiştir

İçeriğin ekranda görüntülenme şeklinin yapılandırmasına, çözünürlüğüne ve ölçeğine bağlı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, metni normalden daha büyük veya daha küçük görürsek, metni değiştirmeliyiz. ayar ölçeğin. Ayarlar uygulamasına dönüyoruz ve Sistem’e gidiyoruz. Sol panelin Görüntü bölümünde, Ölçek ve Dağıtım altında bir ölçekleme yüzdesi seçin. Varsayılan olarak, Windows eşit olarak önerilen çözünürlüğe dayalı olarak önerilen bir tane önerir. Bu nedenle en iyi çözüm her iki değeri de seçmektir.

Windows çözünürlüğü

İşletim sisteminde yüksek karşıtlık modunu devre dışı bırakın

Aynı şekilde, ekranda normalden farklı veya daha koyu renkler bulmamız da söz konusu olabilir. Bunun nedeni genellikle herhangi bir nedenle etkinleştirilmesi olabilir, varsayılan olarak devre dışı bırakılan yüksek kontrast ayarı. Bu nedenle, bu durumda Yapılandırma bölümünde, Ulaşılabilirlikburada Yüksek Karşıtlık adlı bir bölüm görüyoruz.

Üzerine tıklıyoruz ve ardından artık Yüksek karşıtlığı etkinleştir adıyla aktif olabilecek bir seçici göreceğiz. Bu nedenle, bu noktada sadece her şeyin normale dönmesi veya en azından eski haline dönmesi için onu kapatmamız gerekiyor. Windows varsayılan ayarları.

Yüksek kontrast

Varsayılan yazı tipi boyutunu ayarla

Ayrıca, işletim sistemi genelinde metinleri normalden daha büyük görmemiz de söz konusu olabilir. Bu nedenle ve yazının boyutunu değiştirmek için yine Konfigürasyon’un Erişilebilirlik bölümünden Ekran girişine geçiyoruz. Burada zaten Metni büyüt adlı bir kaydırma çubuğu buluyoruz. Varsayılan olarak Windows bu değeri minimuma, yani o çubuğun en solundaki konuma ayarlar.

Windows yazı tipi boyutu

Ölçekleme özelliği özelleştirmesini kapatın

Windows 10 PC’de özel ölçeklendirme özel ayarları kullanmamız durumunda, bazıları metinler veya uygulamalar ekranda düzensiz boyutta görünebilir. Bu, varsayılan olarak kapatılmış olan Windows ölçeklendirme özelleştirmesinin etkinleştirildiği anlamına gelir.

Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasında Sistem’e gidiyoruz ve kenar çubuğunda Ekran’a tıklıyoruz. Ardından, yeni bir pencere açacak olan Gelişmiş ölçek yapılandırma bağlantısına tıklıyoruz. Bu nedenle, altında Ölçeği Özelleştir kutusuna eklenen herhangi bir sayıyı kaldırıyoruz.

Özel ölçeği

Gece ışığı modunu kapatın

Ekranda turuncu veya kırmızımsı bir ton da bulabiliriz, bu da Gece lambası etkinleştirildi. Dolayısıyla bu noktada devre dışı bırakmamız gereken en kolay ve hızlı yol Eylem Merkezi’nden. Bu, görev çubuğunun en sağında bulunur. çalışma masası. Burada, Gece Işığını bulduğumuz, devre dışı bırakmak için tıkladığımız sistem işlevlerine yönelik birkaç kısayol göreceğiz.

gece ışığını kapat

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…