Bu cihaz, çalışanların hem ofise fiziksel olarak erişmesine hem de bilgisayar oturum açmalarına izin verir.

Hem fiziksel hem de dijital tüm kapıları açan bir cihaz. Ama elbette sadece şirketin karar verdiği kişi. Bu, Alman teknolojik güvenlik şirketi G+D (Giesecke+Devrient) tarafından yeni başlatılan bir öneridir. kare ana anahtar, anahtarlık boyutunda ve parmak izi okuyuculu çalışanların tek bir şifre kullanmadan kurumun kapısından e-posta gelen kutusuna kadar tüm kontrolleri geçebileceği bir sistem.

İşlemi basittir. Çalışan, kısıtlı bir alanın kontrolünü geçmek veya bir ekipmanın kilidini açmak zorunda kaldığında, parmağınızı parmak izi okuyucunun üzerine koyacaksınız ve şirketten erişim izniniz varsa sistem sizi içeri alacaktır.. Bu, StarSign adı verilen bu cihazın, diğerlerinin yanı sıra, bilgisayar ve tabletlerden akıllı kilitlere kadar farklı cihazlara bilgi göndermesine izin veren NFC, USB veya Bluetooth gibi birkaç harici iletişim sistemini içermesi sayesinde mümkündür.

Biyometrik tanımlama sisteminin (parmak izi) kullanılması, bu cihazı hırsızlık veya kayıp durumunda da güvenli kılar, çünkü kişi, yalnızca parmak izi şirketin veri tabanında kayıtlıysa şirketin tesislerine veya ekipmanına erişebilecektir..

Rahat ama kusurlu: biyometri, mobil cihazlarda müttefikimizdir, ancak zaptedilemez olmaktan çok uzaktır.

artan konfor

Alman üretici, bu aracın kullanımının erişim kontrollerini sağlayacağını iddia ediyor. daha çevik, konforlu ve güvenli.

“Şirketler ve çalışanları, güvenli ve işlevsel kimlik doğrulama şifre ihtiyacını ortadan kaldıran ve çeşitli uygulamalar için kullanılabilen. StarSign elektronik anahtarlığı, bu ihtiyacı en üst düzeyde güvenlikle karşılamak üzere tasarlandı”, diyor G+D direktörü Ferdinand Buriánek, bu ürünün basın açıklamasında.

Ayrıca, bu cihaz elektronik ödeme yapmak için de kullanılabilir kartlarla veya cepten yapılan temassız ödeme benzeri bir sistemle. Yazılımı, kullanıcının parmak izini okuyarak ödemeyi sağlayacak sanal kartların oluşturulmasına, etkinleştirilmesine ve devre dışı bırakılmasına izin verir.

– Haberler Bu cihaz, çalışanların hem ofise fiziksel olarak erişmesine hem de bilgisayar oturum açmalarına izin verir. aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…