Bu, cep telefonunuzun mümkün olan en iyi performansı sunması için ihtiyaç duyduğu RAM’dir Android 12

Birçok yeniliği arasında, android 12 sözde cihaz performans sınıflarını tanıtır. Bunlar sayesinde uygulamalar, bir cihazın hangi performansı sunabileceğini “bilebilir”, böylece yeteneklerine göre belirli özellikleri veya işlevleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

Bu sınıflar CDD’de tanımlanmıştır veya Uyumluluk Tanımı Belgesi Google tarafından yakın zamanda yayınlanan Android 12. Ve bu belge sayesinde şunu bilebildik. Android 12, bir dizi donanım gereksinimi belirler gibi yönleri içeren RAM belleği, ekran çözünürlüğü veya kamera türü.

Android 12, işletim sisteminin mevcut en son sürümüdür.

Daha fazla bilgi: Cep telefonunuzun RAM’i ve gerçekten ne kadarına ihtiyacınız olduğu hakkında her şey

6 GB RAM, Android 12 yüklü cep telefonları için önerilen minimum

bu performans sınıfları Android’in her sürümüyle ilişkilendirilir. Bu nedenle, CDD şunu düşünmektedir: sınıf 12 en yüksek performanslı cihazlardır, sınıf 11 ise yüksek kaliteli bir deneyim olarak tanımlanır. Cihazlarına karşılık gelen performans sınıfına bağlı olarak, uygulamalarının hangi özelliklerinin kullanıcılara sunulacağına geliştiriciler karar verir.

Belgenin 20. sayfasında yer alan her bir sınıfın gereksinimlerinin açıklamasında, 12. sınıf sadece cihazlara verilebilir dahil olmak üzere bir dizi gereksinimi olan 6 GB RAM, 30 FPS’de 4K video kaydedebilen en az 12 megapiksellik bir arka kamera ve 5 megapiksellik bir ön kamera. sahip olma ihtiyacı 1080p çözünürlüklü ve inç başına 400 piksel veya daha yüksek yoğunluklu ekran.

Ancak, bu, daha düşük miktarda RAM’e sahip cihazlarınveya daha düşük çözünürlüklü bir kamera ile Android 12’ye güncelleme yapamayacaklar. Ancak buna uymayanlar, uygulamaların bazı özelliklerine erişimi kaybetmek, ve en son Android sürümüyle tam deneyimi sağlamaz.

Daha fazla bilgi: Android 12 alacak 202 telefon ve ne zaman alacaklar

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. gereksinimler her yıl değişecekancak şu anda daha yüksek performans sınıfı için uygun olan cihazlar, sistemin bir sonraki sürümünde daha yüksek sınıfla da uyumlu olabilir.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Bu, cep telefonunuzun mümkün olan en iyi performansı sunması için ihtiyaç duyduğu RAM’dir. Android 12 ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…