Bu, bu yıl gelen yeni VLC arayüzü: komple yeniden tasarım

VLCyıllardır bizimle olmasına rağmen, sadece üç tane aldı büyük güncellemeler kendi tarihinde. Arayüz, aynı açık kaynaklı uygulama tasarımıyla yıllar içinde neredeyse aynı kaldı. Ancak sürüm 4.0 tamamen yıkıcı bir değişiklik getirecek Arayüzbiri yapıyor Daha modern PC oyuncuları.

Bu, uygulamanın yeni arayüzünün olacağını belirten Protokol ortamı tarafından ortaya çıktı. önümüzdeki aylarda kullanılabilir. Yeni arayüz kısmen şurada gösterildi: şubat 2019 konferansta FOSDEM, asetatlar ve daha modern simgeler içeren koyu gri bir arayüz ile. Aynı konferansta VLC 4.0’ın Windows XP ve Vista’nın yanı sıra Android 4.2 ve önceki tüm sürümlerde çalışmayı durduracağı açıklandı.

VLC bu yıl arayüzünü değiştiriyor

Bu arayüzün gösterilmesinden bu yana iki yıl geçti ve gösterilenlere göre büyük değişiklikler olması nadir olsa da, o zaman içinde yeni değişiklikler yapılmış olabilir. Yeniden tasarlayabilecekleri şey, oynatıcı tarafından kullanılan mevcut arayüze göre biraz modası geçmiş bir tasarıma sahip olan simgelerdir. Oynatıcı, IPTV’yi PC’de daha rahat oynamanıza izin verecektir.

vlc 4.0 yeni arayüz 2

VideoLAN ekibi yalnızca bu yeni arayüz üzerinde çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda VLC’yi doğrudan web tarayıcısından çalıştırmanın bir yolunu da uygulayacaklar. Ayrıca, kod adı Moviepedia olan IMDb için bir rakip üzerinde çalışıyorlar. Adından da anlaşılacağı gibi, bir tür düzenlenebilir Wikipedia olacak, ancak filmler için,

vlc 4.0 yeni arayüz 2

Ayrıca IMDb ve Plex için rakipleri keşfedecekler

Şirket ayrıca, daha fazla içeriği doğrudan uygulamaya entegre ederek gelir elde etmenin yeni bir yolu olarak Plex iş modeline baktı. Özellikle CEO’su, reklamlarla akış platformları için destek eklemenin programıyla iyi çalışabileceğine dikkat çekiyor. Şirket ayrıca codec geliştirmenin aktif bir parçasıdır. AV1 ve gelecek AV2gelişimi hala en katı gizlilik içinde tutuluyor.

VLC şu anda Windows, macOS, iOS, Android, Apple TV, Android TV, Linux ve temelde herhangi bir büyük platform için kullanılabilir. Bu nedenle, her gün arasında alması şaşırtıcı değildir. 800.000 ve 1 milyon indirme. Entegre olduğu için en rahat oyunculardan biridir. kendi kodeklerin MPC ve K-Lite codec bileşenleri gibi bunları ayrıca indirmeniz gerekmez. Bu sayede, indirir indirmez, uyumlu donanım veya cihazımız varsa, içeriği doğrudan HEVC veya AV1’de oynatabiliriz.

Gönderi Bu, bu yıl gelen VLC’nin yeni arayüzü: ilk olarak ADSLZone’da tam bir yeniden tasarım ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…