Bu araştırmacılar, dinozorları yok edenin bir asteroid değil, bir kuyruklu yıldızın kalıntıları olduğunu öne sürüyorlar.

Yıllardır farklı bilim dallarından araştırmacılar dinozorları tam olarak neyin öldürdüğünü belirlemeye çalıştılar. Birkaç teori var, ancak hepsinden en makul olanı Dünya dışından bir cismin etkisi. Bir asteroit mi? Her zaman düşünülen buydu, ancak Harvard araştırmacıları şimdi bunun aslında bir kuyruklu yıldızın kalıntıları olduğunu söylüyor.

Dinozorların sonunun kökeni bir asteroit çarpmasında bulunmuş gibi görünüyor. Yapılan araştırmalara göre tamamen öldürücü bir darbe, büyük miktarda ton kükürt salınımına neden oldu. Bu da iyi bir mevsimde dünyanın atmosferini ve iklimini değiştirerek değişime uyum sağlayamayan dinozorların neslinin tükenmesine neden oldu.

ekran görüntüsü 1

Oort Bulutundan Meksika’ya

Söz konusu asteroidin etkisi 66 milyon yıl önce Meksika’da Chicxulub kraterinde meydana geldi. Önde gelen teori, çarpan nesnenin Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağından geldiğini öne sürüyor. Yörüngesi, Dünya’nın yerçekimi çekimi ve diğer faktörler nedeniyle Meksika’yı etkileyen bir asteroid. Şimdi, Harvard araştırmacılarından oluşan bir ekip, aslında ne bir asteroitti ne de Mars ile Jüpiter arasındaki asteroit kuşağından geldi.

Bir Harvard Gazetesi yayınına göre, Dünya’ya çarpan nesne aslında daha büyük bir nesnenin parçasıydı. Yapılan simülasyonlar ve Chicxulub kraterinde bulunan kalıntıların analizinden sonra, şuna inanıyorlar: bir kuyruklu yıldızın kalıntılarıydı. Güneş Sistemi’nin eteklerinde, Oort Bulutu’ndan gelen bir kuyruklu yıldız.

Kıyametten sonraki gün: Bu, dinozorları öldüren asteroitten sonraki ilk 24 saatti.

Gerçekleştirilen simülasyonlar, bir noktada Oort Bulutundan bir kuyruklu yıldız yörüngesi Güneş’in yerçekiminden etkilenmiştir.Bu yörünge aynı zamanda yörüngesini Dünya’ya yakın geçecek ve felaket etkisine neden olacak şekilde değiştiren Jüpiter’den de etkilenmiştir.

s

Tabii ki, Dünya’da sona eren kuyruklu yıldızın tamamı değil, sadece bir parçası olduğuna inanıyorlar. Kuyruklu yıldızlar, Güneş’in etkisiyle Güneş’in etrafında dönerken parçalarını kaybederler. Bu parçalardan biri, yaklaşık 80 kilometre çapında, Dünya’ya ulaşan parçadır. yaklaşık 20 kilometre derinliğinde bir kratere neden olur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/04/17/73/5e413fd14bd22f16ce/default-progressive-adaptive.m3u8″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4e/2d/f2/5e4140634bd22f171c/orijinal/miniatura-fbr.jpeg»}

Darbeden sonra ne olduğunu zaten daha çok inceledik. Tsunamiler, yangınlar, atmosferdeki kurum, yağışlardaki değişiklikler… neslinin tükenmesine neden olan doğal afetler gezegenin büyük yaratıklarından. Bir dönem değişikliği.

üzerinden | Harvard GazetteDaha fazla bilgi | EurekUyarı

– Haberler Bu araştırmacılar, dinozorları yok edenin bir asteroid değil, bir kuyruklu yıldızın kalıntıları olduğunu öne sürüyorlar. aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…