Bu araçla, en sevdiğiniz Spotify sanatçılarına benzeyen yeni bağımsız sanatçılar keşfedebilirsiniz.

Dünyada belki de iki tip insan vardır: Her gün aynı müziği ve aynı sanatçıları dinlemekten mutlu olanlar ve her zaman yeni sesler ve yeni sesler arayanlar vardır. Spotify’ın tavsiyeleriyle uzaktan bile yetmiyorlar..

İkinci grubun bir parçasıysanız ve bununla da ilgileniyorsanız bir plak şirketiyle anlaşma imzalamamış bağımsız sanatçıları keşfedin, bu araç tam size göre. Adı ReWrapped çünkü önerilerini seçmek için Spotify Wrapped’inizdeki müziğe dayanıyor.

Hiç duymadığınız sanatçıları keşfetmek için yapay zeka

Spotify Anderson Yeniden Sarıldı

Müziği önermek için AI kullanan araçlar yetersiz değil, şu anda algoritmaların, kitlelere tavsiye etmek için müzik seçme konusunda insanlardan çok daha fazla işi var.

Ancak, ReWrapped, yalnızca muhtemelen hiç duymadığınız sanatçıları önererek biraz farklı bir şey yapmaya çalışır, çünkü yalnızca bağımsız sanatçıları seçer ve yapar. zaten sevdiğiniz şarkıların sesine göre.

Discoverify, Spotify'ın Haftalık Keşfi gibi ama her gün yeni müzikle

ReWrapped, daha önce dinlediğiniz şarkılara benzeyen şarkıları bulmak için bir algoritma tasarlayan Andrson tarafından oluşturuldu. Ürünleri öncelikle plak şirketlerinin yetenek bulmasını kolaylaştırmaya yönelik olsa da, şimdi bu tüketici odaklı aracı piyasaya sürdüler.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1f/af/f2/5f31438e3bef077c07/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/62/f4/73/5f3143703bef077c00/original/trucos-spotify-min-1.jpeg»}

Yaptığı şey Spotify Wrapped’inizin 100’ünden çıkardığı beş şarkıyı analiz edin geçen yıldan, yani 2020 boyunca en çok dinlediğiniz şarkılardan. Rastgele bu beş şarkıdan her biri için kulağa benzeyen üçünü seçiyor ve size bir çalma listesine ekleyebileceğiniz 15 şarkı sunuyor.

Sistem mükemmel değil ama son derece ilginç. Benim durumumda, çalma listesinin yarısı aşırı amatörce çalan sanatçılarla oldukça kötüydü, ancak diğer yarısında muhtemelen asla keşfedemeyeceğim bazı mücevherler vardı. Denemeye deger.

üzerinden | gadget

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu araçla, en sevdiğiniz Spotify sanatçılarına benzeyen yeni bağımsız sanatçılar keşfedebilirsiniz. aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…