Bu adımlarla Facebook hesabınızı hackleyebilirler

İnternette ne zaman gezinsek, gizliliğimizi ve güvenliğimizi tehlikeye atabilecek birçok farklı saldırının kurbanı olabiliriz. Sosyal ağlar gibi servisleri kullandığımızda bunun arttığını söyleyebiliriz. Bilgisayar korsanları, amaçlarına ulaşmak için çok çeşitli teknikler kullanabilir. Bu yazıda bahsedeceğimiz bir facebook hesabını nasıl çalabilirler. En çok kullanılan sosyal ağdır, bu nedenle birçok kullanıcıyı etkileyebilir.

Facebook’u çalmak için hangi yöntemleri kullanabilirler?

Bir siber suçlunun hesap çalmak için kullanabileceği bir dizi yöntemi göstereceğiz. Facebook. Kendimizi korumalıyız ve bu sorunların kurbanı olmaktan kaçınmalıyız. Bu popüler sosyal ağa odaklansak da, birçoğunun ağdaki diğer platformlardan şifreleri çalmak için de kullanılabileceğini belirtmek gerekir.

Kimlik avı saldırıları

Facebook şifrelerini çalmak için kullanılan en yaygın tekniklerden biri, Kimlik avı saldırısı. Siber suçlunun meşru bir web sitesi gibi davrandığı, ancak aslında bir dolandırıcılık olduğu bir kimlik avı saldırısıdır.

Normalde bu saldırılar e-posta veya hatta SMS yoluyla gelir. Bizi sosyal ağın resmi web sitesi gibi görünen bir bağlantı aracılığıyla oturum açmaya “davet ediyorlar”. Ancak gerçekte, anahtarları çalmak için kötü niyetli olarak oluşturulmuş bir sayfaya giriyoruz. Şifreyi ve kullanıcı adını koyarak, onu doğrudan saldırganlar tarafından kontrol edilen bir sunucuya gönderiyoruz.

Kötü amaçlı yazılım yoluyla keylogger’lar

bu tuş kaydedici Ayrıca, sosyal ağlar ve diğer İnternet hizmetleri için şifreleri çalmak için yaygın olarak kullanılırlar. Sistemimize yüklenen ve giriş yaparken girdiğimiz tüm şifreleri toplamaktan sorumlu bir kötü amaçlı yazılımdır.

Keylogger’lar bilgisayarlarımıza nasıl gizlice girer? Genellikle kötü amaçlı yazılım kullanırlar. Örneğin, güvenli olmayan veya daha önce saldırıya uğramış bir siteden bir İnternet programı indirdiğimizde. Kötü amaçlı yazılımları oraya gizlice sokabilirler.

Kaba kuvvet

Diğer bir klasik yöntem ise kaba kuvvet. Doğru şifreyi bulana kadar birçok şifreyi tekrar tekrar denemek için bilgisayar programlarını kullanırlar. Hem sosyal ağlarda hem de diğer çevrimiçi hizmetlerde en çok kullanılan tekniklerden biridir. Facebook hesabına girip girmediklerini her zaman bilebiliriz.

Bundan kaçınmak için çok önemli bir şey, güçlü ve karmaşık şifrelere sahip olmaktır. Bu, saldırganın başarısını en aza indirir. Harfleri (büyük ve küçük harf), sayıları ve diğer sembolleri karıştırdığımız 16 karakterden oluşan bir şifreden sadece 6 rakam veya harften oluşan bir şifreyi bu yöntemle bulmanız aynı değildir.

Casus yazılımlar ve ilgili uygulamalar

Ancak buna ek olarak, dikkate alınması gereken bir diğer nokta, bir bilgisayar korsanının casus yazılım ve bizi gözetlemek için Facebook’a bağladığımız uygulamalar. Bu şekilde şifremizi çalmak için kullanabileceği bilgileri toplayabilir.

Bu, bu sosyal ağa hangi hizmetleri bağlayacağımızı iyi seçmeyi çok önemli kılıyor. Güvensiz olanları, herhangi bir garanti sunmayanları bağlamamalıyız.

Genel ağlarda anahtar sızıntısı

Facebook hesabımızı çalmanın başka bir yolu, bir Facebook hesabı kullanırken meydana gelebilecek sızıntılardır. halka açık Wi-Fi ağı. Bu ağ, yalnızca bilgi çalmak amacıyla oluşturulmuş olabilir. Bu nedenle, güvenemeyeceğimiz bir halka açık ağa bağlı olduğumuzda Facebook gibi sitelere giriş yapmaktan her zaman kaçınmalıyız. Yine de gerekirse VPN hizmetlerini kullanabiliriz.

Bu adımlarla Facebook hesabınızı hackleyebilir makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…