Bu adımları izleyerek Windows 10 PC önyüklemenizi daha hızlı hale getirmek çok kolaydır.

Hiç kendinizi PC’nizde sonsuza kadar süren bir önyükleme ile buldunuz mu? Donanımın bununla çok ilgisi var ve sadece yeterli güce sahip ekipman bu tür bir soruna karşı hassastır. Ancak sadece fiziksel bileşenler ve yüklü yazılım da kısmen suçlanıyor.

Yıllarca geride kalmış bir ekipte, bilgisayarımızı daha hızlı hale getirmemize yardımcı olacak gücü elde etmek için kasadan geçmeden mucizeler gerçekleştirilemez, ancak olabilir. Windows yapılandırmasında bir dizi ayarlama yapabiliriz bu, önyükleme işlemini birkaç saniye hızlandırabilir. Bilgisayarımızı her başlattığımızda bu kadar uzun sürmemesi için iki yöntemi gözden geçireceğiz.

Görev Yöneticisi

Hız 6 Kopya

gelir “Görev Yöneticisi” kurtarmaya ve bu durumda, bilgisayar başlangıcında gerekli olmayan tüm uygulamaları ortadan kaldırmak isteyen herkes için mevcut bir çözümdür. Bunu yapmak için, arama kutusunda arama yaparak veya tuş kombinasyonu ile yapabileceğimiz bir şey olan yukarıda belirtilen Görev Yöneticisine erişmeniz yeterlidir. “CTRL + ÜST KRKT + ESC” veya “CTRL + ALT + SİL”. Yönetici izinleriyle erişmeliyiz ve içeri girdikten sonra “Başlat” sekmesine tıklayın.

Hız 8 Kopya

Herhangi bir bilgi görünmüyorsa, butona tıklıyoruz “Daha fazla detay” ekranın altından. Sistem önyüklendiğinde yürütülen uygulamaları göreceğiz. Uygulamanın adı, geliştiricisi, mevcut durumu ve Windows başlangıcında neden olduğu etki ile ilgili bilgilere erişimimiz olacak.

Hız 7 Kopya

Hız 9 Kopya

Bizi ilgilendireni seçmeliyiz, ayrıca bu listede sistemin çalışması için kritik bir uygulama bulunmadığı için gönül rahatlığıyla seçmeliyiz. Sağ tıklayın ve seçin “Devre dışı bırakmak için”bu uygulamanın manuel olarak başlatmadığımız sürece çalışmayı durduracağını dikkate alarak.

{“videoId”:”x80baha”,”autoplay”:true,”title”:”PENCERELERİ HERHANGİ BİR DOSYA kaybetmeden FORMATLA”}

Hızlı Başlangıç’ı Etkinleştirme

Hız 1 Kopya

İkinci “hile” için menüye gitmeliyiz “Ayar” ve bölümün içinde “Sistem” Sekme için sol panele bakıyoruz “Başlat/Durdur ve Uyu”. Tüm seçenekler arasında ve metnin altında “İlgili Ayarlar” alt alanda “Ek enerji konfigürasyonu”na tıklamalıyız.

Windows 10'da üçüncü taraf uygulamalar olmadan bilgisayar kapatma zamanlaması bu adımları izleyerek çok kolaydır

Yeni bir pencere açılacak ve içinde seçmelisiniz “Başlat/durdur düğmelerinin davranışını seçin” Sol tarafta.

Hız 2 Kopya

Kutuyu işaretlememiz gereken başka bir pencere açılacak “Hızlı başlatmayı aç (önerilir)”. Etkinleştirmemize izin vermiyorsa, önce üzerine tıklamamız gerekir. “Plan ayarlarını değiştir” onay kutusunu değiştirilebilir yapmak için

Hız 3 Kopya

Bir kez etkinleştirildiğinde, Sadece tüm pencereleri kaydetmek ve kapatmak için kalır. Daha sonra bilgisayarı kapatabilir ve sistemin başlatma zamanında birkaç saniye nasıl kazandığını kontrol edebiliriz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu adımları izleyerek Windows 10 PC önyüklemenizi daha hızlı hale getirmek çok kolaydır. aslen yayınlandı Genbeta Genbeta tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…