Bu 8 Google hilesiyle Google Haritalar’dan daha fazlasını elde edin

Google Haritalar Milyonlarca insanın her gün kullandığı uygulamalardan biridir, ancak bazen bazı işlevleri ve araçları hakkında bilgi eksikliği nedeniyle bundan tam olarak yararlanamazlar.

Google bu yüzden istedi Google Haritalar’ın daha az bilinen bazı özelliklerini ve püf noktalarını tazeleyinbize göstermek için bundan daha fazlası nasıl elde edilir mükemmel haritalar ve navigasyon uygulaması.

Bir Android cep telefonunda Google Haritalar uygulaması.

1. Google Haritalar profilinizi yönetin

Google size şunları yapma imkanı verir: Google Haritalar’daki verilerinizin kontrolünü elinizde tutun.

Bunu yapmak için, gönderiler, resimler veya yerlerle ilgili görüşler dahil olmak üzere ne tür verilerin herkese açık olarak paylaşılacağını değiştirmenin mümkün olduğu Haritalar ayarları sayfasına erişmeniz yeterlidir.

2. Profil adınızı değiştirin

Mümkün diğer Google Haritalar kullanıcılarının gördüğü adı değiştirin. Nasıl? Kolay: Kişisel bilgilerinizi değiştirmek için Google hesap ayarlarınıza gidin ve görüntülemek istediğiniz adı seçin.

3. Diğer kullanıcıların gizliliğine saygı duyarak fotoğraf paylaşın

Google, paylaşım halinde olduğu yerler hakkında görüşler yayınlayarak ortak çalışma yapan kullanıcılara tavsiye eder. yer resimleri, başkalarının yüzlerinin göründüğü fotoğrafları yayınlamaktan kaçının. Ve bu mümkün değilse, yüzlerini bulanıklaştırmak için her zaman Android için fotoğraf düzenleyicileri kullanabilirsiniz.

4. Uygunsuz içeriği bildirin

Google Haritalar şu imkanı verir: uygunsuz içeriği bildir, hem de onu yayınlayan kişi. Bunu yapmak için Google, içeriği veya kullanıcıları basit bir şekilde bildirmek için araçlar sunar.

Android için Google Haritalar

Bir Android cep telefonunda Google Haritalar.

tion

5. Yakın çevrenizle konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşın

Google Haritalar, bir süredir konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza izin veriyor. Şirket, bu özellikten daha fazlasını elde etmenin bir yolunu öneriyor. konumu yakın arkadaş ve aile çevremizle paylaşın gezilerimiz sırasında, bilmeleri için hangi yerleri ziyaret ederiz ve her zaman neredeyiz.

6. Konum geçmişinizi yönetin

Varsayılan olarak, Google Haritalar konum geçmişi kapalıdır. Ancak, bunu etkinleştirebilirsiniz hangi yerleri ziyaret ettiğini bilmekve böylece aile üyeleriniz veya arkadaşlarınızla önerilerinizi paylaşın.

7. Google hesap ayarlarına hızlı erişim

Google Haritalar ayarlarıyla ilgili hızlı bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, Google hesap ayarlarınızı incelemenize gerek yoktur. Haritalar ve Navigasyon uygulaması, konum geçmişi veya uygulama içi etkinlik gibi şeylerde ayarlamalar yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, zaman zaman verileri manuel olarak silmek zorunda kalmamak için etkinliğinizin otomatik olarak silinmesini yapılandırabilirsiniz.

8. Gizli modu kullanın

Biri Google Haritalar’a gelecek en yeni özellikler Gizli moddaydı. Bu sayede harita aktivite geçmişine kaydedilmeyecek yerler için arama yapabilirsiniz. Ayrıca toplanan veriler, deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanılmayacaktır.

Google Haritalar’ın gizli modunu etkinleştirmek için profil resminize dokunmanız ve ardından “Gizli mod” seçeneğini seçin.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Bu 8 Google hilesiyle Google Haritalar’dan daha fazla yararlanın yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…