Bu 2009 iMac, -14C sıcaklıklarda New England’ın ortasında bir hava istasyonu olarak hayatta kalıyor

Bu 2009 iMac, -14C sıcaklıklarda New England'ın ortasında bir hava istasyonu olarak hayatta kalıyor

iMac’li bir termometreye kim ihtiyaç duyar? New England’da yaşayan 2009 iMac sahibi, bu bilgisayarı çevrimiçi bir hava istasyonuna dönüştürmeden önce böyle düşünmüş olmalı. Gerçekten zorlu bir iklimde bu makinenin muazzam direncini ve eski bilgisayarlarımızı yenilerken uygulayabileceğimiz yaratıcılığı bize gösteren bir proje.

M1’e layık sıcaklık kayıtları

coldmac.macfixer.com’da gördüğümüz gibi, bu Mac, sahibinin New England’daki evinin yakınındaki bir kulübede kalıyor, özellikle soğuk bir iklime sahip bir bölge. Bilgisayar kendi iç sıcaklıklarını ölçecek şekilde yapılandırılmıştır: işlemci, köprü, mantık kartı ve HDD’nin yanı sıra çiy noktası ve ortam nemi dahil dış sıcaklıklar.

Sahibine göre, bu iMac’in yaşadığı kulübenin ısı yalıtımı yok, kapı sızdırmaz değil ve duvarlarda iki havalandırma deliği var. Buna rağmen, gece boyunca sıcaklık genellikle dışarıdakinden yaklaşık 5 derece daha yüksektir. Bu bilgisayarın minimum -13.72ºC’yi kaydetmesini engellemeyen bir şey.

Ekran Görüntüsü 2021 02 09 Saat 12 09 56

Bu okumalar, bilgisayarın iç sıcaklığını bilmek için kendi sensörlerini kullanırken, bilgisayarın ortam sıcaklığını okuduğu bir USB termometresinden gelir. Tüm bu veriler toplanır ve web sitesinde görebildiğimiz grafiklerde gösterilir. Cesur makine kredisini veren bir web sitesi, iMac’in kendisi tarafından barındırılmaktadır.

Basit komut dosyaları, sensör okumalarını toplar ve bir veritabanında saklar ve bir web sayfası bu veritabanından değerleri alır ve bunları grafiksel olarak görüntüler. Bu proje bunu göstermeyi başarıyor. Apple’ın resmi minimum çalışma sıcaklığı olan 10ºC kesinlikle muhafazakar, bilgisayar, çalışması etkilenmeden neredeyse negatif 14 dereceye ulaştığından. O zaman, işlemcinin sıcaklığı 2.22ºC civarındaydı, mantık kartının onda birkaç onda biri üzerinde ve sabit diskin 7.22ºC’sinden oldukça uzaktaydı. M1 çalıştıran bir Mac’in bile huşu içinde bakabileceği sıcaklıklar.

Özel jetler ve kargo gemileri: Apple, lojistik operasyonlarını 2020 boyunca nakliye sürelerini en aza indirecek şekilde uyarladı

Eski cihazlarımızla yaratıcı olanakların sonsuz olduğu açıktır. Geçenlerde bir GameBoy’un Apple TV için bir kontrolöre dönüştüğünü gördük ve bugün hava tahmincisi iMac ile tanışıyoruz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bu 2009 iMac, -14C sıcaklıklarda New England’ın ortasında bir hava istasyonu olarak hayatta kalıyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…