Böylece Widget’ların iPhone veya iPad’imizin konumuna erişimini yönetebiliriz

Böylece Widget'ların iPhone veya iPad'imizin konumuna erişimini yönetebiliriz

Cihazlarımızın konumu, yani bizimki, en hassas bilgi parçalarından biridir ve aynı zamanda belirli uygulamalar ve hizmetler tarafından en çok değer verilen şeydir. Bu değerli verilere erişimi işletim sistemi ayarlarından yönetebiliriz, peki ya Widget’lar? Bu dikkate alınması gereken bir şeyHadi onu görelim.

Yalnızca uygulamayı kullanırken veya Widget’ı kullanırken de soru bu

{«videoId»:»x7zmjwt»,»autoplay»:true,»title»:»Fidye yazılımının ne olduğu, nasıl bulaştığı ve kendinizi nasıl koruyacağınız»}

Widget’larla konuma erişim konusu oldukça basittir: iPhone veya iPad’imizin yapılandırmasına bağlı olarak, belirli bir uygulama neredeyse her zaman nerede olduğumuzu bilebilir. Cihazımızın konumuna erişim yapılandırmasının “Uygulama kullanıldığında” olması yaygın bir durumdur; bu, belirli bir uygulamanın tüm hizmetlerinden ve aynı zamanda yararlanmamızı sağlayan bir seçimdir. bizi sürekli takip edememesini sağlamak.

Ancak, bir uygulamanın kullandığımız bir Widget’ı olduğunda durum biraz değişir. Widget’ı ilk kez kurarken, konuma erişmesine izin vermemiz istenmiş olabilir. Öyleyse, uygulamanın “Uygulama veya widget’lar kullanıldığında” bölümünde yapılandırılması çok muhtemeldir; istediğimizden veya beklediğimizden daha düzenli erişimle sonuçlanır.

neyse ki bu ayarı gözden geçirmek çok basit. İzlenecek adımlar şunlardır:

  1. Uygulamayı açıyoruz Ayarlar iPhone veya iPad’imizde.
  2. içeri girdik Mahremiyet.
  3. Yapılandırmasını incelemek istediğimiz uygulamaya dokunuyoruz.
  4. arasında seçim yapıyoruz Hiçbir zaman, bir dahaki sefere sor, Uygulama kullanıldığında, Uygulamayı veya widget’ları kullanırken veya Hep.

Bu kadar kolay. Bu basit sistemle, kullandığımız uygulamaların tam olarak istediğimiz erişim düzeyine sahip olmak.

Bir iPhone 11 Pro, sahibi tarafından kurtarılmadan önce donmuş bir gölde 30 gün boyunca hayatta kaldı

Doğru, bu konuda zaten birkaç makale yazıldı, ancak çok az kişinin widget’larla konum erişiminin farkında olduğunu gördüm. Birden fazla durumda, ana uygulamanın bu verilere erişmesi gerekse de, widget’ı onsuz yapabilir, özellikle söz konusu widget iPhone’umuzun ana ekranındaysa önemlidir, bu da her seferinde konumumuzu bileceği anlamına gelir. Telefonun kilidini açalım.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Böylece Widget’ların iPhone veya iPad’imizin konumuna erişimini yönetebilirizaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…