Böylece videoları Twitter’da kayan bir pencerede izleyebilirsiniz

2018’den beri, işlev sosyal ağa geldi. Twitter’ın yüzen penceresi Siz diğer tweetleri okurken videoları izlememizi veya hiçbir şeyi kaçırmadan sosyal ağda gezinmeye devam etmemizi sağlar. En kullanışlı araçlardan biridir ve istediğimiz zaman yapabilmek için seçeneğin nasıl çalıştığını bilmek her zaman uygundur. Diğer tweetleri, mesajları görmek için uygulamayı kullanmaya devam ederken videoyu cep telefonunda görmemizi sağlar.

bu kayan pencereler veya PiP modu Başka bir uygulamayı kullanırken veya cep telefonunu başka şeylere danışmak için kullanmaya devam ederken video çekmemize izin veriyorlar. Örneğin, başka bir uygulamayı kullanırken videoyu izlemeye devam etmek istiyorsak WhatsApp görüntülü aramaları için veya başkalarını daha sonra izleyeceklerini ararken bir video izlemeye devam etmek istiyorsak YouTube’da veya basitçe videolarımızı düzenlerken kullanabiliriz. beğeniler, çalma listeleri veya uygulamanın sırası

Twitter’da kayan pencereyi kullan

Twitter’ın bu işlevini kullanmak kolaydır, ancak yalnızca sosyal ağa yüklenen videolarla yapın ve örneğin YouTube’dan bağlantılı videolarla veya diğer içerik türleriyle değil. Elbette tarayıcıda değil, yalnızca cep telefonlarında veya tabletlerde çalışacağını unutmayın. Ayrıca, bu özelliği etkinleştirmek için adımları izlemeden önce uygulamanızın en son sürümüne güncellendiğinden emin olun. Sadece App Store veya Google Play’e gidin ve bekleyen güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Bir kez sahip olduğunuzda, nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Twitter’da bir video olduğunda, sadece başlamamız gerekiyor Twitter’da oynayın. üzerine dokunun. Telefonunuzda görüntülemeye başladığınızda, sağ üst köşede bir kutu ve onu gösteren bir ok ile kayan bir pencere simgesi görünecektir. Bu düğmeye dokunulduğunda video, cep telefonunda istediğimiz gibi hareket ettirebileceğimiz küçük bir ekrana yerleştirilecektir.

Bu düğmeye dokunduğunuzda bir açılır pencere görünecektir: “Diğer uygulamaları kapla? Twitter, başka şeyler yaparken videoyu izlemeye devam edebilmeniz için bu videoyu diğer uygulamaların üzerinde oynatmak için izin istiyor.”

Yer Paylaşımlı Twitter Uygulamaları

“Devam” a dokunun, küçük bir pencereye dönüşecektir. Başta olduğu gibi büyük olarak yeniden açmak isterseniz, üzerine tıklamanız yeterlidir. küçük hareketli pencere, ekranda olan yüzen. Tam ekrana döneceksiniz.

Bunu yapmadan önce Twitter’ın uygulamaları bindirme izinlerini kabul etmiş olmanız önemlidir, çünkü bu izin olmadan kayan pencerenin keyfini çıkaramayacağız. Bunu yaptıktan sonra, videolu yukarıda belirtilen kare belirecek ve onu cep telefonunun tüm ekranında hareket ettirebiliriz. Bu izin verecek Twitter’da gezinmeye devam ederken videoyu izlemeye devam edindiğer tweet’leri görüntüleme, doğrudan mesajları yanıtlama veya mobil bildirimleri kontrol etme.

Twitter kayan pencere

videoyu hareket ettir

Bunu, kimin yüklediğine veya ne kadar uzun olduğuna bakılmaksızın Twitter’da görünen herhangi bir videoda yapabiliriz. Oynarken ekranın etrafında hareket ettirebiliriz. Bittiğinde, tweet’i tekrar aramanız gerekecek çünkü video otomatik olarak kapanacak ve izlemeye devam edemeyeceksiniz. Ayrıca sabah boyunca hareket ettirebilseniz de Twitter’ın otomatik olarak izin verdiğinden daha fazla büyütemeyeceğinizi de unutmamalısınız.

yüzen pencere

Yalnızca iki seçeneğiniz olacak: “küçük” pencere veya tam ekran. Ve dediğimiz gibi, video bittiğinde onu “kaybedeceksiniz”. Twitter’ı kullanmaya devam ederken bir videoyu izlemekten daha çok dinlemekle ilgileniyorsanız, özellikle yararlıdır.

Diğer uygulamalarda kayan pencere

Uygulamaları değiştirirseniz Twitter’ın kayan penceresi kalmayacak. Yani minik kuşun sosyal ağını kapatırsanız bu videoyu izlemeye devam etmeyeceksiniz ama Twitter ile birlikte kapanmış olacak. Neyse ki, Twitter’a döndüğünüzde sorunsuz bir şekilde görmeye devam edebilirsiniz, ancak uygulamayı değiştirdiğinizde veya kapattığınızda değil.

Tarayıcıda kayan pencere

Twitter’dan tarayıcı için bu seçeneğimiz yok. Başka bir deyişle, bilgisayarınızda Twitter’ı web sitesi üzerinden izliyorsanız, diğer web sitelerini ziyaret etmek için tarayıcıyı kullanmaya devam ederken kayan bir pencerede videoya sahip olamazsınız. Hayır, burada tek seçenek onu ayrı bir pencerede veya başka bir sekmede açarak dinlemeye devam edebilmek veya bölünmüş ekranda izlemeye devam etmek. Tarayıcıdaysanız veya tarayıcıdaysanız, kayan veya kabarcık penceresini kullanamazsınız. bilgisayarda.

bölünmüş ekran

Çoğu güncel telefonda aynı anda iki uygulama kullanın veya bölünmüş ekranı kullanın. Cep telefonunu şu veya bu şekilde açabilmemiz, belirli marka ve modele bağlı olacaktır, ancak bu, aynı anda iki uygulamayı kullanmamıza izin verecektir.

Ne elde ederiz? Örneğin, Twitter videosunu ekranın ortasında görebilir ve yalnızca yüzen balonun varsayılan olarak izin verdiği küçük kutuda görmekle yetinmeyebilirsiniz. Veya, telefonu o sırada nasıl konumlandırdığınıza veya türüne bağlı olarak size nasıl uygun olduğuna bağlı olarak, uygulamalar arasında geçiş yaparken bir Twitter videosu izlemeye devam edebilirsiniz. içerik..

Bölünmüş ekran,whatsapp’ta konuşmaya devam et YouTube’da bir video izlerken, arkadaşlarla Netflix dizisine yorum yaparken, Slack’te yazarken Twitter’a göz atarken… İkiye bölün ve hangi uygulamanın her iki tarafta olacağını seçin.

kromda yüzen pencere

Marka ve modele bağlı olarak

Evet kesinlikle, telefonunuz uyumlu olmalı ve onu nasıl etkinleştireceğinizi bilmelisiniz. Örneğin Huawei’de, bölünmüş ekran modunu etkinleştirmek için parmak eklemlerinizi kullanabilirsiniz. Markadan açıkladıkları gibi: “Uyumlu bir uygulama açın, parmak boğumunuzu ekrana yapıştırın ve ortasına bir çizgi çekin. Ekran portre modundayken yatay, yatay moddayken dikey bir çizgi çizin”

Samsung durumunda, bölünmüş ekrana geçmek ve hangi uygulamanın yukarı ve aşağı veya her iki tarafta olacağını seçmek için telefonun son düğmesini basılı tutabilirsiniz. Bu işlevi etkinleştirmek için cep telefonunuzda belirli rotayı veya talimatları arayın.

Twitter’da kayan bir pencerede video izleyebilmeniz için yazı ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…