Böylece Sayfalarımıza, Sayılarımıza veya Keynote belgelerimize YouTube veya Vimeo videoları ekleyebiliriz.

Böylece Sayfalarımıza, Sayılarımıza veya Keynote belgelerimize YouTube veya Vimeo videoları ekleyebiliriz.

Birçok Sayfa, Sayı ve özellikle Keynote belgeleri, tek videoyu göstermekten büyük ölçüde yararlanabilir. Bunları doğrudan Mac, iPad veya iPhone’umuzdan ekleyebiliriz veya bunları YouTube veya Vimeo gibi çevrimiçi hizmetlerden ekleyebiliriz. Bu ikinci seçeneğe bakalım.

Web’deki gibi videolar içeren Sayfalar, Sayılar veya Keynote

{“videoId”:”x7zpa0x”,”autoplay”:true,”title”:”iPad Pro: Sıradaki bilgisayarınız bir bilgisayar değil”}

İndirdiğimiz bir videoyu Pages, Numbers veya Keynote belgesine eklemek çok basittir. Tıpkı fotoğraflarda yaptığımız gibi belgeye sürüklememiz gerekiyor. İndirilen videoları kullanmanın avantajı, internete bağlanmaya gerek kalmadan oynatılabilmeleridir. Ancak dezavantajı şu ki, belgenin boyutunu artırırlar, videonun süresine bağlı olarak aşırı olabilir.

Bu durumlarda en iyisi içeriği bir çevrimiçi hizmette barındırın oynatıcıyı yerleştirebilmek için Vimeo veya YouTube gibi. Adımlar hem Mac’te hem de iPhone veya iPad’de çok basit ve pratik olarak aynıdır. İlk durumda, zaten açık ve hazır bir belgemiz olduğu gerçeğinden yola çıkarak, bunlar şunlardır:

  1. düğmeye dokunuyoruz Multimedya Üstten.
  2. Biz seciyoruz web videosu.
  3. YouTube veya Vimeo videosunun URL’sini giriyoruz.
  4. basıyoruz Sokmak.

bir kez yerleştirildiğinde yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir, resim yazısı ekleyebilir ve diğer herhangi bir yönetim tıpkı bir resim veya belgenin başka herhangi bir öğesiyle yaptığımız gibi. İPhone veya iPad’imizde sistem çok benzer, hazır belgeden başlayarak adımlar şunlardır:

  1. düğmeye dokunuyoruz + Üstten.
  2. Birkaç fotoğrafı anımsatan bir düğmeyi gösteren dördüncü sekmeye giriyoruz.
  3. Biz seciyoruz web videosu.
  4. dokunuyoruz Sokmak.

Her iki durumda da sistem, hizmetin kayıttan yürütme kontrollerini kurtarmaya da özen gösterir, böylece oynatma sırasında, kaliteyi, altyazıları ve diğer değişkenleri ayarlayabiliriz.

Böylece Numbers sayfalarımıza onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri ve daha fazlasını ekleyip yapılandırabiliriz.

Bu kadar basit. Bu basit sistemle, herhangi bir YouTube veya Vimeo videosunu Pages, Numbers veya Keynote belgelerimize ekleyebiliriz. Yeniden üretebilmek için internet bağlantımızın olmasını gerektirse de, belgenin ağırlığını hiçbir şekilde artırmayacak bir sistem.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Böylece Sayfalarımıza, Sayılarımıza veya Keynote belgelerimize YouTube veya Vimeo videoları ekleyebiliriz.aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…