Böylece PS5’inizin içini ve dışını temizleyebilirsiniz

PS5 çok kısa bir süredir bizlerle birlikte ve pek çoğu henüz yeni nesil Sony konsoluna kavuşamadı. Bu gıpta ile bakılan arzu nesnesini lansmanında elde eden şanslı kişilerden biriyseniz veya bir gün olmayı umuyorsanız, kesinlikle konsolu nasıl koruyacağınızı bilmek istersiniz. optimal koşullarda mümkün olduğunca uzun süre.

Konsolu düzenli olarak temizleyin Sıcaklık sorunlarından kaçınmanıza, sesini azaltmanıza ve “yaşam beklentisini” çok daha yüksek hale getirmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, size PS5’inizin dışını, içini nasıl temizleyebileceğinizi ve mümkün olduğunca uzun süre temiz tutmak için hangi ipuçlarını izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

gerekli malzemeler

Temizleme işlemi çok basit olmasına rağmen, konsolu temizleme sürecinde bize yardımcı olacak bazı özel öğelere ihtiyacımız olacak.

  • El tipi elektrikli süpürge.
  • İzopropil alkol (veya saflığı %99.8’e eşit veya daha yüksek olan herhangi bir alkol)
  • Mikrofiber bez veya emici kağıt, kalıntı bırakmayan her neyse.
  • Bir Bot sıkıştırılmış hava.

PS5’inizi dışarıdan nasıl temizlersiniz?

PS5’in dışını ve DualSense denetleyicisini temizlemek için yumuşak bir beze, tercihen mikrofiber, izopropil alkol ve bir kutu basınçlı havaya ihtiyacımız olacak.

Mikrofiber beziniz yoksa bir parça eski tişört veya emici mutfak kağıdı kullanabilirsiniz. Kalıntı bırakmadığından emin olduğunuz sürece ne kullandığınızın bir önemi yoktur. Alkol söz konusu olduğunda, izopropil olması konusunda ısrar ediyoruz çünkü konsantrasyon ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla kir çıkaracak ve ayrıca çok daha hızlı buharlaşacak, böylece cihaz uzun süre ıslak kalmayacak.

Temizlemeye başlamak için konsolu kapatıp fişini çektirin. Konsolun portlarında ve havalandırma alanında biriken tozu dışarı atmak için basınçlı hava uygulayarak başlayın. Uzaktan kumanda söz konusu olduğunda, tetiklerin oluklarına, butonlara ve joysticklerin tabanına da uygulamanızı öneririz.

PS5 arka konektörler

Ardından bezin üzerine biraz alkol dökün ve konsolun tüm gövdesini nazikçe silin. Ellerinizi eldivenle kapatmanızı öneririz çünkü bu tür alkoller çok konsantre olduklarından cildinizi tahriş edebilir. Ayrıca, kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın.

PS5’inizin içini nasıl temizlersiniz?

Artık konsolumuzu dışarıdan nasıl temizleyebileceğimizi gördük, aynısını iç kısmında da, özellikle kasaların altındaki derin deliklerde ve fanda nasıl yapacağımızı göreceğiz.

Her şeyden önce, tüm kabloları çıkarmayı unutmayın. Şimdi konsolu masa veya sıra gibi pürüzsüz bir yüzeye yerleştirin.

muhafazaları çıkarın

Bu konsoldaki kapakları çıkarmak çok basit ama yine de bunu yaparken çok dikkatli olmamız gerekiyor. Her şeyden önce, konsolu öyle bir yatırın ki, karşı karşıyaysanız PS5 logosu sol tarafınızda ve vücudunuzun en uzak yerinde olsun. Şimdi logonun hemen üzerindeki çıkıntıdan yavaşça yukarı kaldırın ve ilk kabuğu çıkarmış olacaksınız.

Ardından, diğer kabuk ile aynı şeyi yapacağız. Konsolu ters çevirin ve diğer çıkıntıyı sağınızda ve sizden en uzakta olan kısmı almalısınız. Bu ikinci kabuğu çıkarmak için yavaşça kaldırın.

Her iki kasayı da düşmelerini, çizilmelerini veya konsol gövdesine bağlayan tırnakları kırmalarını önlemek için güvenli bir alanda bırakın. zaten bunu yaptıktan sonra ana fana erişebilirsiniz konsol ve toz toplayan tüm büyük delikler. Kiri çıkarmak için elde tutulan bir elektrikli süpürge kullanmanızı öneririz, çünkü basınçlı hava kullanırsanız, yalnızca kapakları taktığınızda çıkarılma ve içeride kalma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Elektrikli süpürgeye ek olarak, fanda ve deliklerde birikmiş olası tüm tozu temizlemek için bazı kulak tomurcukları kullanabilirsiniz. Son olarak, yüzeyden geçer alkol içermeyen kuru mikrofiber bez çünkü bileşenlere zarar verebilir. Bununla, bileşenler üzerinde hala birikmiş olan tüm tozu temizleyebilirsiniz.

Konsolun iç temizliğini tamamen bitirdiğinizi düşündüğünüzde, tek yapmanız gereken kapakları tekrar takmak. Bunu yapmak için cihazı tekrar düz bir yüzeye yatırın ve gövdedeki deliklerle gövde üzerindeki tırnakları eşleştirin. Yavaşça ve sıkıca bastırın uygun olduklarını hissedene kadar.

PS5’inizi nasıl temiz tutabilirsiniz?

Hayattaki her şey gibi, PS5’inizi temizlemenin en önemli kısmı, onu düzenli olarak temizlemek zorunda kalmamaktır. Bu, ideal olanın, her gün onu olabildiğince temiz tutmaya çalışmak olduğu anlamına gelir. İşte bunu gerçekleştirmek için bazı ipuçları.

  • Uygun bir yere koyun: Konsolu mümkün olduğunca çok küçük girintilere veya yere yerleştirmeye çalışın. Konsolu açık ve görünür bir alana yerleştirirseniz toz birikmesini önlemiş olursunuz.
  • Ellerinizi temizleyin: konsolu ve denetleyiciyi temiz ellerle tutmaya çalışın. Oynayacaksanız, konsolda kir ve kalıntı bırakmamak için önce ellerinizi yıkayın. Mümkünse, evcil hayvan tüyleri deliklere kolayca girebileceği için konsolu kedinizin erişemeyeceği bir yere yerleştirin.Konsolunuzu evcil hayvanlarınızdan uzağa yerleştirin.
  • Bir dış temizlik rutini sürdürün: PS5’inizin içini her iki veya üçte bir temizlemek zorunda kalmaktan kaçınmak istiyorsanız, size az önce verdiğimiz bu iki yönergeye ek olarak en az on beş günde bir dış temizlik ritüelini uygulamanızı öneririz. Bu sayede yüzeyde kir biriktirmeyerek cihazın iç kısmına girmesini engellemiş olursunuz.

ADSLZone’da ilk olarak PS5’inizin içini ve dışını nasıl temizleyebilirsiniz yazısı çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…